מנכ"ל בייטמן הפורש: בכוונתנו לעבור לבורסה הראשית בלונדון

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

>> חברת בייטמן ליטווין מקבוצת בני שטיינמץ מתכננת לעבור לבורסה הראשית של לונדון, לאחר שתרשום באמצע 2008 מכירות בהיקף שמתקרב למיליארד דולר, כך אמר אתמול שוקי רז, מנכ"ל החברה, שהודיע על פרישתו. "אנחנו מתחילים להיות גדולים על הבורסה המשנית", אמר.

רז סיפר כי החברה לא לוותה מעולם כסף מהבנקים, גם כשהיתה פרטית, וזאת כמדיניות מכוונת. לדבריו, כשהחברה היתה זקוקה למזומנים לביצוע רכישות ולפרויקטים גדולים עם חברות ענק, היא החליטה לגייס את הכסף בבורסה. "התחלנו לשחק עם הלקוחות הגדולים, חברות הנפט המובילות כמו טוטאל, אקסון מוביל, אני ושברון. החברות רצו לראות לפניהן חברה ציבורית, שהדו"חות הכספיים שלה פתוחים, לא חברה פרטית".

"בנוסף, האמנו בללכת לשוק, לגייס בו כסף ולאפשר לעובדים לממש אופציות, כדי שירגישו חלק מהחברה", הוסיף רז.

"יחד עם הגידול האורגני והרכישות נגיע למכירות של כ-900 מיליון דולר ביוני 2008, קרוב להכפלה לעומת השנה הקודמת. לא מתוכננות עוד רכישות, ונתמקד באינטגרציה של הרכישות הקודמות, אלא אם כן תהיה הזדמנות לרכישה של טכנולוגיה מיוחדת", אמר.

"אנחנו מאוד 'אוריינטד' לטכנולוגיות ותהליכי ייצור. במרכז המחקר והפיתוח שלנו בקצרין פיתחנו טכנולוגיה לניקוי פוספטים. היום, כל פוספט שמגיע מהמפרץ, מסין או ממרוקו, אנחנו יכולים להתאים אותו לשימוש בתעשיות המזון והאלקטרוניקה. אנחנו מוכרים את הרישוי לשימוש בטכנולוגיה למפעלים שמוקמים על בסיסה, ואנחנו גם מקימים את המפעלים עבור הלקוחות", הוסיף רז.

בייטמן ליטווין מתמחה בתכנון, רכש והקמה של פרויקטים בתעשיית האנרגיה והכימיה. לחברה פעילות נרחבת במפרץ הפרסי, כולל הקמת מתקני נפט וגז. בין השאר מסרה החברה בעבר כי זכתה בפרויקט להקמת מפעל פוספטים בסעודיה בהיקף של 500 מיליון דולר.

על מעורבותו של שטיינמץ בחברה אמר רז כי הוא בעל מניות עיקרי, אך למעט נציג שמינה במועצת המנהלים, אין לו מעורבות בניהול החברה. למרות זאת, נראה כי החברה פועלת בצלמו ובדמותו של שטיינמץ: חברה יזמית בינלאומית.

על נסיבות פרישתו הצפויה בקיץ 2008, לאחר שש שנים בתפקיד, אמר רז כי הנושא נמצא בדיונים בחברה זה כשנה, ופורסם רק לאחר שנמצא המועמד להחליפו. על תוכניותיו אמר רז כי בשנתיים הקרובות הוא מתכנן בעיקר לנוח.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?