החברה לישראל במגעים לרכישת שדה הגז הטבעי מול חופי עזה

השדה, שבשליטת BG, צפוי להפיק גז טבעי שיימכר ב-4 מיליארד דולר? סמי ועידן עופר בדקו באחרונה אפשרות שממשלת ישראל תערוב למימוש העסקה? החברה לישראל ו-BG מכחישות

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

הטייקונים נותנים גז
>> החברה לישראל, שבשליטת סמי ועידן עופר, מנהלת מגעים עם ענקית האנרגיה BG (בריטיש גז) לרכישת אחזקותיה בשדה הגז הטבעי Gaza Marine שמול חופי עזה. נוסף על כך, בימים האחרונים גיששו בעלי השליטה בקבוצה בקרב גורמים ממשלתיים באשר לתקפותו של הזיכיון של BG בשדה מטעם הרשות הפלשתינית ובאשר לאפשרות למתן חסות מדינית לביצוע העסקה.

שוק הגז הטבעי הוא אחד השווקים הצומחים ביותר במגזר האנרגיה העולמי. הביקוש למשאב גדל במהירות, הן לצורכי תעשייה והן לייצור חשמל, ומחירו מאמיר באופן מתמיד. בישראל צפוי מחסור בגז טבעי בתוך חמש שנים, וההזדמנות העסקית גוררת שחקנים חדשים להתעניינות בכניסה למשק הגז הטבעי. אחד השחקנים האלה הוא החברה לישראל, שהיא הלקוח הפרטי הגדול ביותר במשק לגז טבעי.

חוק משק הגז הטבעי אמנם מגביל את יכולתה של החברה לישראל לשלוט במקור המספק גז טבעי למשק, מפני שהיא שולטת זיקוק (בז"ן) - ואולם גם אם יבחרו סמי ועידן עופר לבצע את הרכישה באמצעות החברה לישראל, הרי שצורכי החברות הבנות של הקבוצה, כי"ל ובז"ן, עשויים לבדם לגלם כדאיות כלכלית מספקת לעסקה (ראו מסגרת).

ספקי הגז הטבעי של המשק הישראלי
שדה של הזדמנויות

בסוף שנות ה-90 קיבלה BG זיכיון לחיפושי נפט וגז בחופי ישראל. ב-2000 חשפה הקבוצה שדה פוטנציאלי מול עזה. לפי הערכות, השדה - Gaza Marine - מכיל גז טבעי בהיקף של כ-30 מיליארד מ"ק.

בצעד מעורר מחלוקת ויתר ראש הממשלה דאז, אהוד ברק, על הזיקה הישראלית לשדה, ואיפשר לרשות הפלשתינית להחזיק ב-10% מהזכויות בפרויקט (באמצעות קרן ההשקעות הלאומית). הרשות אף צפויה ליהנות מתמלוגים בשיעור 12.5% מההכנסות, המוערכות ב-4 מיליארד דולר.

מתוקף זיכיון שהוענק ל-BG מטעם הרשות, הקונצרן מחזיק כיום ב-90% מהזכויות בפרויקט. עם פיתוחו של השדה יופחת שיעור אחזקתו של הקונצרן ל-60%, לטובת CCC, חברת תשתיות פרטית בבעלות משפחת ח'ורי, משפחה לבנונית נוצרית. CCC מחזיקה בתחנת הכוח של עזה ותקבל 30% מהזכויות בפרויקט.

לאחר כעשור של דיונים עקרים שניהלה BG למכירת הגז שבמאגר לישראל (ראו מסגרת) הודיעה החברה בינואר האחרון על הפסקת המשא ומתן ועל סגירת משרדיה בישראל. ל-TheMarker נודע כי עם פרסום ההחלטה הביעו גורמים זרים ומקומיים עניין ברכישת חלקה של BG בשדה.

לפני כשנתיים ניהלה שותפות ים-תטיס המתחרה, שבבעלות קבוצת דלק (53%) ונובל אנרג'י (47%), משא ומתן מתקדם לרכישת חלקה של BG בשדה - ואולם זה טרם הבשיל לכדי הסכם. השותפות ביקשה להיכנס לנעליה של BG במבנה האחזקות של המיזם העתידי תמורת תשלום פיצויים בגין השקעות BG בקידום הפרויקט.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"