רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

טכנולוגיות חדשות של יבמ משנות את עולם האחסון, וירטואליזציה ודחיסת נתונים בשירות הדטה סנטר

מאת: אסף צור, מנהל מכירות פתרונות דחיסה בזמן אמת , יבמ אירופה

עולם חכם מתאפשר באמצעות שילוב של תשתיות IT  חכמותלקוחות הרוצים לנצל את ההזדמנויות שנפתחות על ידי מימוש עולם חכם יותר ולהנות מיתרונות תחרותיים בשוק דינאמי, צריכים לחשוב אחרת על תשתיות המחשוב שלהם.

מנכ"לים רבים מעידים כי היו מעוניינים להפיק תובנות טובות יותר באמצעות מודיעין עסקי ויכולת אנליטית משמעותית יותר על בסיס המידע המצוי ברשותם. מכיוון שסוגי המידע משתנים ונפחי המידע גדלים בקצב מהיר, על מחלקת ה-IT  לתכנן נכון כבר היום את תשתיות המחשוב על מנת לתמוך בעתיד בצרכים העיסקיים המתהווים.

יבמ ממשיכה לבסס את עצמה כמובילה טכנולוגית בשוק איחסון הנתונים עם שורת הכרזות בתחום מוצרי האחסון מתוצרתה, המתאפיינים ביכולות וירטואליזציה מתקדמות וכן ביכולת היחודית לדחיסת נתונים בזמן אמת.

דחיסת נתונים בזמן אמת הולכת ומסתמנת כ"גביע הקדוש" מבין מספר רב של טכנולוגיות קיימות שנועדו לסייע בהתמודדות עם הגידול המתמיד והמהיר בביקוש לשטחי איחסון.

היתרונות הרבים של דחיסת נתונים בזמן אמת, משתרעים על פני כל סעיפי תקציב הדטה-סנטר, וכוללות הפחתת עלויות של מארזי איחסון, צמצום שטח רצפה, תצרוכת חשמל ואנרגייה לקירור וכמובן הורדה משמעותי בתקורות הניהול של נפחי המידע ההולכים וגדלים.

את יכולות הדחיסה הללו, משלבת עתה יבמ בסדרת מערכות האחסון שלה מדגמי Storwize 7000 Storwize V7000 Unifiedו- SVC. מערכות האלה משפרות את הווירטואליזציה של האחסון לרמות שלא קיימות כיום בעולם מכונות האיחסון האחודות (Appliances). הן מתוכננות על מנת לווסת  עומסי ונפחי עבודה רבים אל מערכת מנוהלת אחת המספקת פישוט וייעול משימות האיחסון הכלל ארגוניות תוך צמצום עלויות, שיפור ביצועים וזמינות גבוהה. 

היכולות הוירטואליות המתקדמות, כוללות תכונות המוכרות כיום רק במערכות אנטרפרייז וכוללות: יכולת שדרוג גרסאות בזמן אמת וללא הפרעה לפעילות המערכות ונגזרותיה, אפשרויות מתקדמות להגירה והעתקה של נתונים באופן שיטתי וע"י קביעת מדיניות שאינה כרוכה בהפרעות עיסקיות וכן שילוב יכולות אופטימיזציה פנימיות ביחד עם כונני SSD.

האסטרטגייה החדשה של יבמ כיום בתחום איחסון הנתונים נועדה לאפשר ללקוחות לנצל את משאבי האירגון הקיימים, לשמר השקעות עבר, לצעוד קדימה טכנולוגית ולהערך לעידן הבא של "ביג דטה". כחלק מאסטרטגיה זו, ציידה יבמ את המערכות הנ"ל, בנוסף ליכולות דחיסה בזמן אמת, גם ביכולות נוספות לצימצום נפחי אחסון כגון "הקצאה רזה" ומתן האפשרות לנהל מארזי אחסון קיימים ולשייכם למאגר אחסון וירטואלי אחד, המנוהל בצורה מרכזית ולהנות מכל היתרונות הטכנולוגיים גם על מארזים קיימים, הנחותים טכנולוגית.

שילוב כלל הטכנולוגיות הללו במארז איחסון אחיד (NAS/SAN) ביחד עם טכנולוגית הדחיסה וה"הקצעה הרזה" הופכת ההצעה של יבמ גם לכלכלית וכדאית יותר הן לטווח הקצר, ובמיוחד תוך התחשבות בצרכים עתידיים של ארגונים רבים.

הטכנולוגיה שהוטמעה במערכות החדשות נשענת על פיתוחים אשר נמצאים בשימוש שנים רבות  בארגונים בכל העולם, ומתבססת עלReal Time Compression Appliances . מכונות אלו, היו פורצות  הדרך הראשונות בתחום דחיסת הנתונים בזמן אמת. יכולת הכיווץ שלהם נעות ביחסי דחיסה של 50-80% (כלומר, יחס של 1:2-1:5), והן מיועדות לדחיסת נתונים במארזי נתונים בעלי דרישות ביצועים גבוהות בסביבות יצוריות.

הארכיטקטורה של הפתרון, מאפשרת התקנה פשוטה, שאינה דורשת בד"כ הפרעה לפעילות הדטה סנטר. פעילות הדחיסה מתבצעת מבלי לגרום לירידה בביצועי המערכות ואף מציגה שיפור יכולות העמסת הביצועים של מערכות האיחסון הקיימות. כל זאת באופן שקוף לגמרי למשתמשים ולמערכות אחרות בארגון, תוך שמירה מלאה על זמינות ושקיפות המערכות ויכולת הגישה למידע.

התמורה המתקבלת מהטמעת פתרונות הדחיסה לסביבות ה-NAS משתרעת  לאורך כל חיי המידע בארגון. עצם דחיסת המידע בזמן אמת, ברגע יצירת המידע הראשונית, משפיעה באופן ישיר על עלויות האחסון הראשי בארגון, אולם משתרעות גם על המערכות המשניות, העתקים באתרים מרוחקים, מערכות הארכוב והגיבוי אשר מאחסנות בתוכן כבר מידע דחוס.

למערכות הדחיסה Real Time Compression Appliances יכולות  דחיסה גם למידע קיים בארגון ולפיכך ניתן להגיע להחזר השקעה מרשים כבר כחודש ימים לאחר הטמעת המערכת.

לפרטים:

assafz@il.ibm.com

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#