כור: הפסד רבעוני של 117 מ' ש'; רווח נקי שנתי של 620 מ' ש'

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

>> חברת האחזקות כור - שבשליטת קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר - סיימה רבעון רביעי חלש יחסית, שחותם שנה מוצלחת. כור היא חברת אחזקות שתוצאותיה נגזרות מביצועי החברות הבנות ומימושים שהחברה מבצעת: כור רוכשת חברות, משביחה אותן ומעוניינת למכור אותן ברווח.

כור סיימה את הרבעון הרביעי של 2007 בהפסד של 117 מיליון שקל - יותר מכפול לעומת הפסד של 55 מיליון שקל ברבעון הרביעי ב-2006. החברות שבהן מחזיקה כור הניבו לה הפסדים של 22 מיליון שקל לעומת הפסד של 78 מיליון שקל ברבעון המקביל. אולם לתוצאות העגומות הללו אחראיות בעיקר הוצאות מימון אדירות של 93 מיליון שקל - פי 7 לעומת הוצאות המימון ברבעון המקביל.

תוצאות 2007 נראות טוב כשמתייחסים לרווח הנקי - שעלה ל-620 מיליון שקל, לעומת הפסד של 40.65 מיליון שקל ב-2006 ורווח של 307.6 מיליון שקל ב-2005. החברות בהן מחזיקה כור סיפקו לה רווח של 222 מיליון שקל - פי חמשיה לעומת 2006 המקבילה. הרווח הענק בשורה התחתונה נזקף לשורת מימושים ומכירת חברות שביצעה כור ב-2007 ושהניבו לה רווח כולל של 601 מיליון שקל.

בראש טבלת המימושים ניצבת מכירת האחזקות ב-ECI, שהניבה רווח של 514 מיליון שקל, רווח של 37 מיליון שקל ממכירת אחזקות באלביט מערכות, 23 מיליון שקל ממכירת סקופוס ורווחים נוספים ממכירות אחזקות בכנפיים (החברה האם של אל על) ומשרתון מוריה.

על הרווחים הגבוהים ב-2007 מעיבות הוצאות מימון ענקיות בהיקף של 192 מיליון שקל - פי שניים מב-2006. בשל המכירות הרבות שביצעה כור, נמצאים יש בקופתה יותר מ-1.9 מיליארד שקל, המאפשרים לה לרכוש חברות נוספות במידה שתהיה מעוניינת בכך.

בין אחזקותיה של כור ניתן למצוא 36.6% מחברת האגרוכימיה מכתשים אגן - האחזקה המוצלחת ביותר של החברה. מכתשים תרמה 293 מיליון שקל לרווח הנקי ב-2007. כור אוחזת גם ב-50% מבית ההשקעות אפסילון. בנוסף, בבעלותה קרן הון סיכון, שהרוויחה 12 מיליון שקל ב-2007 לעומת רווח של 40 מיליון שקל ב-2006, ואחזקות בחברות הפועלות בתחום התקשורת כמו אי.סי.טל הפועלת בתחום רשתות התקשורת.

אחת האחזקות הפחות מוצלחות של כור היא 61% בטלרד, המפתחת מערכות מיתוג מבוססות סיבים אופטיים והקמת מערכות תקשורת. מרבית פעילותה של טלרד היא יצור ציוד מקורי עבור נורטל (OEM) ונחשבה במשך שנים לשורפת המזומנים הכבדה של הקבוצה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?