שיא כל הזמנים בלינות תיירים באוקטובר - 1.21 מיליון

התאחדות המלונאים: כמעט 60% מהלינות באוקטובר היו של תיירים

עירית רוזנבלום
עירית רוזנבלום
עירית רוזנבלום
עירית רוזנבלום

מספר לינות התיירים באוקטובר עמד על 1.21 מיליון - 7% יותר מחודש השיא הקודם שנרשם במארס 2000, חודש ביקור האפיפיור יוחנן פאולוס השני בישראל. באותו חודש נרשמו 1.13 מיליון לינות תיירים במלונות.

מנתוני המחלקה הכלכלית של התאחדות המלונות בישראל עולה כי כמעט 60% מהלינות באוקטובר היו של תיירים, כמו בתקופות הפריחה בתיירות הנכנסת. הביקוש בתיירות הנכנסת הדגיש את העובדה שהמערכת המלונאית מגיעה לסף הקיבולת בתקופות שיא.

לעומת זאת, כצפוי, חלה ירידה בלינות הישראלים. אלה הסתכמו ב-907 אלף לינות בלבד, ירידה של 16% ביחס לאשתקד. ירידה זאת נובעת בחלקה מגידול בלינות התיירים, ובחלקה משינוי מועדי החגים (אשתקד חל סוכות באוקטובר, ואילו השנה חל בספטמבר).

בשל הירידה בלינות הישראלים, חל גידול של 5% בלבד בסה"כ הלינות (תיירים + ישראלים). סה"כ הלינות הסתכמו ב-2.019 מיליון. שיא נוסף נרשם בתפוסת החדרים, שגדלה ב-11% לעומת אוקטובר אשתקד והגיעה בממוצע ארצי ל-81% - שיא חודשי בתפוסה הארצית.

לדברי שמואל צוראל, מנכ"ל התאחדות המלונות, "שנים רבות אנחנו מדברים על הפוטנציאל של תעשיית התיירות. לאחרונה התחלנו להיווכח בתוצאות, הרבה בזכות תקציבי ופעולות שיווק הולמים של משרד התיירות". לדבריו, התוצאות במלונות מלמדות, בין היתר, על הצלחת הפיילוט השיווקי האמריקאי. "מזה 3 שנים משקיע משרד התיירות תקציבים מוגברים בשוק האמריקאי, אשר מניבים כעת תוצאות, כך גם ביחס לשוק התיירות הגדל מרוסיה ומגרמניה. תרומת התיירים לתעסוקה היא מבורכת והיא חוצה את כל חלקי המדינה", הדגיש צוראל.

העליות בלינות התיירים נרשמו בכל אזורי הארץ, כאשר שליש מלינות התיירים היו בירושלים כ-400 אלף לינות - עלייה של 26% עלייה לעומת אוקטובר אשתקד, בת"א נרשמו 245 אלף לינות המהוות עלייה של 24%, בטבריה נרשמו כ-122 אלף לינות - עלייה של 49%, באילת כ-124 אלף לינות, המהוות עלייה של 25%), בים המלח כ-83 אלף לינות - עלייה של 27% ובקיבוצים כ-65 אלף לינות - עלייה של 40%.

ירידות בלינות הישראלים נרשמו בכל רחבי הארץ, כאשר באילת, המהווה את היעד העיקרי ללינות הישראלים, נרשמה ירידה של 12% לכ-487 אלף לינות ובים המלח, היעד השני ללינות ישראלים, נרשמה ירידה של 15% לכ-124 אלף לינות.

ירידות גבוהות מהממוצע נרשמו בירושלים - ירידה של 41% לכ-29 אלף לינות, בטבריה - ירידה של 36% לכ-49 אלף לינות ובת"א נרשמה ירידה של 16% לכ-37 אלף לינות).

תפוסת החדרים הארצית הממוצעת הסתכמה כאמור ב- 81%. התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה בת"א - כ-90%, בירושלים נרשמה תפוסה של כ-88%, בים המלח - כ-87%, בנצרת- כ-83%, בנתניה- כ-82%, בטבריה - כ-81%, באילת - כ-79%, בחיפה כ- כ-76%, בקיבוצים ובהרצלייה - כ-75%.

בחודשים ינואר-אוקטובר 2010 חלה עלייה של 9% במספר הלינות הכולל במלונות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, והן הסתכמו בכ-18.3 מיליון. בלינות התיירים חלה עלייה של 24%, והן הסתכמו בכ- 8.25 מיליון. בלינות הישראלים לא היה שינוי לעומת התקופה המקבילה ב- 2009, והן הסתכמו בכ-10.1 מיליון. תפוסת החדרים הארצית הממוצעת הסתכמה בכ-66% - עלייה של 11% בהשוואה לאשתקד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות