רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מסחר בטוח - כלים להגנה על המשקיע

רגולציה חיונית בפעילותו של כל שוק פיננסי, וזאת כדי להבטיח התנהלות שקופה והוגנת, ועל מנת להגן על הלקוח.

הרשות הרגולטורית שעל פיה מתנהלים כספי הלקוחות, קובעת למעשה כללים ברורים המכתיבים את אופי ההתנהלות של הברוקרים, מנהלי הכספים, ויתר נותני השירותים הפיננסיים, כאשר המטרה העליונה של כל רגולציה אמור להיות שמירה על יציבות זירת המסחר, הוגנות המסחר, ושמירה על כספי הלקוח בצד האדמיניסטרטיבי של המסחר. כל פעולה שעומדת בניגוד להנחיות הרגולציה מהווה עבירה על החוק. בשוק שבו ישנה רגולציה, למשל בארצות הברית, או בבריטניה, כל ברוקר חייב לקבל רישיון מהרשות הרגולטורית, ולשם כך עליו לעמוד בתנאי סף מסוימים. כך למשל, הברוקר חייב להציג מינימום הון העצמי, המבטיח את יכולתו לבצע את הוראות המסחר במלואם.

כמו כן, על הברוקר להציג בטחונות המבטיחים כי הלקוחות יקבלו את כספם במקרה של פשיטת רגל. בהיותו נתון לרגולציה, כל ברוקר נתון לפיקוח שוטף של התנהלותו העסקית ומול לקוחותיו, כאשר כל חריגה מן התקנות עלולה לגרור קנס או להביא במקרים חמורים לשלילת הרישיון. לא כל החברות נתונות לרגולציה, ולא בכל המדינות ישנה רגולציה. בישראל, טרם הוסדר החוק לפיקוח על שוק המט"ח, ועל כן הברוקריות המקומיות פועלות ללא רגולציה מקומית. רבות מהן מסתמכות על רגולציה בחו"ל.

אולם חשוב לבדוק תחת איזו רגולציה רשום הברוקר. הרגולציה בבריטניה ובארצות הברית נחשבות לנוקשות יותר. לעומת זאת, רשויות רגולטוריות במדינות מזרח אירופה, או קפריסין, נחשבות לפחות נוקשות. מאז הקמתה, FXCM עמדה בחזית המאמץ לקידום הפיקוח והרגולציה בשוק המט"ח בארץ, הן כדי להגביר את ההגנה על הלקוחות והן כדי לשפר את תדמיתו של השוק, שנפגעה רבות מן החברות שפעלו ללא רגולציה ופיקוח ובסטנדרטים נמוכים.

כחברה בינלאומית, עם סניפים בכל רחבי העולם, FXCM נתונה לפיקוח של כמה רשויות רגולטוריות, ובכלל זה ה-NFA בארצות הברית וה-FSA בבריטניה. למעשה, ה-FSA מחזיק בתיעוד כל ההליכים שבוצעו נגד חברות הנתונות לפיקוח. על כן, באמצעות קליקים ספורים בעכבר, כל סוחר יכול לברר האם הברוקר שאצלו הוא מעוניין לסחור חרג בעבר מתקנות הרגולציה והאם ישנם עניינים עומדים ותלויים בינו לבין לקוחות. את המידע הזה ניתן למצוא באתר האינטרנט של ה-FSA. כמו כן, ה-FSA מחייבת את הברוקר להחזיק את כספי הלקוחות בחשבונות נפרדים, ולא לערב בין הון הלקוחות להון החברה. הדבר מבטיח שבמקרה של פשיטת רגל, כספי הלקוחות לא יוכלו לשמש לכיסוי חובות לנושים וכדומה.

בחזרה למדור "עולם של הזדמנויות"

רוצים להיות חלק מהכלכלה העולמית? פתחו חשבון מסחר ותתחילו לסחור במדדים המובילים. 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#