רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אפיקי ההשקעה הישנים היו טובים לזמנם. אך כיום, כשאפשר להשקיע במסלול הישיר זכותך לשאול את עצמך, האם האפיק הישן עדיין טוב לי ?

בכל יום נשאלים מנהלי הלקוחות שלנו אותה שאלה. השאלה נשאלת במגוון גירסאות, התשובה מורכבת אבל אותה תשובה. חמש דקות של קריאה יכולים להניב לך הרבה מאוד כסף.

השאלה:
"קניתי תעודת-סל על מדד S&P 500. המדד עלה ב- 2%. מדוע התעודה עלתה רק בחצי אחוז ?" או למשל, "קניתי תעודת-סל ממונפת (=אגרסיבית) פי 2. המדד עלה/ירד ב – 2%, והיא לא עלתה/ירדה ב- 4% כפי שציפיתי. למה? "
אנחנו קונים תעודת סל, והיא לא מנצלת באופן מלא את פוטנציאל הרווח. קרי, היא לא מנצלת את מלא עליית ערך הסחורה או המדד ובכך, אנו מפסידים חלק מהרווח.
ישנן סיבות רבות לתופעה:
1. ביקושים והצעים
תעודת סל הינה נייר ערך, לרוב על מדד או סחורה, מנפיק התעודה משלם את העליה במדד (תשואה) או מנכה את הירידה. המחיר נקבע לפי היצע וביקוש פנימי ולא ביחס ישיר למדד או לסחורה.

2. שעות מסחר לא זהות
במסחר בתעודות סל, יש מעט שעות חפיפה בין שעות המסחר בארץ לחו"ל. ברגע שיש שעות נפרדות בכל שוק, הרי שהשוק בישראל נסחר בהתאם לציפיות ולתחזיות של הסוחרים לגבי מה שיקרה לכשיפתח השוק בחו"ל, וכן בהתאם לאירועים שבינתיים התרחשו ושינו את התמונה.

3. חשיפה למטבע
תעודת סל העוקבת אחר נכס הנסחר בחו"ל חשופה למטבע חוץ ומושפעת לא רק משינויים במדד או בסחורה אחריו עוקבת התעודה, אלא גם משינויים בערך המטבע.

4. דמי ניהול
דמי הניהול השנתיים של התעודה מנוכים באופן שוטף ממחירה.
3. דיבידנד
המדד אותו עוקבת תעודת-הסל מורכב ממניות שחלקן מחלקות דיבידנדים, בעיתוי לא קבוע במהלך השנה. בתשקיף של כל תעודת-סל (ובדרך כלל גם בפרסום שלה באותיות קטנות) כתוב מה עושה המנפיקה עם תשואת הדיבידנד. היא יכולה להשקיע אותה מחדש במדד ואז שווי הקרן של המשקיע עולה. היא יכולה להחזיר את הדיבידנדים למשקיע. היא יכולה לשמור אותם לעצמה.
4. רמת סחירות
מתייחס גם לסחירות נכסי הבסיס של המדד עליו מתבססת תעודת-סל, וגם לסחירות של תעודת-הסל עצמה. כשנייר-ערך סחיר מאוד קיים הבדל (Spread) קטן בין מחיר הקניה שלו ומחיר המכירה שלו. כאשר נייר-ערך לא סחיר מספיק (כלומר אין מספיק כוחות של ביקוש והיצע) עשוי להיווצר הבדל גדול, הגורם לפער בין השער שלו למחיר בו ניתן לקנות אותו.
5. הבדל בין שער נעילה לשער המדד
שער הנעילה של תעודת-סל נקבע לפני נעילת הבורסה. המדד אחריו עוקבת תעודת-סל עשוי עוד להשתנות בזמן שיחלוף בין נעילת המסחר בתעודה סגירת המסחר בבורסה.
.

השאר פרטים עכשיו ותתחיל לסחור בסחורה עצמה במינימום עמלות ובמקסימום רווחים
http://www.usgcapital.com/landing/TeudotSal.htm?cid=5887
 

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#