תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

*9.85% תשואה שנתית בנדל"ן מסחרי מניב בישראל

משקיעים רבים רואים בנדל"ן מסחרי מניב ערוץ השקעה סולידי בעל תשואה גבוהה ואלטרנטיבה מועדפת בתקופה של טלטלות ואי-יציבות בשוק ההון. אקסיום גלובל אינווסטמנטס (Axiom) המתמחה בגיוס הון פרטי לנדל"ן בינלאומי מציעה הזדמנות ייחודית להשקעה בנכס מסחרי מוביל בישראל המניב תשואות נאות ובעל פוטנציאל השבחה.

אקסיום מגייסת הון להשקעה סולידית בנדל"ן מסחרי מניב בישראל. הנכס הינו בתפוסה מלאה עם דיירי עוגן חזקים בעלי חוזי שכירות לטווח ארוך. כ- 60% מהשוכרים  הינם דיירים ממשלתיים, וכ-40% נוספים הינם רשתות קמעונאיות מובילות ומשרדים. התשואה השנתית שמניב הנכס מוערכת בכ- 9.85%*. בנוסף, לנכס פוטנציאל פיתוח והשבחה.

 

השקעות בנדל"ן מסחרי בישראל - עלייה של 30% ב- 2011

כלכלת ישראל הוכיחה את יציבותה לנוכח המשבר הפיננסי העולמי של 2008/9 ורשמה שתי הכרות בינלאומיות בחוסנה הכלכלי – הצטרפות ל-OECDוהעלאת דירוג האשראי של S&Pל-A+. גם מרבצי הגז הטבעי בים התיכון מעניקים לכלכלת ישראל אופק חיובי.יחד עם זאת, כלכלת ישראל נמצאת בצומת לאור המחאה החברתית שהתחוללה ברבעון השלישי של 2011, הקשורה בין השאר לענף הנדל"ן בישראל.

לעומת הירידה בכמות העסקאות בנדל"ן למגורים, מתחילת 2011 נרשמה עלייה של 30% בהשקעות בנדל”ן מסחרי מניב בישראל. חטיבת מנהלי ומתווכי הנדל"ן המסחרי בישראל שבלשכת המסחר ת"א והמרכז פרסמה נתונים לפיהם כתוצאה ממעבר של משקיעי נדל"ן למגורים לענף הנדל"ן המסחרי והמניב, עלה מתחילת 2011 היקף ההשקעות בנדל"ן המסחרי ב-30%. במקביל עלה מספר המשקיעים בענף בשליש.

בשל צעדי בנק ישראל לריסון שוק הנדל"ן למגורים יותר ויותר משקיעים נוטשים את ענף המגורים ועוברים להשקיע בנדל"ן מסחרי מניב. המשקיעים עושים חשבון כלכלי פשוט. אם מצד אחד התשואות כיום בתחום הדירות להשכרה בגוש דן נעות בין 2%-4% לשנה ובמקביל הריבית על המשכנתאות עומדת כיום על 3.5%, אזי לאחר הקיזוז לא נשאר למשקיע כמעט רווח מעסקת הנדל"ן. נכס מסחרי טוב, לעומת זאת, מניב תשואה שנתית של בין 7-8% בממוצע, ובהשוואה לתשואות הנמוכות המושגות בנדל"ן למגורים ואי-הוודאות של ערוצים בורסאיים, התשואה מנדל"ן מסחרי הינה יציבה וגבוהה.

 

השקעות בנדל"ן מסחרי בעולם

תנופת השקעות בנדל"ן מסחרי מניב מתקיימת לא רק בישראל, אלא גם בשווקים משמעותיים נוספים בעולם. בקנדה, למשל, ניתן לראות התנהגות דומה של משקיעים בנדל"ן מסחרי מניב: לפי נתוני CBRE, במחצית הראשונה של 2011 בוצעו בקנדה עסקאות נדל"ן קמעונאי בשווי כולל של למעלה מ-3 מיליארד דולר, נתון גבוה מהיקפי ההשקעות בנדל"ן לתעשייה, נדל"ן למשרדים ונדל"ן למגורים. בנוסף, בולטת  גרמניה עם השקעות בנדל"ן מסחרי מניב בהיקף של 6.7 מיליארד אירו ברבעון השלישי של 2011, בהיקף הגבוה בכ-50% לעומת הרבעון השלישי של 2010.

 

נדל"ן מסחרי והמשקיע הפרטי

חברות המתמחות בהשקעות בנדל"ן הביאו את הזדמנויות ההשקעה להישג ידו של המשקיע הפרטי. באמצעות חברת אקסיום יכול כל בעל תיק השקעות סולידי לגוון את סל השקעותיו עם נכס מניב מובחר ביעדים שונים בעולם. אקסיום מגייסת הון להשקעות בשוק הנדל"ן הישראלי וכן בשווקי נדל"ן בינלאומיים כגון קנדה, ארה"ב, מונטנגרו ועוד. הנכסים המסחריים המניבים עבורם אקסיום מגייסת הון מתאפיינים בדרך כלל בשוכרי עוגן בדירוג גבוה (AAA) כגון ממשלות ורשויות או חברות קמעונאיות בעלות דירוג אשראי גבוה. חוזי השכירות של הדיירים הינם ארוכי טווח ובכך הנכס מניב תשואות שנתיות לאורך זמן, ככל שהכלכלה המקומית מאפשרת. אקסיום מאפשרת לך להיות חלק מקבוצת משקיעים בנכסים איכותיים בארץ ובעולם, ולהנות ממומחיותם של גופים מקצועיים בינלאומיים המובילים את עסקת הנדל"ן ואת ההשקעה בה.

 

* כפוף להכנסות שכ"ד בפועל מהנכס.

אין באמור בכתבה זו משום הצעה לרכישת ניירות ערך, או ייעוץ, או המלצה בנוגע לביצוע השקעה. הנתונים המופיעים במודעה זו הינם לשם התרשמות בלבד ואינם מתיימרים לשקף את הנתונים הסופיים בנוגע לכל השקעה והתשואה עליה. אין להסתמך על האמור לעיל לשם קבלת החלטות השקעה ויש לקבל ייעוץ כלכלי, משפטי ומיסויי עצמאי לפני קבלת כל החלטה כאמור.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#