קניון השרון ומניות לאומי סידרו לאלרוב רווח של 337 מיליון שקל

לדברי היו"ר אלפרד אקירוב, החברה מתכננת להיכנס לשוק הנדל"ן היפאני - שוק החוץ השלישי שבו תפעל מחוץ לישראל

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

>> אלפרד אקירוב מסיים את השנה הטובה בחייו עד כה מבחינת עסקית: רווחי קבוצת אלרוב שבשליטת אקירוב הסתכמו ב-337 מיליון שקל, צמיחה של 121% לעומת 2006.

הכנסות החברה ב-2007 עלו ב-43%, והסתכמו ב-929 מיליון שקל. מכירת קניון השרון בנתניה ברווח של 260 מיליון שקל ברבעון השלישי, ורווח של יותר מ-100 מיליון שקל על ההשקעה במניות בנק לאומי הם בין הסיבות העיקריות לרווחי השיא של החברה. את הרבעון האחרון של 2007 מסיימת אלרוב ברווח של 60 מיליון שקל - גידול 18% לעומת הרבעון המקביל ב-2006. הכנסותיה של החברה ברבעון צמחו ל-183 מיליון שקל. אלרוב מימשה במהלך 2007 נכסים ברווח כולל של 300 מיליון שקל.

בנוסף, אלרוב צפויה לרשום רווח של 150 מיליון שקל בגין מכירת מתחם ברוטשילד, עליה דיווחה בחודש האחרון. אלרוב נהנתה במהלך השנה החולפת גם מהמשך השיפור בתוצאות הכספיות של מלון מצודת דוד שבירושלים, שנחשב למלון הרווחי ביותר בישראל. העודף התפעולי מהפעלת המלון (רווח לפני הוצאות פחת ומימון) צמח ב-21% לעומת 2006 והסתכם ב-75 מיליון שקל.

אלרוב מחזיקה בפרויקט ממילא בירושלים, הכולל שדרת חנויות ודירות יוקרה מול חומות העיר העתיקה, ומלון שעשוי להיפתח בתוך כשנה. ברבעון השלישי של 2007 נעצרו מכירות הפרויקט וחודשו ברבעון הרביעי, Aבמהלכו מכרה החברה שלוש דירות נוספות בהיקף של 28 מיליון שקל. בסך הכל תרמו הרווחים ממכירות הפרויקט 31 מיליון שקל ב-2007.

החברה רשמה הפסד של 41.8 מיליון שקל כתוצאה מהתחזקות השקל מול הדולר. בסך הכל הסתכמו הוצאות המימון של החברה ב-143 מיליון שקל. שווי תיק ני"ע של החברה הוא 808 מיליון שקל, כשעיקר ההשקעה היא במניות לאומי. מתחילת 2008 רשמה מניית לאומי ירידה של 18%, כך שתיק ההשקעות זה צפוי להתכווץ.

מהדו"חות של אלרוב עולה כי החברה בוחנת כניסה לשוק הנדל"ן היפאני. החברה-הבת PIH (75%) התקשרה עם חברה יפאנית לצורך רכישת בניין משרדים בטוקיו בהשקעה של כ-35 מיליון שקל. "שוק הנדל"ן היפאני השתנה משמעותית בחודשים האחרונים: כיום יש 20 מוכרים על כל קונה - פעם היו רק עסקות ששוות לפח", אמר אקירוב.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה