ועדת שרים אישרה הצטיידות צה"ל בנגמ"ש הנמר ב-10 מיליארד שקל בעשור הקרוב

מתוך הסכום עשויה התעשייה הישראלית לקבל עבודות בכ-7.5 מיליארד שקל ■ ההצטיידות אינה מלווה בתוספת תקציב ■ ממשרד הביטחון נמסר כי תוכנית ההצטיידות שאושרה מהווה בשורה עבור כמאתיים תעשיות ישראליות מקרית שמונה ועד יישובי עוטף עזה, המשמשות כספקיות של פס הייצור של המרכבה והנמר במשרד הביטחון

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

ועדת השרים לענייני ביטחון אישרה באחרונה את תכנית ההצטיידות של משרד הביטחון בנגמ"שי נמר ב-10 מיליארד שקל בעשור הקרוב. זאת, לאחר שב-2010 אישרה את תוכנית מערכת הביטחון להצטיידות במטוס הקרב העתידי, ה-F35, כמרכיב מרכזי בבניין הכוח של צה"ל בתחום האוויר. ההצטיידות אינה כרוכה בבקשה להגדלת תקציב מערכת הביטחון.

לפי ההערכות במערכת הביטחון, מחצית מההצטיידות - סכום של 5 מיליארד שקל - יהיה מתקציב הסיוע האמריקאי ויחייב רכש בארצות הברית. עם זאת, מרכש זה יידרשו חברות אמריקאיות לבצע רכש גומלין (רכישת מוצרים, או שרותים בישראל) בשיעור של 50%. המשמעות היא שהתעשייה הישראלית תשתתף בייצור הנמר בסכום של כ-7.5 מיליארד שקל. היקף מכירות זה גבוה מהמכירות שביצעה התעשייה הישראלית עבור הנמר, לפני שחברת ג'נרל דיינמיקס זכתה במכרז לייצר אותו בארצות הברית, מכרז שעורר דאגה בתעשייה הבטחונית הישראלית מחשש לאבדן הכנסות.

על פי התוכנית, המינהלת במשרד הביטחון האחראית לייצור טנקי המרכבה תהיה אחראית לייצור נגמ"שי הנמר בעשור הקרוב. בנוסף, הנמר שייוצר בארצות הברית יורכב בישראל. הנמר, הנחשב לאחד הנגמ"שים הממוגנים ביותר, משקף את גישת מערכת הביטחון למיגון מירבי של הכוחות המתמרנים בשטח, ומבוסס על טכנולוגיות המיגון שפותחו על ידי משרד הביטחון עבור טנק המרכבה.

ממשרד הביטחון נמסר כי תוכנית ההצטיידות שאושרה מהווה בשורה עבור כמאתיים תעשיות ישראליות מקרית שמונה ועד יישובי עוטף עזה, המשמשות כספקיות של פס הייצור של המרכבה והנמר במשרד הביטחון. הגידול בתקציבי הרק"מ (רכב קרבי משוריין) מתאפשר גם הודות לשילוב כספי סיוע אמריקאי בתוכנית.

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי "החלטת ועדת השרים לאמץ את התוכנית שהוצגה על ידי משרד הביטחון מהווה חיזוק נוסף לכך שהכוח היבשתי המשוריין הוא קריטי להתמודדות עם עימותים עתידיים, ומהווה מכפיל כוח ליכולתו של צה"ל בתחומי לוחמת היבשה".

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל.) אודי שני, אמר כי "ההצטיידות המשמעותית של מערכת הביטחון בנמר היא חלק מרכזי בתוכנית הרב שנתית שלנו להיערכות עם אתגרי העתיד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים