תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הבשורה של מיקרוסופט למרכז הנתונים העתידי

אוסף היכולות המשולבות בשרת הארגוני החדש- Windows Server 2012, מאפשר למנהלי מערכות המידע בארגונים להתמודד בהצלחה עם אתגרי העתיד, תוך הצגת חיסכון מוכח בעלויות.

אוסף האתגרים העומד כיום בפני מנהלי IT   הולך וגדל ודורש מהם להציע פתרונות יצירתיים, המאפשרים התמודדות עם אתגרי העתיד, לצד חיסכון ויצירת ערך ממשי לארגון.

לדברי דנה שוגרמן, מנהלת קבוצת השרתים במיקרוסופט וטל שחם, מנהל תחום טכני – Data Center  במיקרוסופט, -מגמות אלו, הן שהנחו את מיקרוסופט בבואה לתכנן את השרת הארגוני העתידי- Windows Server 2012.

בראיון מיוחד הם מתארים את שורת האתגרים שהנחו את פיתוח השרת החדש ואת פריצת הדרך שהוא מספק למנמ"רים כפיתרון מקצה לקצה, המייתר את הצורך בפיתרונות צד שלישי, תוך הצגת חיסכון מהותי וניכר בעלויות הארגון.

 

דנה שוגרמן, מנהלת קבוצת השרתים במיקרוסופט

 

 

טל שחם, מנהל תחום טכני– Data Center  במיקרוסופט

 

 

אלו מגמות הנחו את מיקרוסופט בבואה לתכנן את השרת החדש Windows Server 2012?

מיקרוסופט זיהתה מספר מגמות המעצבות את עולם ה-IT ויוצרות את הצורך במענה חדשני ויעיל יותר.

המגמה הראשונה נוגעת לענן. בשנה האחרונה ראינו כי השיח בנושא זה עבר לפרקטיקה ועוסק בשאלות כמו – כיצד ניתן לנצל את טכנולוגיות הענן כדי לקדם את שירות ה- IT  ואת הארגון בו אני עובד? האם להקים ענן פרטי? וכיצד ניתן לשלב את יתרונות הענן הציבורי?

המגמה השנייה  הנה התפוצצות המידע  - כמויות המידע המיוצרות בעולם גדלות מיום ליום ובקצב שארגונים מתקשים לעמוד בו בתנאי ה-IT  הנוכחיים.

המנמ"ר נאלץ להתמודד עם סוגי מידע חדשים שלא היו רלוונטיים בעבר כמו מולטימדיה, מידע מרשתות חברתיות, מידע מסנסורים וכו'. מחד, עומס המידע המגוון מהווה אתגר משמעותי בעיבודו ואגירתו, ומאידך, בניצול נכון, שפע המידע מגלם בתוכו פוטנציאל לשינוי מהותי ביכולת התחרותיות והחדשנות העסקית.

מגמה שלישית עוסקת ב-Consumirization of IT– ובהקשר זה ניידות. מגמה התופסת נתח משמעותי מזמנם של המנמ"ר ומנהל התשתיות. אין ספק כי קו ההפרדה בין הבית למשרד הולך ומיטשטש, במקביל לגידול באמצעים בהם משתמשים העובדים, כמו מחשבי לוח, טלפונים חכמים, ומחשבים ניידים. גם כאן שני צדדים למטבע-  מצד אחד, מגמה זו  מאפשרת הנגשת המידע לעובדים מכל מקום, בכל זמן ועל כל אמצעי, אך מצד שני –היא מעמידה אתגרים מהותיים בתחום ניהול ואבטחת המידע.

איך מתחברות המגמות וההתפתחויות הללו לפיתרון שמביאה מיקרוסופט למרכז הנתונים הארגוני?

המגמות והשינויים הללו מחייבים את הארגון לאגור, לנצל ולעבד יותר מידע מתמיד והם טומנים בחובם פוטנציאל עסקי אמיתי.

בהקשר זה, אין ספק כי המנמ"ר ומנהל התשתיות הופכים להיות שחקניםמרכזיים בהצלחת הארגון בו הם פועלים. אולם, עליהם לשנות את אסטרטגיית ה- ITשלהם כדי לספק שירות גמיש, מהיר ויעיל.

בין הבשורות שמספקת Windows Server 2012  למנהלי מערכות המידע בארגונים ניתן למצוא את שילוב הוירטואליזציה כחלק מובנה ובלתי נפרד ממערכת ההפעלה. זאת, ללא תוספת עלות ותוך אספקת יכולות ניהול חדשות המייתרות את הצורך בכפילות מערכות, במומחים נוספים ובהשקעות גבוהות ברכש תוכנה ורישוי. עבור מרבית הארגונים מדובר בחיסכון של כשני שליש מהעלויות שהיו נדרשות להקמה ותחזוקה של מערכת וירטואליזציה נפרדת. בנוסף, ל- Windows Server 2012  היכולת לנהל מאות ואף אלפי שרתים ממש כאילו מנהלים שרת יחיד.

בתחום הענן, Windows Server 2012  מאפשרת לפעול בצורה היברידית לחלוטין תוך יצירת ענן פרטי ושילובו עם יכולות הענן הציבורי באופן שקוף וחלק. הודות לכך, יכול המנמ"ר להחליט, בכל רגע נתון, אלו יכולות יישארו בתוך הארגון ואלו יכולות יורצו על הענן הציבורי. כך למשל, ניתן ליצור איזון עומסים אוטומטי, המנצל את יכולותיו הבלתי מוגבלות של הענן הציבורי בכל עת שהענן המקומי מגיע לקצה גבול יכולתו.

חידושים נוספים טמונים ביכולת לספק מענה מיידי לדרישות העסקיות המשתנות הודות לסקלביליות הגבוהה שמאפיינת את Windows Server 2012(עד 64 מעבדים לכל מכונה וירטואלית); ביכולת לאחד דרישות ממקורות שונים - Shared resources; באוטומציה מובנית של תהליכים ; בכלים מובנים לניהול מערך האחסון והגיבוי וביכולת לספק גישה מודרנית וממשק נוח לכל האמצעים הניידים החדשים, המאפיינים את העידן של ימינו.

מעבר לכל אלה, חשוב לציין את יכולתה של Windows Server 2012  לספק מענה ניהול מרכזי לסביבות עבודה הטרוגניות מכל סוג שהוא (כמו למשל Linuxאו AIX). את ההוכחה לכך ניתן לראות בענן הציבורי של מיקרוסופט המריץ בהצלחה עשרות אלפי יישומים, תומך בעומסים אדירים ומאפשר ניהול מרכזי, גיבוי, שרידות מקסימלית ואבטחת מידע, תוך הסתמכות מלאה על Windows Server 2012.

לסיכום, Windows Server 2012  מאפשרת למנמ"ר לבצע קפיצת דרך טכנולוגית, תוך יצירת חיסכון ממשי בעלויות ומתן מענה מהיר ויעיל לדרישות העסקיות המשתנות.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#