רוצים השקעה? לכו לג'מיני

ג'מיני רשמה את המספר הגבוה ביותר של השקעות חדשות ב-2007 ואף השקיעה במספר הרב ביותר של חברות בשלבים מוקדמים

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

>> ג'מיני וורטקס הן קרנות הון סיכון הפעילות ביותר ל-2007 - כך קובעת חברת המחקר ONLINE-IVC. הפעילות של הקרנות דורגה על פי מספר ההשקעות החדשות שביצעו הקרנות במהלך 2007.

ג'מיני, שהמייסד שלה הוא יוסי סלע, ביצעה 16 השקעות חדשות.ורטקס שדורגה במקום השני ביצעה 11 השקעות חדשות. פיטנגו דורגה במקום השלישי עם תשע השקעות חדשות. בהמשך דורגו גיזה עם שמונה השקעות חדשות, סקויה ישראל עם שבע השקעות ובנצ'מרק ישראל, אוורגרין, ג'נסיס וגריילוק ישראל עם שש השקעות חדשות ב-2007. ב-2006 פיטנגו תפסה את הבכורה עם עשר השקעות חדשות. ג'מיני היתה אז במקום השני עם תשע השקעות חדשות.

מבחינת השקעות בחברות בשלבים ראשונים (סיד) ב-2007, ג'מיני השקיעה את המספר הרב ביותר של השקעות כאלה עם שמונה עסקאות סיד, אחריה ורטקס עם חמש השקעות ראשונות וסקויה ישראל עם ארבע. ג'מיני היתה גם הקרן הממוקדת ביותר בהשקעותיה הראשונות עם שבע השקעות מתוך 16 בחברות בתחום האינטרנט.

מנכ"ל Online-IVC גיא הולצמן אומר כי "הסיכום שערכנו אינו מדרג את הקרנות על פי היקף ההון שהשקיעו בפועל, אך ניתן לקבל ממנו תמונת מצב עדכנית על פעילות תעשיית ההון סיכון והתחומים הבולטים ב-2007".

בסך הכול ביצעו תשע הקרנות הפעילות ב-2007 75 השקעות חדשות בחברות היי-טק, 32 מההשקעות החדשות (43%) בוצעו בחברות בשלבי הסיד. מגזר האינטרנט משך את הכי הרבה השקעות ראשונות מקרב תשע הקרנות הפעילות של 2007 - 26 השקעות (35%) ואחריו מגזר המוליכים למחצה עם 14 השקעות (19%).

האם ג'מיני וורטקס יכולות להיחשב נועזות וחדשניות יותר בזכות זה שהשנה הן דורגו במקומות הראשונים? מבחינות מסוימות כן, אך כדאי לזכור שקרנות פועלות לפי מחזוריות. במחצית הראשונה לתוחלת חייה של קרן היא מבצעת השקעות חדשות ולאחר מכן מותירה מימון לטובת המשך ההשקעות באותן חברות ונערכת לגיוס קרן חדשה. סביר להניח שבעוד כמה שנים ג'מיני וורטקס כבר לא יככבו בראש הרשימה, שכן ההשקעות שלהן ינותבו בעיקר לטובת השקעות בחברות קיימות שבהן השקיעו בעבר.

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים