תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פריצת דרך בתחום תוספי התזונה - הקפסולה האישית

בפעם הראשונה בעולם, חברה ישראלית בשם Prana Essentials מצליחה לשנות את חוקי המשחק בשוק תוספי התזונה ובמקום למכור מוצרי מדף, היא מצליחה לייצר קפסולות אישיות לכל אדם ואדם במינון אישי ומדויק

תעשיית התרופות העולמית עובדת כבר מספר שנים על פיתוחים חדשים למתן תרופות בהתאמה אישית על בסיס הפרופיל הרפואי של המטופל.
יש הטוענים כי תחום זה יהיה החשוב ביותר ברפואה בעשור הקרוב. אך בעוד שבתעשייה זו עדין לא הצליחו להביא את הבשורה לכלל הציבור העולמי, דווקא חברה צעירה, המגיעה מתחום תוספי התזונה המשיק לתעשיית הפארמה הגדולה, הצליחה להראות שזה אפשרי בתחום התוספים- והיא מציגה את המהפכה בתחום הבריאות בישראל ממש בימים אלו.

לאחר תקופת מחקר ופיתוח אינטנסיבית ובסיועם של מדענים בכירים מביה"ס לתזונה של האוניברסיטה העברית בירושלים, חברת Prana Essentials מציגה, מערכת מומחה, ראשונה מסוגה בעולם המאפשרת התאמה אישית של תוספי תזונה לכל אדם.

בעזרת מערכת המומחה מתבצע תשאול תזונתי מקיף וסקירת מצב רפואי הכולל אורח חיים, גיל, משקל, בעיות רפואיות, היסטוריה משפחתית, אינטרקאציה עם תרופות תוספים אחרים ואף בדיקות דם. בסוף תהליך נבנה פרופיל קליני מדויק שעל בסיסו נקבע האם הגוף צריך בכלל תוספי תזונה? ואם כן, מהו הרכב התוספים היעיל ביותר.

לאחר מכן, מערכת ייצור ייחודית מייצרת את ההרכב המדויק אל תוך קפסולות אישיות הנשלחות הישר לבית הצרכן. כיום החברה מבצעת התאמה אישית ומדויקת עבור ויטמינים ומינרלים ומסוגלת להתאים מינונים אישיים עבור תוספים ייעודים אותם בנתה החברה, אך בחודשים הקרובים היא עתידה להשיק מערכת חדשה נוספת שיכולה לבצע התאמה אישית גם בתחום הפרוביוטיקה. 

הצטברותם של מחקרים שונים המוכיחים את היעילות של צריכת תוספי תזונה מסוימים בתמיכה בבעיות רפואיות רבות ובאיזון הויטמינים והמינרלים בגוף, הובילו לצמיחתה של תעשיית תוספי תזונה משגשגת, וככל שהתבהר תפקידם של הויטמינים, המינרלים ותוספים אחרים בגופנו, החלו אנשים לצרוך יותר ויותר תוספים ללא אבחנה וללא ליווי מקצועי.

אותה צריכת תוספים לא מבוקרת אשר אינה מלווה בהליך אבחון צרכים וייעוץ מקצועי הינה בעייתית. איזון תזונתי שמשלימים אותו בעזרת תוספי תזונה חייב להיבנות על חישוב חוסרים תזונתיים אמיתי ומדויק תוך התמקדות בזמינות הביולוגית של המטופל, שהיא יכולת ספיגת התוספים תוך הבנת ההשפעה בנטילת התוספים ביחד, האינטראקציה בינם לבין תרופות שנוטלים על בסיס קבוע ועוד.

מרבית מצרכני התוספים רוכשים את תוספי התזונה שלהם על בסיס מידע לא מקצועי כמו המלצות מחברים המביא לצריכה לא מבוקרת. לכן, בהרבה מקרים נוצר מצב בו מתבצעת צריכת יתר ולעיתים צריכה בחסר של תוספים שעלולה לגרום לנזקים מיידיים ומצטברים. כך למשל: שוק תוספי ויטמין C , מציע כיום מינונים יומיים הכוללים 500-1000 מיליגרם של הוויטמין בשעה שההמלצה היומית הרשמית של הרשויות האמריקאיות המהוות את הסטנדרט העולמי בנושא, היא 90 מיליגרם לגבר בלבד!
הנזקים האפשריים בצריכת ייתר של ויטמין C עלולים לגרום לאבנים בכליות או לסביבה חומצית מאוד בקיבה.
דוגמא נוספת היא צריכת יתר של מינרלים כמו ברזל ומגנזיום אשר יכולים לגרום להרעלה בגוף: בחילות, שלשולים ובמקרי הרעלה קשים יותר ראייה כפולה או מטושטשת, הקאות ואף התכווצויות שרירים. 

תוספי התזונה השונים המוצעים כיום מתיימרים להתאים לכל אדם אך שלא כמו בתחום הביגוד, כאן אין מידת one size המתאימה לכל אחד. כיום, כל החברות הגדולות בשוק תוספי המזון מציעות תוספים גנריים בלבד. אותם מוצרי מדף נרכשים על ידי צרכנים שונים, עם צרכים שונים, למרות שמרביתם מכילים את אותו ההרכב, זאת בהעדר ליווי מקצועי של תזונאית.
פרופ' בטי שוורץ, עד לאחרונה מנהלת בית הספר למדעי התזונה של האוניברסיטה העברית, אומרת כי: "מחקרים רבים מצביעים על כך שצריכה של ויטמינים, מינרלים ותוספי תזונה בחסר או ביתר, היא בלתי יעילה ולעיתים אף כרוכה בסיכונים מיותרים מהם אפשר להמנע בעזרת תהליך התאמה אישית."

אדי נודל, סמנכ"ל השיווק והמכירות אומר כי "פראנה מביאה עימה בשורה חדשה ואמיתית  בעולם תוספי התזונה. החלטנו להגדיר מחדש את כללי המשחק של שוק תוספי התזונה לטובת הצרכן כדי שבסופו של דבר הוא יקבל שירות פרמיום אישי , ללא חשש  מצריכה לא מבוקרת של תוספים. כל זאת במחיר זול יותר מרכישה בודדת שלהם שיכול להגיע לחסכון של עשרות אחוזים מדי חודש. אנו מאמינים כי השילוב של שירות מקצועי הנותן מענה טוב יותר לגוף, יחד עם תמחור אטרקטיבי, יוכל לעשות את המהפכה שאנו מכוונים אליה בישראל".

את תהליך האבחון החברה מציעה בעזרת שירות הטלפוני של תזונאיות החברה או באמצעות פגישה אישית באחת מ 30 הקליניקות הפרטיות העובדות בשיתוף עם החברה. בכל אחד מהמקרים, החברה מציעה ואף מחייבת ליווי אישי וצמוד של תזונאית כבר בשלב התאמת השירות ומכירתו, בנוסף למעקב ובקרה כל 3 חודשים הניתנים כחלק מהשירות.

 

לאתר של Prana Essentials

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#