תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הדיסוננס הקולקטיבי ומדד הפחד

מה אפשר ללמוד מהצהרות מקבלי ההחלטות בכנס דאבוס על מצב הכלכלה העולמית.

כנס דאבוס בשוויץ הכנס הכלכלי-פיננסי השנתי החשוב ביותר אנו מקבלים פעם בשנה מידע לגבי עמדותיהם של ראשי חברות ומוסדות פיננסיים, אנליסטים בכירים, אנשי אקדמיה, ובכלל המי ומי בכלכלה העולמית לגבי עתידה של הכלכלה העולמית, כאשר כל אחד מהם, בראיון לגוף תקשורת זה או אחר מאיר זווית במגזר בו הוא פועל. אין ספק שתחת גגות בתי המלון, ואולמי הדיונים, מתרכזת החוכמה הכלכלית הקולקטיבית הרחבה ביותר.
ומה אנו שומעים : אופטימיות ופסימיות, בערבוביה. אופטימיות הנובעת מן הדעה הכללית שמדיניות ההרחבות הכמותיות מצליחה למנוע את המשכו הטבעי של המשבר ומצליחה לייצר צמיחה נמוכה אך יציבה בארה"ב, לעצור את ההתדרדרות של המשבר האירופי, להכניס את בעיות החוב של יפן, ובריטניה, להקפאה (עד שתגיע הצמיחה הגדולה), לייצר "נחיתה רכה" לכלכלה הסינית, ובעיקר להחזיר את הביטחון ליזמים ולמשקיעים.
הפסימיות נובעת מן התחזיות לגבי העסק או המגזר שהדוברים משתייכים אליהם., כלומר המשבר בריסון אבל העסקים נראים פחות טוב. זאת בניגוד גמור לשנה שעברה לקראת הבחירות ולקראת צעדים חדשים של קובעי מדיניות, אז הצפי לגבי העסקים עצמם היה חיובי והצפי לגב המשבר היה הרבה יותר חשוך. הדיסוננס, שבו הצעדים מרחיקי הלכת של הבנקים המרכזיים מלמדים בעצם נחיצותם על הכישלון של הצעדים בגרסתם הקודמת מתחיל להקרין על המיקרו. כאשר אותה הכרה תחדור למאקרו, יש סיכוי סביר שנראה תנודתיות הרבה יותר גדולה מזו הנשקפת היום בממד ה-VIX.
 

בחזרה למדור "חדר העסקאות"

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#