תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

גם היום יש סלולרים עם אמינות לאורך שנים.

מאת: ליאת אמילי בוקאי

בשנים האחרונות מתרחשים שינויים בשוק הסלולר בישראל; רגולציה על חברות הסלולר והצעות חוק המסייעות לצרכן הסלולר (שהולך לאיבוד בין האותיות הקטנות בהסכמי רכישת מכשיר הסלולר ובתחרות הקיימת מצד חברות הסלולר על לב הצרכן). לפני כחודש התרחש שינוי מהותי נוסף, כניסתם של שלושה 'שחקנים' חדשים לזירת הסלולר בישראל; 'גולן טלקום', 'YouPhone' ו'רמי לוי'. 'שחקנים' המציעים כללי משחק שונים; תשלום העומד ביחס ישיר מול השימוש ותו לא. לישראלים רבים, מדובר על הצעה מבטיחה, שהרי בעוד ממוצע השיחות החודשי של הצרכן הישראלי הוא כ-365 דקות לחודש, הוא משלם על 'חבילות' המציעות 1000 דקות שיחה ומעלה. כפי שמתרחש בכל תחום, כניסתם של שלושת ה'שחקנים' החדשים לזירה, גרמה לחברות הוותיקות ('סלקום', 'פלאפון', אורנג') להתחדש, להתקדם, להציע הצעות נוספות ולרענן את ה'חבילות' המוצעות. המניות של צרכן הסלולר הישראלי שהיה עד כה פיון קטן במערכה, עולות, והוא המרוויח הגדול מהתפתחות שוק הסלולר בישראל. צרכן הסלולר הישראלי, שידע שנים לא פשוטות של ריכוזיות, מונופוליזם ואפשרויות בחירה מועטות הגיע ל'ארץ המובטחת'; לזמן בו הוא יכול למצוא מכשירי סלולר מתקדמים. אך האם מדובר גם על מכשירים אמינים?

שמענו לא אחת, ובצדק, שאיכות היא לא מילה גסה. אם מתייחסים למילה איכות בעולם הסלולר, מתכוונים בראש ובראשונה לאמינות. כן, אמינות. נדמה כי הצרכן הישראלי הרכין את ראשו בדרישה לאמינות מכשיר הסלולר, מתוך מחשבה שקבלה של מכשיר סלולר טכנולוגי ומתקדם היא 'עסקת חבילה' למכשיר שהוא פחות אמין; מכשיר שמתקלקל בקלות, נשבר, נסדק, מפסיק לפעול ו/או מוחק מידע חשוב ממכשיר הסלולר. אמינות, אותה מילה חמקמקה בעיניי הצרכן הישראלי, מילה, שהצרכן הישראלי מרגיש שאינה עומדת בד בבד עם ההתקדמויות הטכנולוגיות, שפע המכשירים, ההצעות והפרסומות שהוא מקבל לאורך השנים. מילה שנדמה כי אט אט התפוגגה לה, פינתה את מקומה למתקדם, לטכנולוגי, למהיר. כאילו השניים לא יכולים לדור בחפיפה – מכשיר סלולר שהוא מתקדם טכנולוגית ואף אמין. האם בעידן הזה, עידן בו מכשירי סלולר חדשים יוצאים לשוק בתכיפות של מספר חודשים (בשל התחרות העזה וההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום הסלולר, החברות מוציאות דגם חדש יותר של אותו המכשיר כל מספר חודשים) יש עדיין מכשירים שמשלבים בין אמינות וקידמה טכנולוגית?
התשובה חיובית-
מכשירי ה Feature phone, מכשירים שמשלבים בין טכנולוגיה מתקדמת, עיצוב עכשווי, בעלי יכולת 'גלישה מהירה', כמות גדולה של משחקים ואפליקציות ואמינות רבת שנים של חברה בעלת שם, ותק וניסיון. מכשירי ה Feature phone הינם מכשירים המספקים חוויית שימוש המותאמת לאינדיבידואל לאור צרכיו; הידע הטכני שלו, רמות השימושים שלו וה'חבילה' הרלוונטית לו מבחינת אפשרויות השימוש ב'מכשיר' וב'חבילה' (האם חשובים לו משחקים או איכות שיחה? האם הוא רוצה מסך גדול או לשמוע מוסיקה באיכות גבוהה? או אולי גם וגם?) מכשירי ה Feature phone כוללים מגוון של דגמים המעניקים ומספקים לצרכן את כל מה שהוא צריך (ויותר) על מנת להיות בקשר תמידי עם העולם, להתנהל בפשטות ובקלות טכנולוגית ולהיות בעל מכשיר עם מסך LCD גדול, עיצוב קלאסי וחיי סוללה ארוכים.
ובעיקר מדובר על מכשירים המייצגים אמינות. מכשירים המאפשרים התחברות למוסיקה ולרשתות חברתיות, בעלי גישה לאינטרנט, מכשירים בעלי גישה קלה לאי מייל וגישה מהירה לשירותי ההודעות. ובד בבד עם זה הינם מכשירים חזקים, בעלי חיי סוללה ארוכים, שאינם נשברים, נסדקים או מתקלקלים בקלות. מכשירים שיוצרו לזמן שימוש ממושך ולא לתקופה קצרה. מכשירים שמצד אחד מתקדמים טכנולוגית (באיכות התמונה והקול, בפיצ'רים, באפליקציות) ומצד שני מעניקים לצרכן הסלולר את החופש למידע וליצירת קשר תוך כדי קלות הפעלה.

 

 

 


 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#