רוצים השקעה? לכו לג'מיני

ג'מיני רשמה את המספר הגבוה ביותר של השקעות חדשות ב-2007 ואף השקיעה במספר הרב ביותר של חברות בשלבים מוקדמים

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

>> ג'מיני וורטקס הן קרנות הון סיכון הפעילות ביותר ל-2007 - כך קובעת חברת המחקר ONLINE-IVC. הפעילות של הקרנות דורגה על פי מספר ההשקעות החדשות שביצעו הקרנות במהלך 2007.

ג'מיני, שהמייסד שלה הוא יוסי סלע, ביצעה 16 השקעות חדשות.ורטקס שדורגה במקום השני ביצעה 11 השקעות חדשות. פיטנגו דורגה במקום השלישי עם תשע השקעות חדשות. בהמשך דורגו גיזה עם שמונה השקעות חדשות, סקויה ישראל עם שבע השקעות ובנצ'מרק ישראל, אוורגרין, ג'נסיס וגריילוק ישראל עם שש השקעות חדשות ב-2007. ב-2006 פיטנגו תפסה את הבכורה עם עשר השקעות חדשות. ג'מיני היתה אז במקום השני עם תשע השקעות חדשות.

מבחינת השקעות בחברות בשלבים ראשונים (סיד) ב-2007, ג'מיני השקיעה את המספר הרב ביותר של השקעות כאלה עם שמונה עסקאות סיד, אחריה ורטקס עם חמש השקעות ראשונות וסקויה ישראל עם ארבע. ג'מיני היתה גם הקרן הממוקדת ביותר בהשקעותיה הראשונות עם שבע השקעות מתוך 16 בחברות בתחום האינטרנט.

מנכ"ל Online-IVC גיא הולצמן אומר כי "הסיכום שערכנו אינו מדרג את הקרנות על פי היקף ההון שהשקיעו בפועל, אך ניתן לקבל ממנו תמונת מצב עדכנית על פעילות תעשיית ההון סיכון והתחומים הבולטים ב-2007".

בסך הכול ביצעו תשע הקרנות הפעילות ב-2007 75 השקעות חדשות בחברות היי-טק, 32 מההשקעות החדשות (43%) בוצעו בחברות בשלבי הסיד. מגזר האינטרנט משך את הכי הרבה השקעות ראשונות מקרב תשע הקרנות הפעילות של 2007 - 26 השקעות (35%) ואחריו מגזר המוליכים למחצה עם 14 השקעות (19%).

האם ג'מיני וורטקס יכולות להיחשב נועזות וחדשניות יותר בזכות זה שהשנה הן דורגו במקומות הראשונים? מבחינות מסוימות כן, אך כדאי לזכור שקרנות פועלות לפי מחזוריות. במחצית הראשונה לתוחלת חייה של קרן היא מבצעת השקעות חדשות ולאחר מכן מותירה מימון לטובת המשך ההשקעות באותן חברות ונערכת לגיוס קרן חדשה. סביר להניח שבעוד כמה שנים ג'מיני וורטקס כבר לא יככבו בראש הרשימה, שכן ההשקעות שלהן ינותבו בעיקר לטובת השקעות בחברות קיימות שבהן השקיעו בעבר.

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות