רפורמת התשתיות של נתניהו אושרה: 19 שרים תמכו, 4 התנגדו, נמנע אחד - שר האוצר

עלות הפרויקט 27.5 מיליארד שקל והוא יתפרס לאורך השנים 2010-2020 ■ בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת, לאישור פרויקט הרכבות והכבישים החדש, אמר נתניהו כי "אנחנו נאשר היום תוכנית תחבורה ארצית שתחבר את מדינת ישראל"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

הממשלה אישרה הערב ברוב גדול של 19 שרים בעד, 4 נגד (המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, שר החינוך, גדעון סער, שר הרווחה, יצחק הרצוג והשר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ), ונמנע אחד שר האוצר, יובל שטייניץ את פרויקט הרכבות והכבישים של רה"מ, בנימין נתניהו, ושר התחבורה, ישראל כץ, הקרוי "נתיבי ישראל" (או "מובל ישראל"). עלות הפרויקט 27.5 מיליארד שקל והוא יתפרס לאורך השנים 2010-2020.

לאחר ההצבעה אמר רה"מ, בנימין נתניהו כי "ההחלטה היא בראש ובראשונה הישג למדינת ישראל. סוף סוף אחרי 62 שנה קיבלנו החלטה לחבר את הנגב והגליל ולפרוץ צפונה ודרומה ממה שמכונה מדינת חדרה-גדרה. החיבור לרשת כבישים ורכבות יביא לנגב ולגליל צמיחה, תעסוקה, ואפשרויות דיור".

בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת, לאישור פרויקט הרכבות והכבישים החדש, אמר נתניהו כי "אנחנו נאשר היום תוכנית תחבורה ארצית שתחבר את מדינת ישראל. אנחנו מאמינם שהדבר הזה חשוב, קודם כל כדי לאפשר תנועה בארץ הקטנה שלנו, לתת שיוויון הזדמנויות חברתי לכל תושבי המדינה, לכל האזרחים בצפון, בדרום ובמרכז, לייצר מנוע כלכלי רב עוצמה להמשך הצמיחה במדינת ישראל. פריסת רשת ארצית של כבישים ורכבות היא מנוע צמיחה פנימי מובטח, שאינו תלוי במצב השווקים הבינלאומיים. חובה על ישראל במאה ה-21 שתהיה לה רשת תחבורה שמגיעה לסטנדרטים שאנחנו פוגשים במדינות אחרות. אנחנו נכנסים מיד לתכנון ולביצוע".

לדבריו, השלמת התוכנית תגדיל את התוצר הישראלי ב-2% לשנה. נתניהו טען כי לא ויתר על רכבת לאילת. לטענתו, "אנחנו מוציאים עכשיו הון עתק כדי לתכנן רכבת שלפחות תאפשר לנו להגיע בשעתיים וחצי מתל אביב לאילת בתכנון נכון. הדבר הזה יבוצע הלכה למעשה בתוכנית מתגלגלת שתהיה כנראה בעשור הבא. לדבריו, מטרת התוכנית, "לקחת את המדינה הקטנה שלנו, אחת המדינות הקטנות בתבל, ולאפשר תנועה מהירה של אזרחי ישראל בלי מגבלת תנועה, בלי פקקים, ועם קצת נחת".

יועצו הכלכלי הבכיר של רה"מ, אורי יוגב, הציג את התוכנית, שעלותה הכוללת 27.5 מיליארד שקל, בפני השרים. עלות התוכנית המקורית שהציג יוגב לרה"מ ולשר האוצר היתה גדולה לפחות פי 2.5. במרכז התוכנית המקוצצת, שהוצגה לממשלה, שני קווי רכבת חדשים, רכבת העמק מחיפה לבית שאן ורכבת מעכו לכרמיאל, וכן שורה של פרויקטי כבישים, שהמרכזי בהם, הארכת כביש חוצה ישראל לכיוון צפון מערב עד לכברי. התוכנית אמורה להתבצע במשך 10 שנים, עד 2020.

מיד לאחריו אמר שר האוצר, יובל שטייניץ, כי הוא מסכים ל-80% בלבד מהצעת יוגב המקוצצת, שאושרה ע"י רה"מ ושר התחבורה. ראש אגף תקציבים באוצר, אודי ניסן, אמר כי האוצר מתנגד לרכבת מעכו לכרמיאל ולרכבת העמק שעלותן הכוללת 7 מיליארד שקל. משרדו תומך בפרויקט הכבישים בתוכנית ובהצעת רה"מ ושר התחבורה לחישמול הרכבת ורכישת ציוד נייד לרכבות ישראל. מטעמים תקציביים מבקש משרדו לפרוס את התוכנית עד ל-2025 ולא עד ל-2020 כפי שהציע רה"מ. שר התחבורה, כץ, דיבר על חשיבות פרויקט "נתיבי ישראל".

המשנה לרה"מ, סילבן שלום, הציע לחזור לתוכנית המקורית של יוגב, ולסלול מסילות רכבת גם לקרית שמונה וגם לאילת, כדי שכל המדינה תהיה מחוברת לרשת הרכבת של רכבת ישראל. שלום הדגיש, "אני מתנגד להצעת רה"מ מכל וכל. הכותרת היא חיבור הפריפריה הרחוקה למרכז אך היא הוצאה מהתוכנית. אילת וקרית שמונה חייבות להיות חלק מהתוכנית. נדרשת החלטה היסטורית של המדינה להעברת תקציבים לפריפריה הצפונית והדרומית. התוכנית הנוכחית אינה נותנת את המענה שלמענו היא נולדה. העובדה שקרית שמונה ואילת הוצאו מהתוכנית קובעת שאין חיבור אמיתי של הפריפריה הדרומית והצפונית למרכז. יתרה מזאת, בעוד שבפריפריה הצפונית נעשים דברים הרי שבדרום נושאי התחבורה מוזנחים. יש כניעה מוחלטת לדרישות האוצר".

השר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, אמר כי יצביע נגד התוכנית למרות שנולד בפריפריה. לדבריו, "במקום השקעה מפלצתית בכבישים וברכבות, יש להשקיע במאבק בפשיעה, בהתמודדות עם רציחות, אונס, אלימות ופשע. זה הלחם והחמאה. לא קצפת ולא דובדבנים. תורידו מיליארד אחד ואני מתחייב להוריד את הפשיעה בצורה דרמטית הרבה יותר. שוטרים מרוויחים 3,500 שקל ואני מתבייש בשבילם. לדבריו, לפני שמבצעים את הפרויקטים הגדולים החדשים צריך לטפל בבעיות כבישים אקוטיות יותר כמו הכבישים האדומים, כבישים שקוטלים חיים.

האוצר: מתנגדים לתוכנית נתניהו לרכבת מעכו לכרמיאל ורכבת העמק הממשלה מקיימת היום דיון מיוחד על תוכנית "נתיבי ישראל" של רה"מ, בנימין נתניהו, ושר התחבורה, ישראל כץ. בפתח הישיבה אמר נתניהו, "אנחנו נאשר היום תוכנית תחבורה ארצית לחבר את מדינת ישראל. אנחנו מאמינים שהדבר הזה חשוב, קודם כל לאפשר תנועה בארץ הקטנה שלנו, לתת שיוויון הזדמנויות חברתי לכל תושבי המדינה, לכל האזרחים בצפון, בדרום ובמרכז, לייצר מנוע כלכלי רב עוצמה להמשך הצמיחה במדינת ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"