בעקבות פרויקט שדרוג המסלולים: לא יתקיימו נחיתות בין 00:30 ל-1:00 בנתב"ג

רש"ת: הסגירה תצריך שינוי של חמש דקות בלבד מזמן הנחיתה המקורי

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

הנחיתות בנתב"ג ייאסרו מעתה לחלוטין מדי לילה, משך חצי שעה - בין חצות וחצי לשעה אחת בלילה פרויקט שדרוג מערך המסלולים. זאת כחלק מהתפעולו של נתב"ג במתכונת של מסלול אחד בלבד, עקב עבודות שיפוץ המסלולים, שיימשכו כשלוש שנים וחצי.

המשמעות המעשית: הקשר האווירי מחו"ל לישראל ינותק לפרק זמן זה. מטוסים אשר יצטרכו לנחות באותו מועד לא יוכלו לעשות זאת ויצטרכו לחוג באוויר או לנחות בשדה תעופה חליפי קרוב לישראל.

חברות תעופה שנוחתות היום בפרק זמן זה, תאלצנה לשנות את מועדי הנחיתה.. על פי הנחיה חדשה של רש"ת לא ניתן יהיה לבצע מעתה נחיתות מכיוון מזרח, למשך מחצית השעה, כדי למנוע רעש מטוסים, במיוחד באזור מודיעין מחד ועל מנת לאפשר "חלון המראות" של מטוסים רחבי גוף מאותו מסלול לטיסות ארוכות טווח, מאידך.

סגירת המסלול לנחיתות מטוסים למשך חצי שעה זו, תפגע ישירות בחברות התעופה הסדירות אוסטריין איירליינס וגרמנווינגס אשר נוחתות בין 00:30 ל-1:00. בנתב"ג. כמו כן היא עלולה לפגוע בטיסתה הנכנסת של חברת התעופה בריסל איירליינס שנוחתת סמוך מאוד לשעה 01.00 אחר חצות ועלולה למצוא עצמה, בגלל כל עיכוב של כמה דקות, ללא יכולת הגעה באותו פרק זמן ארצה.

כמו כן היא עלולה לסכן מטוסים אשר יקלעו למצוקה באזור ולא יוכלו לנחות חרום באותו פרק זמן בנתב"ג.

מרשות שדות התעופה (רש"ת) נמסר בתגובה, כי "פרויקט שדרוג מערך המסלולים הינו פרויקט חיוני מאין כמותו לשדרוג הבטיחות בנתב"ג. חברות התעופה שותפות להכרה בחשיבות הפרוייקט והן היו לאורך כל הדרך שותפות בתהליכים ובעבודת המטה שהתנהלה לקראת יציאת הפרוייקט מהכוח אל הפועל. רש"ת קשובה לחברות התעופה ומקבל באמצעות ארגון ה-AOC שמייצג אותן, תגובות הנוגעות לשינוי בתפעול נתב"ג באמצעות מסלול אחד. הרשות, בשיתוף עם יתר הגורמים הרלבנטיים, מנסה למצוא פתרונות מידתיים שיתחשבו בחברות התעופה מחד ובישובי הסביבה מאידך, תוך הקפדה בלתי מתפשרת על רמת הבטיחות".

"לאור בקשות שהגיעו באמצעות ה-AOC לאפשר לחברות מסויימות המראות טראנס אטלנטיות כבדות בשעות הערב, גובש פתרון מתאים המחייב שתי חברות תעופה לשנות את מועדי הנחיתה שלהן בחמש דקות בסך הכל. במסגרת עבודת המטה לבחינת ישימות הפתרון נדרשו כל הגורמים לבצע בדיקה בתחומם; ארגון ה-AOC ערך בדיקה שכזו והשיב כי מבחינת חברות התעופה, הפתרון הנ"ל ישים.

"אנו משוכנעים שכל חברות התועפה מכירות בנחיצות הפרויקט לשיפור התשתיות באמצעותן הן משרתות מיליוני נוסעים מדי שנה. הובהר מראש ומאיליו יובן, כי לא ניתן לתת את אותו המענה בעת תפעול שדה תעופה באמצעות מסלול יחיד, לעומת באמצעות שני מסלולים, אולם הרתמות וגמישות של כלל הגורמים תביא לתפעול בטוח לשביעות רצון הצדדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים