תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

משכנתא זה כמו סינית בשבילך?

תחום ייעוץ המשכנתאות בישראל תופס תאוצה, אך שיעורי השימוש בייעוץ משכנתאות בישראל עדיין נמוכים בהשוואה לעולם המערבי. כניסת חברה גדולה ואמינה לתחום תקל על יותר נוטלי משכנתאות להחליט להיעזר בייעוץ מקצועי בעת קבלת ההחלטה הפיננסית החשובה בחייהם.

בחירת המשכנתא היא אחת ההחלטות הכלכליות החשובות ביותר שאדם עושה בחייו, וגם אחת המורכבות ביותר. כמו שלא רוכשים מכונית ללא בדיקת מומחה, כך גם לא לוקחים משכנתא ללא ליווי מקצועי. כדי להתאים את המשכנתא לצורכי הלווה, יש צורך לקחת בחשבון הן נתונים כלכליים, כגון ריבית, אינפלציה ושער המטבע, והן את המאפיינים הייחודיים לכל לווה, כגון כושר ההשתכרות שלו ומצבו המשפחתי. בחירה נכונה של המשכנתא וניהול נכון שלה לאורך שנות קיומה עשויים לחסוך עשרות אלפי שקלים ואף יותר מכך. מיטב ייעוץ משכנתאות תציע לא רק ייעוץ בבחירת המשכנתא, אלא גם אפשרות ליווי מתחילתה ועד סופה, תוך שיתוף פעולה מלא מול המערכת הבנקאית ותפעל להגדלת המודעות והשימוש של הציבור הישראלי בשירות ייעוץ משכנתאות.

הציבור הישראלי כבר למד להיעזר בייעוץ משכנתאות ולראייה כבר היום, כ-4.5 מיליארד שקל משכנתאות הנלקחות בשנה מסתייעות בחברות לייעוץ משכנתאות. אולם שיעור השימוש בשירות עדיין נמוך מהממוצע במדינות המפותחות, כדוגמת ארה"ב, אנגליה, קנדה ואוסטרליה, בהן כ-40%-70% מהיקף המשכנתאות נלקחות תוך שימוש בשירות ייעוץ משכנתאות (MORTGAGE BROKER). ממחקר שערכו במיטב עלה, כי הלקוח נדרש לסיוע הבנק גם לאחר לקיחת המשכנתא. על פי המחקר, במשך 20 שנות משכנתא נזקק לקוח ממוצע ללמעלה מ-30 אינטראקציות שונות עם הבנק, כדוגמת מיחזור המשכנתא, גרירה, החלפת הוראת קבע, גירושים ועוד.

האפשרות לקבל ייעוץ וליווי מחברה גדולה, מוכרת ובעלת מוניטין, המעסיקה כוח אדם איכותי, תקל על חלק מהציבור שעדיין לא נעזר בשירות ייעוץ משכנתאות להשתמש בשירות זה. מיטב גם תתמוך בהגברת הרגולציה בתחום, על מנת לקדם סטנדרטים של אמינות ומקצועיות בכלל שוק ייעוץ המשכנתאות.  

לפרטים נוספים: 3366* 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#