תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אני צריך מכשיר 'דור' מתקדם יותר?-

10 עובדות על מה שבאמת חשוב בטלפון הסלולרי שלך

 

'ציפורים זועמות', בדיקת דפוסי השינה, התאמת המוסיקה לקצב הריצה ומבחר של קעקועים מכל העולם, הם רק חלק מכמות אדירה של אפליקציות הקיימות כיום במכשיר הסלולר המתקדם.

מכשיר הסלולר שהפרסומות בטלוויזיה מכריזות עליו כעל גדול יותר, חזק יותר, מהיר יותר, טכנולוגי יותר, צבעוני יותר. ובמקביל, הקמפיינים מצהירים שנהיה נאהבים יותר, מאושרים יותר, חכמים יותר בקשר טוב יותר אם נרכוש אותו.
אכן מכשיר הסלולר מקשר ביתר קלות בין הפרט לעולם, אך האם מדובר על תקשורת בין אישית קלה, טובה ואיכותית יותר?  האם בעקבות אינספור הפיצ'רים, האפליקציות והאפשרויות הטכנולוגיות הגלומות במכשיר הסלולר, הפרט מאושר יותר או יוצר קשר טוב יותר עם האחר?

מחקרי תקשורת וחברה קובעים שלא. אדרבא, המחקרים קובעים כי דווקא המגוון הרחב של אמצעי התקשורת הטכנולוגיים, שפע המידע, שפע המסרים, ומהירות התגובה בכל אמצעי טכנולוגי, גורמים לתקשורת הבין אישית להיות נטולת משמעות, לא מרגשת וחסרת מימד אישי.
כמו כן, מחקרים רבים מתחומי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה קובעים שהאדם כיום בודד יותר מאי פעם! דווקא הקלות בה הוא מתעדכן באמצעות הדואר האלקטרוני האישי בחדשה המסעירה שהתרחשה במקום העבודה כ-5 דקות אחרי שיצא משם, ההבעה העצמית באמצעות מילים ומשפטים קצרים (הודעות טקסט) ולא קול באמצעות שיחה, עם ההצהרות קבל עם ועדה ש"נועה מאורסת לעידו" (באמצעות אפליקציית הרשת החברתית שבמכשיר הסלולר) יוצרת אצל הפרט תחושת זרות, ניתוק, מרחק ובדידות.
בעקבות כל אלו עולה השאלה למה אנו נוהרים לרכישה של מכשיר שמגדיל את הניכור, מרחיק ולא מקרב?

הסיבה הפשוטה היא 'לחץ חברתי גלוי וסמוי'. גם אם אתה לא שומע באופן ישיר שעליך לרכוש מכשיר Xעל מנת להיחשב Y(חכם יותר, סקסי יותר ושווה יותר), אתה מרגיש באוויר את הבאז ואתה נוהה אחרי כולם.
אי אפשר שלא לתהות על 'תופעת העדר' בשוק קניית מכשירי הסלולר בישראל לאור העובדה שמדינת ישראל מאופיינת בביקוש אדיר ל'סמארטפונים'; למעלה מ- 70% מהטלפונים הסלולריים הנמכרים בישראל הם 'סמארטפונים', לעומת 33% בלבד בכל העולם!
'תופעת העדר', בד בבד עם שיווק מסיבי היוצר באז תמידי, גורמים לצרכן הסלולר לרכוש מכשירי סלולר יקר. מחשבה נוספת על מכשירים אלו ועל שוק הסלולר בכללותו בישראל מביאה אותי למסקנות הבאות:

  1. קיימים לא מעט טלפונים סלולריים שאינם 'סמארטרפונים' ועדיין מספקים חוויית מהנה ושימושית, הכוללת גם אפליקציות ומשחקים.
  2. המכשירים ה'לא סמארטפונים' זולים יותר, משמעותית, מ'סמארטפונים' (בכ-40% פחות).
  3. הטכנולוגיה המתקדמת בתחום הסלולר קיימת באופן ברור גם במכשירים שאינם 'סמארטפונים'.
  4. קיימות אפשרויות בחירה רבות יותר מבחינת דגמים במכשירים שאינם 'סמארטפונים'.
  5. ריבוי הדגמים מעניקים לצרכן את זכות הבחירה במכשיר המותאם לצרכיו, דרישותיו ואפשרויותיו הכלכליות.
  6. חיי הסוללה גבוהים יותר משמעותית במכשירים שאינם 'סמארטפונים' וזאת בשל העובדה שהם אינם צריכים לספק אנרגיה לכל השימושים המוצעים ב'סמארטפון'.
  7. בין החברות המייצרות את המכשירים ה'לא סמארטפונים', ישנן חברות בעלות אמינות, מוניטין וידע רב שנים בתחום הסלולר.
  8. המכשירים ה'לא סמארטפונים' הינם בעלי ממשק פשוט ונעים בלי הצורך להיות מהנדס על מנת להבין כיצד משתמשים במכשיר הזה.
  9. במכשירים ה'לא סמאטרפונים' מעבד מהיר, מסך גדול ועמידות גבוהה; השילוב האולטימטיבי.
  10.  המכשירים ה'לא סמארטפונים' מעניקים, אף הם, את החופש ליצור, לבצע פעולות ולהיות בקשר.

 

לסיכום, ה'סמארטפונים' אכן הביאו לצרכן הסלולר הישראלי את מסך המגע ואין ספור אפליקציות, אך מסתבר שלא חסרים טלפונים סלולריים קלי משקל שמשלבים איכות, חסכון כלכלי, זמן סוללה ארוך מאוד ואמינות, כאלו המעניקים לנו את הגישה לתיבת הדואר האלקטרוני, סאונד משובח בנגן המוסיקה, מצלמה עם רזולוציה מתקדמת, Bluetoothואפשרות גלישה ברשת בכל אתר העולה על דעתכם.מכשירים שמתאימים למי שאיכות, אמינות, חסכון כלכלי וזמן סוללה ארוך מאוד, חשובים לו יותר מכל אפליקציית "ציפורים זועמות' או בדיקת דפוסי השינה.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#