אורי רגב: "אטיאס מקדם סבסוד משכנתאות עבור דירות לחרדים"

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושיוויון: החזר המשכנתא יהיה קצבה חדשה - תוספת של 450 עד 800 שקל למשפחה ■ "אין גבול ליצירתיות של ש"ס בתחום הסחטנות התקציבית; הפטנט החרדי החדש הוא משכנתא לכל בוחר" ■ במשרד הבינוי והשיכון דחו את טענת חדו"ש ואמרו כי קרית מלאכי וקרית גת אינן נכללות במפת אזורי העדיפות הלאומית

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה
צבי זרחיה

המפלגות החרדיות ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס מקדמים את הצעת החוק לסבסוד משכנתאות בפריפריה, ביודען שמשרד השיכון מקדם תוכניות לבניית יותר מ-60 אלף דירות לחרדים בערי הפריפריה, מתוכן יותר מעשרת אלפים לביצוע בזמן הקרוב. יוצא איפוא שמהתוכנית לסבסוד משכנתאות בפריפריה יהנו בעיקר החרדים - כך טוענת עמותת חדו"ש על סמך מפת הפרויקטים לבנייה שהוכנה במשרד השיכון.

בחדו"ש ציינו את הפרויקטים הבאים המתוכננים על ידי משרד השיכון: בצפת ייבנו 2,000 יחידות דיור לציבור החרדי בלבד; בחצור הגלילית מתוכננים מספר פרויקטים; בטבריה 2,000 יחידות דיור בשלבים מתקדמים; ברכסים 1,500 יח"ד; בנצרת עילית 8,000 יחידות 3,000 מתוכן בשלבים מתקדמים; בחריש 9,000 יח"ד; ברמת בית-שמש 21,000 יח"ד מתוכן 3,000 בשלבים מתקדמים; בקרית מלאכי 5,000 יח"ד; בקרית גת 250 יח"ד; בנתיבות 1,500 יח"ד בשלבים מתקדמים; באופקים 500 יח"ד בשלבים מתקדמים; ובכסיף, העיר החרדית החדשה שתקום בצפון הנגב סמוך לתל-ערד, צפויות להיבנות בשנים הקרובות 10,000 יח"ד.

לדברי מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושיוויון, הרב אורי רגב, "החזר המשכנתא הוא סוג חדש של קצבה שנתפרה עבור חרדים, תוספת של 450 עד 800 שקל למשפחה. הטבה זו תחבל בסיכוי להוציא משפחה כזו לשוק העבודה". לדבריו, גובה הסבסוד המוצע פירושו החזר של 140 אלף שקל לקונים באזור פיתוח א' ו-90 אלף שקל לרוכשים באזור פיתוח ב'.

רגב הוסיף כי "אין גבול ליצירתיות של ש"ס בתחום הסחטנות התקציבית. הפטנט החרדי החדש הוא משכנתא לכל בוחר". רגב מסביר כי "אטיאס פשוט מחזיר את קצבאות הבטחת ההכנסה לאברכים דרך הדירות, וזאת בשווי כולל של 140 אלף שקל למשפחה. זה עוד מוקש שמניחות המפלגות החרדיות כדי לחבל במאמץ הלאומי להוצאת האברכים לשוק העבודה".

רגב דורש "לקשור בין כל סיוע לדיור לבין מיצוי כושר השתכרות על פי קריטריונים, המבדילים בין מי שאינו יכול להשתכר לבין מי שמרצונו נמנע מיציאה לעבודה ומעדיף ליפול לנטל על הקופה הציבורית". השאלה, לדבריו, היא "עד מתי נתניהו יסבול את העובדה ששותפיו מהמפלגות החרדיות עושים הכל כדי להרוס את כלכלת המדינה, ועד מתי יהיה הציבור מוכן להשלים עם כך".

במשרד הבינוי והשיכון דחו את טענת חדו"ש ואמרו כי קרית מלאכי וקרית גת אינן נכללות במפת אזורי העדיפות הלאומית וכי יחידות הדיור בצפת אינן מיועדות לחרדים ולא עונות על הקריטריונים למתן הסבסוד. עוד טענו שסבסוד המשכנתאות נועד לסייע לכל הזוגות הצעירים לרכוש דירה בפריפריה. לדברי בכירים, במשרד עד שנת 2003 העניקה המדינה "מענק מקום" לזכאי דיור שרכשו דירה בפריפריה. בנימין נתניהו כשר אוצר ביטל את מענקי המקום וכעת מדובר בסבסוד משכנתא על מנת שלא להכביד על תקציב המדינה בבת אחת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?