רדיו חיפה זכה במכרז - ימשיך להפעיל את התחנה האזורית

אחרי 12 שנים, השידורים באזור יישארו בידי רדיו חיפה בראשות דני נישליס ובבעלות נישליס ודן ארנון (50%), מיקי הלוי (49%) וגדי ססובר (1%); המפסידים - קבוצת שידורי חיפה בראשות דן שילון ודוד חיון ובבעלות מנו ספנות

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

>> הרשות השנייה החליטה אתמול בערב למסור את הזיכיון לשידורי הרדיו האזורי באזור חיפה לרדיו חיפה, בראשות דני נישליס - בעל הזיכיון לשידורי הרדיו באזור זה 12 שנה, מאז תחילת פעילותן של תחנות הרדיו האזוריות בישראל. הניקוד שקיבלה הקבוצה היה 85.5 לעומת 77.3, הניקוד שקיבלה קבוצת שידורי חיפה. הזיכיון יינתן לתקופה של ארבע שנים, עם אפשרות להארכה עד 12 שנה נוספות.

במקור ניתן לתחנות האזוריות זיכיון שידור לארבע שנים, אבל הוא הוארך באופן אוטומטי בלא מכרז עד השנה - אז החליטה הרשות השנייה לצאת למכרזים. לפני שהתקבלה ההחלטה שמעה מועצת הרשות השנייה סקירות של יועצים משפטיים, יועצים כלכליים ויועצי תוכן. לאחר מכן ערכה המועצה תשאולים לשתי הקבוצות המתמודדות במכרז, והחליטה כי הקבוצה הזוכה היא רדיו חיפה.

בעלי הקבוצה הזוכה הם דני נישליס, שמשמש מנכ"ל התחנה ומחזיק יחד עם דן ארנון ב-50% ממניות הקבוצה, מיקי הלוי (49%) וגדי ססובר (1%). כל הגורמים ברדיו חיפה הביעו אתמול בערב שביעות רצון מההחלטה. התחנה זכתה לאחרונה בפרס ה-NAB הבינלאומי על מצוינות בשירות לקהילה, והיא מחזיקה בהסכם שיתוף פעולה עם רשת החדשות הבינלאומית CNN.

מול רדיו חיפה התמודדה קבוצת שידורי חיפה, בראשות דן שילון והעיתונאי לשעבר דוד חיון, כשבעלת המניות העיקרית בקבוצה היא מנו ספנות.

בימים האחרונים נשמעו קולות בקרב הקבוצה לפיהם "המשחק מכור מראש", וגם הבוקר הביעו גורמים בקבוצה ספקנות לגבי יכולת הקבוצה לקבל את הזיכיון. עם זאת, לאחר היוודע התוצאות נהגו השותפים בקבוצה באיפוק.

דני נישליס מסר בתגובה: "אנחנו מודים לאנשי הרשות השנייה על האמון שנתנו בנו. כבר 12 שנה שרדיו חיפה משרת את הציבור ברגעים שמחים ועצובים כאחד. רדיו חיפה ימשיך להיות ספינת הדגל של הרדיו האזורי, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של תוכן ושימת דגש על כללי השפה העברית והאתיקה המקצועית".

בנוסף הדגיש נישליס את התנהגותו של שילון: "אני מעריך את דן שילון שהתקשר לברך. זו אצילות נפש מצדו. אני מקווה שנוכל בעתיד לשתף פעולה".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?