ישראל פלג, יו"ר דירקטוריון H&O: "לא נקנה שוב חברה בקריסה"

לטענת פלג, הם ידעו שטאג וומן הפסדית - אך ההפסד היה כבד יותר משחשבו; H&O משיקה חנויות קונצפט חדשות בשם H&O LOOK, בהשקעה של 4 מיליון שקל

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

>> רשת האופנה H&O משיקה חנויות בקונצפט חדש תחת השם H&O LOOK בהשקעה של כ-4 מיליון שקל - כך נודע ל-TheMarker. החנות הראשונה בקונצפט החדש תיפתח בקניון קרית אונו. גורמים בענף מעריכים כי החברה תפתח שש חנויות תחת הקונצפט בשנה הקרובה. רשת האופנה H&O מונה 32 חנויות בישראל ונמצאת בשליטת גאון אחזקות ומשפחת לבנת.

ההבדל בין הקונצפט החדש לנוכחי יתבטא במספר אופנים: החנויות החדשות יתפרשו על שטח קטן יותר - עד 500 מ"ר, לעומת כ-1,500 מ"ר בממוצע לחנות כיום, ימוקמו בקניונים ויציעו מגוון בגדים מצומצם שיוחלף באופן תדיר.

ד"ר ישראל פלג, יו"ר דירקטוריון H&O, סיפר כי השקת הקונצפט החדש היא צעד נוסף במימוש האסטרטגיה של הרשת בתחום הערך לכסף. לדבריו, החנויות החדשות יציעו חוויית קנייה משודרגת המתאימה לאווירה ולקהל בקניונים.

"בתוך זמן קצר תשליך תדמיתה ומיצובה של H&O LOOK על רשת H&O. מדובר במתיחת המותג תוך פנייה לקהלים חדשים, בד בבד עם חידוש ורענון ה-Value For Money תוך העצמה של ה-Value". פלג הוסיף כי כחלק מהפעילות הירוקה של החברה, הותקנו ב-H&O LOOK מערכות תאורה פלואורסנטיות הצורכות פחות אנרגיה וידידותיות לסביבה.

האם המחירים בחנויות הקונצפט החדש יהיו זהים לאלה שביתר סניפי הרשת?

"ב-H&O יש שלוש קבוצות מחיר: בייסיק, בייסיק פלוס וטופ - המחיר הגבוה שמהווה 20% מהסחורה. בחנויות הקונצפט החדש נמכור את ה-TOP".

הדו"חות האחרונים שלכם היו קשים, עקב רכישת טאג וומן - בין היתר הצגתם ירידה של 39% ברווח הנקי לקבוצה לעומת הרבעון המקביל אשתקד וירידה של 50% ברווח הנקי ב-2007. אתם מתחרטים על הרכישה?

"היום כבר אפשר לספר שהיינו גם במגעים לרכישת ג'אמפ ואירית אך החלטנו לרכוש את טאג וומן. קנינו חברה על סף קריסה וביצענו תהליך שיקום והתייעלות שכלל קיצוץ 20 עובדים. ידענו שהחברה תהיה הפסדית אך ההפסד היה יותר צורם ממה שחשבנו. עם זאת, טאג וומן עוברת תהליך רענון אדיר בקולקציה ואנחנו לא מתחרטים על הרכישה.

"הרווח הגולמי של רשת טאג וומן גבוה באופן משמעותי לעומת H&O, ומכאן שלהרחבת הרשת תהיה השפעה חיובית על הרווחיות".

האם בכוונת החברה לבצע רכישות נוספות?

"אני רואה אופציה לרכישות בהמשך, ואם תהיה הזדמנות ראויה של מותג מצליח נשמח לבדוק הזדמנות עסקית להרחבה. לא נקנה שוב חברה בקריסה, אלא כזאת שמחזיקה את עצמה ויכולה להוסיף לרווחיות".

מדו"חות H&O עולה כי עלות השכר השנתית של בכירי החברה ב-2007 היתה כ-5 מיליון שקל והיוותה 47% מרווחי החברה. פלג הרוויח כ-1.5 מיליון שקל בשנה - כ-200 אלף שקל יותר מבשנה הקודמת, ומנכ"ל החברה הרוויח 1.4 מיליון שקל - עלייה של 200 אלף שקל מהשנה הקודמת.

האם תצמצמו את משכורות העובדים עקב הבעיה שנוצרה ברווחיות החברה?

"תהליכי התייעלות תמיד רצויים. ההחלטה על משכורות הבכירים היא בידי הדירקטוריון ומהווה ביטוי להערכה. בניגוד לשנים קודמות, אז העלינו שכר בסוף השנה, השנה לא העלינו את השכר מלבד לבכיר אחד".

אילו חידושים נוספים אנו צפויים לראות ברשת?

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?