תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מסלול ייעודי לתואר שני באוניברסיטת חיפה ילמד כיצד מתמודדים עם מצבי חירום ואסונות

פיגועי טרור, מלחמות טילים, תקלה חמורה במפעל לחומרים מסוכנים או פגעי טבע – כל אלה הם אירועי חירום שמאיימים על חיינו, בעיקר בגלל האופן הבלתי צפוי שהם עלולים להתרחש. מסלול לתואר שני בחוג לגיאוגרפיה ולימודי הסביבה באוניברסיטת חיפה יכשיר את בוגריו להתמודד עם איומים אלה – החל בהליכי תכנון נכונים, תהליכי מניעה, דרך ההתמודדות עם האירוע לאחר שפרץ וכלה בשיקום לאחריו.

"האסונות האחרונים בעולם- רעידת האדמה בהאיטי, התפרצות הר הגעש באיסלנד ועוד מלמדים אותנו כי אסון גם אצלנו הוא רק שאלה של זמן. במדינות רבות בעולם כבר שמים דגש על  ההערכות המקדימה לאירועי אסון. הנחלת ידע מקצועי למקבלי ההחלטות במגזר הציבורי והפרטי שנדרשים לפעול בזמן אמת תהפוך את ישראל למדינה שתדע להתמודד טוב יותר עם אירוע מסוג זה", אמרה ד"ר סיגל בלומנפלד, מרכזת התוכנית להתמודדות עם מצבי חירום באוניברסיטת חיפה.

לדבריה של ד"ר בלומנפלד, התוכנית החדשה מתמקדת במתן כלים יישומים למקבלי ההחלטות ובכלל זה סדנאות הערכת סיכונים, השתתפות בתרגילים וסיורים , פגישות עם טובי המומחים בארץ בתחום החירום והאסון, השתתפות בפורום אקדמי לניהול אסונות ועוד. "התוכנית תעסוק בהתמודדות היום-יומית מול אירועי חירום, החל בעיצוב מדיניות, תכנון נכון, שימוש בטכנולוגיה שיכולה למנוע מהאסון לקרות, שימוש בכלי הרגולציה החיצונית והפנימית כדי לחזק את המניעה וכמובן הטיפול בזירת האירוע עצמו. פעילות נכונה בגזרות אלה יהפכו את הבלימה, התמיכה והשיקום לאחר ההתרחשות לקלה ויעילה יותר", הוסיפה.

התוכנית מיועדת לסטודנטים בוגרי תואר ראשון המעוניינים לרכוש ידע ומיומנות בנושא התמודדות עם חירום ואסון וכמובן לנושאי תפקידים וקובעי מדיניות במגזר הציבורי והפרטי – אנשי מל"ח, פיקוד העורף, משטרה, כיבוי אש, קב"טים של מפעלים וכד'. בין הקורסים שילמדו בתוכנית יהיו סמינר אסונותטבע, סדנת הערכת סיכונים, קבלת החלטות בחירום ואסון, תחקירים והפקת לקחים- מקרי בוחן מאסונות, טיפול באדם ובקהילה בחירום, היערכות לרעידת אדמה, תקשורת במצבי חירום ועוד. פרויקט הגמר יכלול טיפול מערכתי באזור אסון. התכנית כוללת סדנאות משותפות עם התכנית לחירום בטכניוןומתוכנן אף שת"פ אקדמי עם תוכניות מחו"ל. בנוסף, הסטודנטים הינם חברים בפורום האקדמי הראשון לניהול אסונות ומצבי חירום ומשתתפים בהכנת ניירות עמדה לאחריו

  <<לפרטים והרשמה 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#