מנכ"ל בייטמן הפורש: בכוונתנו לעבור לבורסה הראשית בלונדון

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

>> חברת בייטמן ליטווין מקבוצת בני שטיינמץ מתכננת לעבור לבורסה הראשית של לונדון, לאחר שתרשום באמצע 2008 מכירות בהיקף שמתקרב למיליארד דולר, כך אמר אתמול שוקי רז, מנכ"ל החברה, שהודיע על פרישתו. "אנחנו מתחילים להיות גדולים על הבורסה המשנית", אמר.

רז סיפר כי החברה לא לוותה מעולם כסף מהבנקים, גם כשהיתה פרטית, וזאת כמדיניות מכוונת. לדבריו, כשהחברה היתה זקוקה למזומנים לביצוע רכישות ולפרויקטים גדולים עם חברות ענק, היא החליטה לגייס את הכסף בבורסה. "התחלנו לשחק עם הלקוחות הגדולים, חברות הנפט המובילות כמו טוטאל, אקסון מוביל, אני ושברון. החברות רצו לראות לפניהן חברה ציבורית, שהדו"חות הכספיים שלה פתוחים, לא חברה פרטית".

"בנוסף, האמנו בללכת לשוק, לגייס בו כסף ולאפשר לעובדים לממש אופציות, כדי שירגישו חלק מהחברה", הוסיף רז.

"יחד עם הגידול האורגני והרכישות נגיע למכירות של כ-900 מיליון דולר ביוני 2008, קרוב להכפלה לעומת השנה הקודמת. לא מתוכננות עוד רכישות, ונתמקד באינטגרציה של הרכישות הקודמות, אלא אם כן תהיה הזדמנות לרכישה של טכנולוגיה מיוחדת", אמר.

"אנחנו מאוד 'אוריינטד' לטכנולוגיות ותהליכי ייצור. במרכז המחקר והפיתוח שלנו בקצרין פיתחנו טכנולוגיה לניקוי פוספטים. היום, כל פוספט שמגיע מהמפרץ, מסין או ממרוקו, אנחנו יכולים להתאים אותו לשימוש בתעשיות המזון והאלקטרוניקה. אנחנו מוכרים את הרישוי לשימוש בטכנולוגיה למפעלים שמוקמים על בסיסה, ואנחנו גם מקימים את המפעלים עבור הלקוחות", הוסיף רז.

בייטמן ליטווין מתמחה בתכנון, רכש והקמה של פרויקטים בתעשיית האנרגיה והכימיה. לחברה פעילות נרחבת במפרץ הפרסי, כולל הקמת מתקני נפט וגז. בין השאר מסרה החברה בעבר כי זכתה בפרויקט להקמת מפעל פוספטים בסעודיה בהיקף של 500 מיליון דולר.

על מעורבותו של שטיינמץ בחברה אמר רז כי הוא בעל מניות עיקרי, אך למעט נציג שמינה במועצת המנהלים, אין לו מעורבות בניהול החברה. למרות זאת, נראה כי החברה פועלת בצלמו ובדמותו של שטיינמץ: חברה יזמית בינלאומית.

על נסיבות פרישתו הצפויה בקיץ 2008, לאחר שש שנים בתפקיד, אמר רז כי הנושא נמצא בדיונים בחברה זה כשנה, ופורסם רק לאחר שנמצא המועמד להחליפו. על תוכניותיו אמר רז כי בשנתיים הקרובות הוא מתכנן בעיקר לנוח.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט