כינוס ראשון בת"א: ראשי תוכנית יוריקה למו"פ תעשייתי באירופה אישרו 56 פרויקטים ב-51 מליון יורו

חברות ישראליות שותפות ל-17 מהפרויקטים שעוסקים, בין היתר, באנרגיות מתחדשות וטכנולוגיות ירוקות

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן
אורה קורן

במסגרת המפגש הראשון שנערך השבוע בתל אביב בשנת הנשיאות הישראלית של יוריקה, התכנית הגדולה ביותר באירופה לשיתוף פעולה במו"פ תעשייתי, אישרו ראשי התוכנית השקעה בסדרת פרויקטים של מחקר ופיתוח במגוון תחומים, ובהם אנרגיה מתחדשת ופיתוחים בתחום טכנולוגיות ירוקות להגנת הסביבה. הפרויקטים שאושרו תואמים את המטרות האסטרטגיות שהגדירה יוריקה עבור שנת הנשיאות הישראלית 2010-2011.

ראשי תוכנית המחקר ופיתוח (מו"פ) האירופית, יוריקה, אישרו היום השקעה של 51 מיליון יורו ב-56 פרויקטים שהוגשו על ידי המדינות השותפות לתוכנית. התחומים העיקריים שבהם אושרו השקעות מחקר ופיתוח הם: מיחשוב ותקשורת, אלקטרוניקה, טכנולוגיות תעשייתיות, אנרגיה מתחדשת, ביולוגיה, כימיה, פיסיקה וטכנולוגיות להגנת הסביבה.

הפרויקטים אושרו במיפגש הראשון של יוריקה בתל אביב בשנת הנשיאות הישראלית של יוריקה. מסגרת המו"פ הכוללת 40 מדינות מממנת מו"פ תעשייתי בסכום של 1.5-2 מיליארד יורו בשנה. ישראל היא המדינה היחידה שאינה אירופית החברה בתכנית, המתמקדת בשיתוף פעולה בין חברות ממדינות שונות.

חברות ישראליות שותפות ל-17 מהפרויקטים שאושרו. ישראל שמאי, המנהל את שנת הנשיאות הישראלית מטעם מתימו"פ, מרכז התעשייה הלאומי למחקר ולפיתוח במשרד התמ"ת, אמר, כי "המספר הגבוה של פרויקטים שאושרו כבר במפגש הראשון ואשר להן שותפות חברות ישראליות מרשים ביותר. אני מאמין שיותר ויותר חברות ישראליות יגישו הצעות לפרויקטים במסגרת שנת הנשיאות, ככל שתעלה רמת החשיפה של הטכנולוגיות הישראליות המתקדמות על ידי שותפים פוטנציאליים במדינות אירופה".

לדבריו, בקרוב תשיק יוריקה קמפיין לעידוד חברות באירופה ובישראל לפיתוח משותף של פרויקטים בתחום הקלינטק: אנרגיה, הגנת הסביבה ומים.

יו"ר נשיאות יוריקה השנה הוא המדען הראשי במשרד התמ"ת, אלי אופר. תוכנית הנשיאות מנוהלת על ידי מתימו"פ, מרכז התעשייה הלאומי למחקר ופיתוח, המיישם את מדיניות לשכת המדען הראשי לשיתוף פעולה בינלאומי, ובכלל זה הסכמים בינלאומיים של מדינת ישראל בתחום המו"פ התעשייתי.

יוריקה יוזמת ומלווה שיתופי פעולה לפיתוח תעשייתי של מוצרים חדשניים. התוכנית מסייעת לחברות בכל תחומי התעשיה ומשתתפות בה חברות קטנות ובינוניות לצד חברות גדולות כמו פיליפס, סימנס ואריקסון וכן מכוני מחקר ואוניברסיטאות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?