טראמפ אחרי פגישתו עם פוטין: דנתי עם נשיא רוסיה על הקמת יחידה משותפת לסייבר

הסנאטור הרפובליקאי מרקו רוביו צייץ בתגובה בעוקצנות: "כמו לשתף פעולה עם אסד בעניין הקמת יחידה לנשק כימי"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צייץ עם שובו מפסגת ה-G20 כי הגיעה העת להתחיל לעבוד באופן קונסטרוקטיבי עם רוסיה, וכי הוא דן עם הנשיא פוטין ביצירת יחידה מיוחדת ללוחמת סייבר.

טראמפ ציין כי ההסכמות שאליהן הגיע עם פוטין בעניין הפסקת האש בסוריה הן עדות להצלחה, אולם דבריו כי "הקמת יחידת אבטחת מידע בלתי חדירה" עם רוסיה במטרה למנוע התערבות עתידית בבחירות גרמה להרמת גבות.

"שיתוף פעולה עם פוטין בעניין 'יחידת אבטחת מידע' היא כמו שיתוף פעולה עם אסד בעניין יחידה של נשק כימי", צייץ הסנאטור הרפובליקאי מרקו רוביו, בביקורת על טראמפ.

על רקע הציוץ של טראמפ, מזכיר המדינה רקס טילרסון מסר בסקירה לעיתונאים כי הסנקציות על רוסיה יישארו במקומן עד שזאת תעמוד בהתחייבויותיה בנוגע לאוקראינה בהתאם להסכם מינסק.

אחרי דבריו של טילרסון, טראמפ צייץ כי הוא ופוטין לא דנו בעניין הסנקציות בפגישתם. "דבר לא יקרה עד שהבעיות של האוקראינים והסורים ייפתרו!", צייץ ל-33.5 מיליון העוקבים שלו בטוויטר.

טראמפ הצהיר עוד לפני כניסתו לבית הלבן על רצונו לשפר את היחסים עם רוסיה, אף שמבקריו תהו על תמיכתו בפוטין על רקע החקירות הנמשכות בנוגע לטיב קשריו עם רוסיה.

מבקריו של נשיא ארה"ב גם לעגו לקביעה של טראמפ כי פוטין "הכחיש לחלוטין" מעורבות רוסית בבחירות בארה"ב. "כשמנהלים חקירה נגד פוליטיקאי מושחת, מאפיונר או רוצח לאור ראיות חזקות של ה-FBI, אם הוא מכחיש את זה בתוקף, אנחנו בדרך כלל נבטל אותה", צייץ בסרקזם התובע הכללי לשעבר של מנהטן, פריט בהארה, שהודח על ידי טראמפ במארס.