תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יבמ מציגה את IBM Connections 4:

יבמ חושפת תוכנה חדשה המאפשרת לשלב רשתות חברתיות במערכות ותהליכים ארגוניים, לבצע ניתוח אנליטי של פעילות ברשתות חברתיות – ונערכת להצעת חבילות משולבות של חומרה, תוכנה, יישומי תשתית וכלי רשת חברתית

יבמ מעריכה כי השפעת מהפיכת הרשתות החברתיות בעסקים תהיה מקבילה לזו של מהפיכות האינטרנט והמחשב האישי – ונערכת להציע חבילות כלי תשתית ושירותים התומכים בתהליכים האלה. במקביל, מעמידה יבמ את הניסיון אותו צברה במסגרת הפנימית שלה, ביישום טכנולוגיות חברתיות במסגרת הארגונית – גם לשירות לקוחותיה. בימים אלה, משיקה החברה מהדורה חדשה של חבילת הרשת החברתית שלה  Connections 4IBM –  הכוללת בין השאר ממשק מובנה ליישומים ולתוכנות חיצוניות, ובכלל זה לפורטלים הארגוניים ולמערכות ניהול קשרי לקוחות.

התרחבות השימוש במדיה חברתית מובילה מנהלים בתחומים שונים – החל ממנהלי שיווק דרך מנהלי כוח אדם ועד למנהלי כספים – לבחון ולהעריך דרכים ליצירת הזדמנויות חדשות לקידום השינוי העסקי באמצעות הטכנולוגיה הזאת. על פי דו"ח של חברת מחקר השוק פורסטר, צפוי פוטנציאל השוק של אפליקציות חברתיות ארגוניות לצמוח בקצב שנתי ממוצע של 61% עד שנת 2016.

על בסיס הניסיון המצטבר של יבמ בתחום הזה, מעריך ריקרדו מיגואל דל אולמו, מנהל פתרונות העסקים החברתיים והעבודה השיתופית של יבמ באזור ספרד, פורטוגל, יוון וישראל - כי הפיכת הרשת החברתית לכלי רלוונטי לעסקים היא האתגר הגדול ביותר הניצב כיום בפני מנהלים בכל תחומי התעשייה . "כלי רשתות חברתיות של יבמ מאפשרים כיום להביא את המידע הקיים כבר במסגרת הארגון, ומנוהל כיום במגוון רחב של סביבות בסיסי נתונים ויישומים – לרמות חדשות של שימוש. לא פחות מאשר טכנולוגיה, נדרשת כאן מתודולוגיה שתאפשר אימוץ תפיסת הרשתות החברתיות בעסקים, והפקת ערך כלכלי-עסקי מירבי מהרשתות האלה" אומר דל אולמו, שהגיע לאחרונה לארץ ונפגש כאן עם לקוחות פוטנציאליים.

תפיסת כלי הרשת החברתית הארגונית של יבמ משלבת זרימת מידע ממקורות פנימיים וחיצוניים כאחד. היכולות החדשות המשולבות בחבילת הרשת החברתית IBM Connections 4 מאפשרות למשתמש ליהנות מעמוד בית אישי המרכז אליו תכנים ממגוון רחב של מקורות פנים- ארגוניים כמו גם מעולם הרשתות החברתיות החיצוניות, לרבות פייסבוק, לינקדאין, טוויטר – ולנהל ממנו גם את הדואר האלקטרוני, היומן והיישומים הארגוניים אליהם הוא קשור: מערכות ניהול קשרי לקוחות, סביבת SAP, מערכות ניהול מסמכים וחתימות אלקטרוניות וכן הלאה. המערכת יכולה לפעול על גבי שרתי הארגון או על תשתיות הענן החכם של יבמ – תוך תמיכה מקיפה במגוון רחב של מכשירי קצה ניידים, כולל תמיכה ב- iPhone 5  שהוכרז לאחרונה.

אחד ההיבטים הייחודיים במנגנון ניהול המידע בסביבת הרשתות החברתיות הארגוניות של יבמ, נוגע לבניית מסגרות של "פעילות", המתקיימות בצידן של קהילות, פורומים, בלוגים וכלי ויקי. כל "פעילות" מאגדת את מכלול התהליכים המרכיבים משימה מוגדרת – באופן המאפשר למשל לדלג על תהליכי הניהול של תכתובת דואר אלקטרוני, ולהתמקד בהתקדמות הפעילות עצמה.

כלי התוכנה והשירותים החדשים של יבמ מאפשרים להעמיד יכולות ניתוח אנליטי של נתוני   Big Data   לשירותם של עובדים העושים שימוש ברשתות חברתיות, בכל זמן ובכל מקום. הכלים אותם מציעה יבמ יאפשרו לארגונים לבצע ניתוח אנליטי של מיזמים עסקיים הנשענים על שימוש ברשתות חברתיות, להפיק תובנות חדשות על בסיס המידע המתקבל מהרשתות האלה, על מנת לפעול בזמן אמת.

 

לפרטים נוספים: שלמה שמי, 052-2554743, shamy@il.ibm.com

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#