בית המשפט התבקש להרחיק את אברהם בחרי מהליך איתור המשקיע לקבוצת רב-בריח

חברת עמלי-דורנשטיין, שמעוניינת לרכוש חלק מרב-בריח, טוענת כי בחרי מנסה לחסום משקיעים פוטנציאליים בקבוצה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

>> אברהם בחרי - אחיו של אורי בחרי, בעל השליטה בקבוצת רב-בריח - הוא העומד מאחורי המאמצים לאיתור משקיע לקבוצה, ולא הנאמנים במשותף שמינה לה בית המשפט - כך טוענת חברת עמלי-דורנשטיין בבקשה למתן הוראות שהגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב. בית המשפט מתבקש להורות לנאמנים ליטול לידיהם את המושכות בהליך איתור המשקיע - ולהביא לכך שבעלי עניין כדוגמת בחרי יורחקו מההליך לאלתר.

בתחילת מאי הגישה קבוצת רב-בריח בקשה להקפאת הליכים בעקבות חובות שצברה בסך 175 מיליון שקל. במקביל הגישו הבנקים לאומי, הבינלאומי והפועלים בקשה לכינוס נכסים לחברה. נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אורי גורן, הורה כי החברה תיכנס להקפאת הליכים, שאמורה להסתיים באמצע יוני, וקבע כי עו"ד דן פרידמן, שמונה לבקשת רב-בריח, ועו"ד רונן מטרי, שמונה לבקשת הבנקים, יהיו הנאמנים במשותף שיפעלו לאיתור משקיע או רוכש.

בבקשתה מציינת עמלי-דורנשטיין, שהגישה הצעה לרכישת חלק מהקבוצה, כי בכוונתה לקיים את פעילות המפעל ואף להרחיבו במיקומו הנוכחי - אשקלון. לגרסת עמלי-דורנשטיין, בקשתה מוגשת לבית המשפט בשל חסמים שהונחו בדרכה לקבלת חומר חשבונאי-כלכלי, שככל הנראה אינו מצוי בידי הנאמנים, אך מצוי בידי אברהם בחרי וצוותו, השולטים בתהליך איתור המשקיע. לטענתה, בידי הנאמנים מצויים רק נתונים גולמיים לרבעון הראשון של 2008, בעוד הדו"חות הכספיים ל-2007 או מתווה ההשקעה מצויים, ככל הנראה, רק בידי בחרי וצוותו.

עמלי-דורנשטיין טוענת - באמצעות עו"ד ניצה פוזנר ממשרד חיים צדוק - כי בפגישה שנערכה בין נציג מטעמה, רו"ח ירון טרייבנד, לנושאי משרה בכירים בקבוצת רב-בריח, נמסר לרו"ח טרייבנד כי אברהם בחרי הוא שאמון על איתור המשקיע. עמלי-דורנשטיין כותבת בבקשתה: "דרכנו, כמו גם דרכם של רוכשים פוטנציאליים, עלולה להיחסם עקב מעורבות של מי שהעמיד מימון חלקי לתקופת ההקפאה ומעוניין, מסיבותיו הוא, לשלוט על התהליך ולמנוע נגישות למציעים שאינם נראים לו".

מרב-בריח נמסר כי אברהם בחרי מקדיש מאמצים רבים לסיוע במציאת משקיע לעסק כעסק חי ואינו מתערב בפעולות הנאמנים בעניין זה. "בהגשת הבקשה פוסלת המבקשת במומה, שכן היא לכאורה נוטלת לעצמה את תפקידי הנאמנים", נמסר. "אנו מקווים שהבקשה לא נועדה לגרום לכך שהצעתה של עמלי-דורנשטיין תהיה היחידה".

בתוך כך, קבוצת רב-בריח הגישה בקשה דחופה לבית המשפט שבה היא מבקשת ממנו להורות לבנקים לחדול ממימוש ערבויות וצ'קים שהופקדו בהם לטובת רב-בריח ולהפקיד בחשבון הנאמנים סכום שווה ערך לשווי שנפרע עד עתה. רב-בריח טוענת כי הבנקים מממשים שטרות שהעבירה להם כבטוחה משועבדת - דבר אסור בתקופת הקפאת ההליכים.

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"