ועדת שרים אישרה הצטיידות צה"ל בנגמ"ש הנמר ב-10 מיליארד שקל בעשור הקרוב

מתוך הסכום עשויה התעשייה הישראלית לקבל עבודות בכ-7.5 מיליארד שקל ■ ההצטיידות אינה מלווה בתוספת תקציב ■ ממשרד הביטחון נמסר כי תוכנית ההצטיידות שאושרה מהווה בשורה עבור כמאתיים תעשיות ישראליות מקרית שמונה ועד יישובי עוטף עזה, המשמשות כספקיות של פס הייצור של המרכבה והנמר במשרד הביטחון

אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן
אורה קורן

ועדת השרים לענייני ביטחון אישרה באחרונה את תכנית ההצטיידות של משרד הביטחון בנגמ"שי נמר ב-10 מיליארד שקל בעשור הקרוב. זאת, לאחר שב-2010 אישרה את תוכנית מערכת הביטחון להצטיידות במטוס הקרב העתידי, ה-F35, כמרכיב מרכזי בבניין הכוח של צה"ל בתחום האוויר. ההצטיידות אינה כרוכה בבקשה להגדלת תקציב מערכת הביטחון.

לפי ההערכות במערכת הביטחון, מחצית מההצטיידות - סכום של 5 מיליארד שקל - יהיה מתקציב הסיוע האמריקאי ויחייב רכש בארצות הברית. עם זאת, מרכש זה יידרשו חברות אמריקאיות לבצע רכש גומלין (רכישת מוצרים, או שרותים בישראל) בשיעור של 50%. המשמעות היא שהתעשייה הישראלית תשתתף בייצור הנמר בסכום של כ-7.5 מיליארד שקל. היקף מכירות זה גבוה מהמכירות שביצעה התעשייה הישראלית עבור הנמר, לפני שחברת ג'נרל דיינמיקס זכתה במכרז לייצר אותו בארצות הברית, מכרז שעורר דאגה בתעשייה הבטחונית הישראלית מחשש לאבדן הכנסות.

על פי התוכנית, המינהלת במשרד הביטחון האחראית לייצור טנקי המרכבה תהיה אחראית לייצור נגמ"שי הנמר בעשור הקרוב. בנוסף, הנמר שייוצר בארצות הברית יורכב בישראל. הנמר, הנחשב לאחד הנגמ"שים הממוגנים ביותר, משקף את גישת מערכת הביטחון למיגון מירבי של הכוחות המתמרנים בשטח, ומבוסס על טכנולוגיות המיגון שפותחו על ידי משרד הביטחון עבור טנק המרכבה.

ממשרד הביטחון נמסר כי תוכנית ההצטיידות שאושרה מהווה בשורה עבור כמאתיים תעשיות ישראליות מקרית שמונה ועד יישובי עוטף עזה, המשמשות כספקיות של פס הייצור של המרכבה והנמר במשרד הביטחון. הגידול בתקציבי הרק"מ (רכב קרבי משוריין) מתאפשר גם הודות לשילוב כספי סיוע אמריקאי בתוכנית.

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי "החלטת ועדת השרים לאמץ את התוכנית שהוצגה על ידי משרד הביטחון מהווה חיזוק נוסף לכך שהכוח היבשתי המשוריין הוא קריטי להתמודדות עם עימותים עתידיים, ומהווה מכפיל כוח ליכולתו של צה"ל בתחומי לוחמת היבשה".

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף (מיל.) אודי שני, אמר כי "ההצטיידות המשמעותית של מערכת הביטחון בנמר היא חלק מרכזי בתוכנית הרב שנתית שלנו להיערכות עם אתגרי העתיד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"