ש"ס תדיח את ח"כ אמסלם שאמר: "הלימוד בכולל - של אשכנזים; חרדים צריכים להתפרנס"

אמסלם: "אנחנו רוצים רופאים, אדריכלים, משפטנים, כלכלנים, רואי חשבון, מדענים, פסיכולוגים ואנשי תקשורת, שיהיו כולם יראי השם ותלמידי חכמים" ■ הבאבא ברוך: "אמסלם הוא רשע" ■ הערכות: ח"כ אמסלם יקים מפלגה חדשה

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
נתי טוקר

תנועת ש"ס מתכוונת להדיח את ח"כ חיים אמסלם, לאחר שקרא למגזר החרדי להשתלב בשוק העבודה ולהכניס לימודי ליבה למוסדות החינוך, כך מדווח באתרי האינטרנט החרדיים. לפי הדיווח, הרב עובדיה יוסף יורה בקרוב לאמסלם להתפטר מהכנסת.

בשורת ראיונות שקיים באחרונה בתקשורת הביע אמסלם עמדות המנוגדות לאלה של ש"ס ושל המגזר החרדי בכלל. בראיון שקיים ב"מעריב" בסוף השבוע הציג אמסלם את עקרונותיו, שלפיהם הוא אף מתכוון להקים מפלגה חדשה: "החברה הישראלית הסכימה בזמנו של בן גוריון להסדר 'תורתו אומנותו' ל-400 לומדי תורה. הם לא שיערו ולא חלמו שהממדים יגדלו בכמויות ובעוצמות כאלה, שאין להם כל פרופורציה. אנחנו רוצים רופאים, אדריכלים, משפטנים, כלכלנים, רואי חשבון, מדענים, פסיכולוגים ואנשי תקשורת, שיהיו כולם יראי השם ותלמידי חכמים. האפליה נגדנו תיפתר באמצעות השתלבות בחברה, לימודי ליבה, שירות בצבא ויציאה לעבודה".

במאמר שפירסם באחרונה אמסלם באתר החרדי "כיכר השבת" הוא טען כי כל תופעת אברכי הכוללים כלל לא היתה מקובלת ביהדות ספרד: "כשהנציגים החרדים מדברים גבוהה גבוהה על חשיבות ה'כוללים' לעם ישראל ולתורת ישראל, כדאי מאוד לדעת כי בארצות צפון אפריקה ובכל מחוזות הספרדים, המסגרת הנקראת בזמנינו 'כולל אברכים' לא היתה קיימת מעולם!".

אמסלם טען גם במאמר כי "העדר אופציה אמיתית והכשרה לפרנסה המשלבת עמה לימוד תורה מזיק מאוד, ובשוליו אפילו משחית. אנחנו כחברה דתית-חרדית, האם אין בנו אשמה? האם לא עשינו שום טעויות? האם באמת מדינה וחברה מודרנית יכולות להתקיים כך? מרבית הדרישות והשינויים שהם דורשים כגון לימודי ליב"ה ויציאה לעבודה, אין בהם פסול כשלעצמם".

בעקבות הראיון והמאמר, פירסם הרב מאיר מזוז, פטרונו הפוליטי של אמסלם, מכתב הסתייגות שבו נכתב: "הראו לי מה שאמר ח"כ הרב חיים אמסלם לגבי התכנית של תורה ועבודה, שהתבטא קשות כלפי תנועת ש"ס. והיות שיש חושבים מסתמא שהוא אמר כן על דעת רבני הישיבה ומרן ראש הישיבה שליט"א, ובכן, הוצרכתי לגלות בזה דעת תורה, שאין דעתם של רבותינו הגאונים כך, וכולנו מסתייגים מכל הדברים". הבאבא ברוך אף אמר על ח"כ אמסלם כי "הוא רשע, ויש להתרחק ממנו".

אמסלם, השוהה בימים אלה בקנדה, אמנם הכחיש שאמר את הדברים בראיון וטען כי מתנהל נגדו מסע השמצות, אך לפי דיווחים, הרב יוסף מתכוון להדיח אותו היום מהמפלגה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים