הדולר-שקל לאן? תחזית יומית מ-FXCM ישראל

הנושא המרכזי שמניע את השווקים העולמיים בשבוע האחרון הוא הספקולציות באשר לחידוש תוכניתו הכמותית של הבנק הפדרלי לאור מצבה הרעוע של הכלכלה האמריקנית

TheMarker Online
TheMarker Online

התאוששותו של הדולר אל מול השקל, שנמשכה יומיים, נגדעה אתמול בערב באחת עם פרסום סיכומי ישיבת הבנק הפדרלי בארצות הברית. הדולר-שקל הצליח להעפיל עד 3.64, אולם צנח בחדות במהלך הלילה וכעת נסחר שוב מתחת ל-3.60. לעומת זאת, היורו-שקל העפיל הבוקר עד שיא של 5.05, מה שמעיד דווקא על חולשה שמגלה באחרונה השקל.

כאמור, הנושא המרכזי שמניע את השווקים העולמיים בשבוע האחרון הוא הספקולציות באשר לחידוש תוכניתו הכמותית של הבנק הפדרלי לאור מצבה הרעוע של הכלכלה האמריקנית. אמש פורסמו סיכומי ישיבתו של הבנק הפדרלי, שנערכה לפני כשבועיים, ולא הותירו כל מקום לספק. בקרב חברי הבנק ישנה תמימות דעים באשר לצורך בצעדים נוספים של הרחבה כמותית.

כעת השאלה בשווקים היא מתי ובאיזה היקף, כאשר ההערכות מדברות על תחילת נובמבר ועל היקפים שנעים בין 300 מיליארד ל-1 טריליון. מהלך זה אמנם תומך בכלכלה האמריקנית, אולם הוא צפוי להביא לפיחות בערכו של הדולר, שכן רכישות של אג"ח בהיקפים אדירים שכאלה יציפו את השוק בדולרים ויביאו לשחיקה נוספת בערכו של הדולר.

החדשות הללו התקבלו בחיוב בשווקים אמש, ואולם מדובר בבשורות רעות עבור הדולר. השטר הירוק, שהצליח ביומיים האחרונים להתאושש בזירת המטבעות העולמית, וגם אל מול השקל, צלל באחת עם פרסום הפרוטוקולים, ואף צנח לשפל חדש של כל הזמנים אל מול הפרנק. ככל שתימשך המגמה הזו, צפויות המדינות הנפגעות לנקוט בצעדים חד-צדדים כגון התערבות במט"ח והגבלות שונות על המסחר.

ובזירה המקומית, סטנלי פישר, מעודד משלל הפרסים היוקרתיים והמחמאות שקטף בסוף השבוע, צפוי להמשיך ולהתערב במסחר השבוע. רכישת הדולרים של בנק ישראל לא תוכל להטות את המגמה על פיה, אולם היא תמתן את קצב הפיחות. ולראייה, השקל התחזק בחודש האחרון אל מול הדולר בשיעור נמוך יותר בהשוואה למטבעות אחרים בעולם.

ככל שיתקדם שבוע המסחר, גם הציפיות לקראת הפרסום ביום שישי של מדד המחירים לצרכן בישראל ייכנסו לתמונה. הנגיד פישר הצהיר בראיונותיו בתקשורת כי הוא מתכוון להמשיך ולהעלות ריבית, ואולם ההערכות הן כי מדד המחירים לצרכן יהיה מרוסן, והדבר עשוי לצנן במעט את ציפיות הריבית ולהחליש את השקל, או למתן את התחזקותו.

ניתוח טכני:

הדולר-שקל הצליח לתקן ביומיים האחרונים והעפיל עד 3.64, אולם נתקל בהתנגדות ונהדף בחוזקה מטה, וכעת הוא בדרכו לבחון את השפל האחרון ב-3.56. שבירה של השפל תסלול את הדרך עד לבחינה של 3.50.

הסקירה נכתבה על ידי מחלקת המחקר של FXCM ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?