תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

המסע אל המחר – לשאול היום את השאלות הנכונות

נשיא המדינה שמעון פרס ייפגש בשבוע הבא עם אורחים מרחבי העולם כדי להבין מה צופן המחר

ההווה שלנו גועש ותוסס. העוגנים המרכזיים עליהם נשענים הסדר העולמי והאזורי מתערערים. החידושים המדעיים והטכנולוגים מגבירים את קצבי השינוי שבחיינו. בשעה בה ההווה סבוך ותזזיתי ועידת הנשיא 2012 תציב השנה בפני אורחיה את השאלות המהותיות לכולנו : מהו המצפן באמצעותו נדע לנווט את דרכנו אל המחר? האם ביכולתנו לטעות פחות בדרך אל המחר? הועידה תבחן כיצד לשלב שיקולים של צדק ומוסר במסע המרתק. נוכח אי הוודאות האופפת את הזירות הגיאופוליטיות, תציב שאלות המתייחסות הן לרמה הגלובאלית והן בהקשר המזרח - תיכוני. לאן מועדות פניה של הכלכלה העולמית, האם כבר ניתן לראות אור בקצה מנהרת המשבר הקשה? מהו סוד ההצלחה של אסיה? מה מועיד המחר לאירופה ומה יהיו מאפייני מדיניות החוץ של ארה"ב אחרי בחירות נובמבר 2012? ועידת הנשיא 2012 תתעמק השנה במשמעות השינויים העוברים על המדינות הערביות ועל החברה הערבית. מה תהיה דמותו של המזרח התיכון החדש, ומהם לקחי השינוי מבחינתה של ישראל - החל בעדכון הדרוש בתפיסת הביטחון ועד התוואי הרצוי לגבולות הקבע.


על רקע עלייתו של האסלאם הפוליטי, נדון גם במקומה של הדת בעיצובו של המחר ונשאל אם הדת, העומדת היום בליבן של בעיות מרכזיות בחברה המודרנית, תהפוך מחר גם לחלק מן הפתרון? בהקשר הישראלי נשאל גם האם "יהדות" ו"דמוקרטיה" הינם ערכים משלימים או סותרים? הדיון על המחר של החברה הישראלית ייפנה אל תחומים רלוונטיים נוספים: ההשלכות של "מחאת האוהלים", מצבה של הכלכלה הישראלית, האתגר של דו-קיום בין יהודים לערבים בישראל, הדרך להביא לשוויון בין המינים, עתיד האמנות והיצירה בישראל ועוד.


בהקשר של המחר היהודי, יושם דגש מיוחד השנה על הדור הצעיר. נעניק במה לצעירים שמעצבים את העתיד היהודי ונרצה להבין כיצד הם נותנים פרשנות רעננה לזהותם היהודית. במסגרת הדיון בזווית היהודית של המחר נעסוק בשאלות של זהות וחינוך, התבוללות, קשיים בקיום מוסדות וחיי קהילה, טיפוח ושילוב מנהיגות צעירה ועתיד הפילנתרופיה היהודית. נשאל גם מהן הציפיות של יהדות העולם מישראל?
על מנת להתמודד עם שאלות אלו ולנסות לענות עליהן הוזמנו השנה מומחים עולמיים ביניהם אישים פורצי דרך מכל התחומים: יו"ר גוגל העולמית, מר אריק שמידט, מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר מר הנרי קיסינג'ר, נציג הקוורטט למזרח התיכון, מר טוני בלייר, מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון סיסקו בע"מ, מר ג'ון צ'יימברס, הזמרת הישראלית בעלת הקריירה הבינלאומית, אחינועם ניני, נגיד בנק ישראל, מר סטנלי פישר, זוכה פרס נובל לכלכלה, מר דניאל כהנמן, יזם ההייטק הישראלי, יוסי ורדי, ועוד רבים וטובים.


כאמור, כמעט כל תחום בחיינו מאופיין בתזזית ונתון לתהליכי שינוי מהירים, ואלה מושפעים עד מאוד מן ההתפתחויות המלהיבות בתחומי המדע והטכנולוגיה. ננסה לכן להבין את המגמות המרכזיות ואת השלכותיהן. נתעמק בחידושי חקר המוח, אתגרי רפואת המחר, נתרשם מן החידושים שמתכננים לנו אנשי "המדיה החדשה" ונתחקה אחר ההשלכות של כל אלה על החברה האנושית ועל "האדם המרושת". כל משתתף בוועידה מזומן לבחור לו את מסלולו האישי במסע לפתרון "תשבץ המחר". בין שפע הדיונים ומגוון הנושאים תמצאו את החידות שאתגר פתרונן מעסיק אתכם במיוחד. ועידת הנשיא 2012 יוצאת שוב לדרך מרתקת במסע אל המחר.
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#