תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שבוע שלילי בשוק המניות – עם זאת הגישה היא חיובית

מדד ה-S&P 500 איבד השבוע 0.5% מערכו, תוך שהוא רושם את התשואה השלילית השבועית העמוקה ביותר, מאז חודש דצמבר. יתר על כן, נשבר רצף של 5 שבועות חיוביים.

התפתחות זו הייתה תוצאה של דיווחים מאקרו כלכליים חלשים הן מאירופה והן מסין אשר יצרו חשש לגבי הכלכלה העולמית. מדד הייצור של סין הצביע ירידה בפעילות ומדדי הפעילות לתחום השירותים והתעשייה באירופה היו נמוכים מהציפיות
 
מבין מדדי המניות המרכזיים בעולם, היו אלו השווקים המתעוררים אשר הובילו את המגמה השלילית. המתעוררים האירופאים ולאחריהם השווקים מאמריקה הלטינית, היו אלו אשר איבדו מערכם בשיעורים הגבוהים ביותר. 
 
בראייה סקטוריאלית בארה"ב, נרשמו מגמות מעורבות. כך, מדד האנרגיה איבד 3% מערכו ומדד התעשייה השיל 2.1%. מנגד, מחירי מניותיהן של הקשורות לצרכן האמריקאי כגון, חברות בני-הקיימא רשמו עלייה של 0.7%. חברות מוצרי הצריכה הוסיפו 0.5% לערכן.
 
 
תופעה מעניינת נוספת וחשובה ביותר המאפיינת את מדדי המניות הסקטוריאליים היא ירידה ברמת המתאם בתקופה האחרונה. כך לדוגמא, רמת המתאם בשלושת החודשים האחרונים בין מדד חומרי הגלם לבין מוצרים הצריכה עמד על 0.19, בהשוואה ל-0.7 בשלוש השנים האחרונות (ראו לוח בעמוד הבא).
 
התפתחות זו, אשר מאפיינת את כל הסקטורים, אם כי בעוצמות שונות היא חיובית מאוד ומאפשרת פיזור השקעות בצרוה יעילה יותר מאשר בעבר.
 
מנגד, אנו עדים לירידה בצורה צנועה מאוד ברמת המתאם בראיה גיאוגרפית ולכן, פיזור ההשקעות יעיל יותר בראיה סקטוריאלית ולא גיאוגרפית.
 
המדדים טכנולוגיה ומוצרים בני-קיימא (Consumer Discretionary) אטרקטיביים למדי.
 
יתר על כן, אנו, ממשיכים להעריך כי סקטור האנרגיה וחומרי הגלם הם אטרקטיביים למדי ולכן עלייה נוספת במחירי האנרגיה רק עשויה לתמוך במניות אלו. 
 
_________________________________________________________________
 
מסמך זה הוכן על-ידי מיטב בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#