ועדת הכלכלה נגד גאידמק: מקדמת הצעת חוק שתמנע ממנו ומפוליטיקאים נוספים להגיש תוכניות טלוויזיה

ח"כ שלי יחימוביץ: "מתן תוכנית בפריים טיים למשתתף פעיל במשחק הפוליטי זו הפרה של כוונת המחוקק"; גאידמק: "צריכים לכבד את הצורך של האוכלוסייה שרוצה לראות את גאידמק. אבסורד לקרוא לי פוליטיקאי"

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

<<ועדת הכלכלה תקדם הצעת חוק שתמנע ממועמדים לכנסת, מפוליטיקאים ומחברי כנסת מכהנים להגיש או להשתתף באורח קבוע בתוכניות טלוויזיה. כך הודיע אתמול יו"ר הוועדה ח"כ גלעד ארדן (ליכוד), בתום דיון בהחלטתה של זכיינית ערוץ 2 רשת להעלות תוכנית בהובלת ארקדי גאידמק, שבה הוא ייעץ לעסקים קטנים שמצויים בקשיים.

ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה), שיזמה את הדיון, טענה כי "הסוגייה אינה פרסונלית אלא עקרונית. גאידמק הקים מפלגה והוא כרגע בעיצומה של מערכת בחירות מוניציפלית. מתן תוכנית בפריים טיים למשתתף פעיל במשחק הפוליטי זו הפרה בוטה של כוונת המחוקק, ויש בו יותר מטעם רע. זו שגיאה קשה גם מבחינת המסר שמשדר הזכיין", אמרה.

גאידמק, לעומת זאת, הסביר כי "רשת היא חברה מסחרית, והציבור רוצה לראות את גאידמק. הוכח שהחברה הישראלית אוהבת את האישיות שלי, וצריך לכבד את הצורך של האוכלוסייה שרוצה לראות את גאידמק. אף אחד לא רוצה לראות פוליטיקאים מקצועיים. הדיון הזה מאפשר לחברי הכנסת להיות בעמוד הראשון בעיתון או בטלוויזיה בגללי. אנשים שופטים אותי על סמך מה שאני עושה, לא על מה שאני אומר. זה אבסורד לקרוא לי פוליטיקאי".

"לגיטימי שייתנו לו להופיע"

הח"כים דוד טל, רונית תירוש ויורם מרציאנו אמרו שאין לחוקק חוק פרסונלי לגופו של אדם. טל אמר כי "אנו לא צריכים להתערב בתכנים. נכון, ראוי, כדאי ורצוי שיופיע כאן. אני לא מבין מדוע ההתנפלות הזו עליו. לגיטימי שיתנו לו להופיע מעל כל במה".

לדברי הדס פלד, סמנכ"ל ויועצת משפטית של רשת, "אין כל מניעה משפטית לשדר את התוכנית בהשתתפותו של גאידמק. חוק הרשות השנייה וכללי הרשות לא מונעים את זה. התוכנית משתמשת ביכולות העסקיות של גאידמק". לדברי פלד, "לא מדובר בתוכנית קבועה. מתוכנים שישה פרקים, שיביאו לידי ביטוי את רצון עורכי התוכנית לעסוק בסוגיות שהוא יכול לתרום להן. אין לתוכנית זיקה פוליטית".

עמוס נוימן, סמנכ"ל תוכניות ברשת, אמר כי "החברה מממנת את התוכנית, אך המבנה העסקי שלה לא סגור. בפרומואים לתוכנית מתבקשים עסקים קטנים להציע מועמדות לשיקומם".

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?