ועדת הכספים קבעה: ביה"ח "ביקור חולים" לא ייסגר

למרות ההחלטה, באוצר מסרבים להעביר לבית החולים 30 מיליון שקל הנחוצים להמשך פעילותו

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"סגירת בית החולים ביקור חולים תהיה חוסר אחריות", כך הודיע בצהריים יו"ר וועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), בדיון המשך על מצב בית החולים. גפני, שהביע חשש מהפגיעה הצפויה בעובדי בית החולים, הוסיף כי יהדות התורה מוכנה להקצות 30 מיליון שקל מהתקציב הקואליציוני לטובת בית החולים, אולם לא נראה שמהלך זה יצא לפועל. עם זאת, הוועדה קיבלה החלטה פה-אחד לפיה בית החולים לא ייסגר.

ואולם, כדי לממש החלטה זו צריך האוצר להעביר בימים הקרובים 30 מיליון שקל לצורך המשך תפעולו של בית החולים. אלא שבאוצר מסרבים להעביר את הסכום, ומציעים להפעיל את בית החולים במתכונת שונה. סגן הממונה על התקציבים, משה בר-סימן טוב, אמר בדיון כי "המדינה לא מסבסדת את הפעילות השוטפת של בתי החולים, וטכנית - לא ניתן להעביר תקציבים לבתי חולים". לדבריו, האוצר גיבש יחד עם משרד הבריאות תוכנית לפיה יישמר היקף הפעילות של בית החולים ופיזור העובדים בין בתי החולים הדסה ושערי צדק יידחה. עוד הוסיף בר-סימן טוב כי שאיפת האוצר הינה לדאוג להמשך תעסוקת העובדים.

סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), ציין כי המדינה מחויבת בהסכם מ-2007 של כונס הנכסים עם בעליו של בית החולים, ארקדי גאידמאק, לפיו יישאר בית החולים במקומו במשך חמש שנים מיום חתימת ההסכם.

ארקדי גאידמק שהופיע לישיבה הודיע לאחר סיומה כי "הם יכולים לדבר ולצרוח, ואני בינתיים עושה. אני מעביר כל יום לביקור חולים 50 אלף שקל, ועד היום העברתי 200 מיליון שקל. בית החולים נחוץ לירושלים, והמדינה צריכה לעשות הכל כדי לתמוך בו". עו"ד ישראל שלו, המייצג את גאידמק, אמר שכבעלים של בית החולים, לא קיבל ולו שקל אחד מהמדינה. לדבריו, בית החולים הינו גוף ציבורי שמספק שירותי בריאות ציבוריים, ועל-כן יש לממן את פעילותו מתקציבים ציבוריים. עוד אמר, שהנהלת בית החולים צריכה לשלם עבור השכירות.

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) קרא ליו"ר גפני ולסגן שר הבריאות ליצמן לאיים במשבר קואליציוני בסוגיית בית החולים: "יהדות התורה איימה במשבר קואליציוני על סוגיות בעלות חשיבות פחותה בהרבה".

ח"כ חיים אורון (מר"צ) קבל על-כך שהממשלה מדברת בשני קולות ועל ניהול המו"מ בין האוצר למשרד הבריאות בדיון בוועדת הכספים. אורון קרא לליצמן להתפטר, אם עמדתו בנושא בית החולים לא תתקבל. ח"כ אמנון כהן (ש"ס), אמר שיש לתת הזדמנות להנהלה החדשה להציל את בית החולים. כהן קרא לאוצר לתת הלוואות או בטחונות, שיאפשרו את התנהלותו השוטפת ולהחזרתו למסלול התייעלות ורווחיות.

ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה), אמרה שטענת האוצר, כי לא ניתן להעביר כספים לבית החולים מבחינה טכנית תמוהה וכי מה שמונע העברת כספים זו התנגדות עקרונית של האוצר להגדיל את תקציב המדינה. יחימוביץ' הציעה להלאים את בית החולים ולהחזירו למתכונתו הקודמת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט