החבילה הדיגיטלית - ניחוחות רפורמה?

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

>> בימים אלה דנה ועדת הכלכלה בהצעת החוק שתאפשר "טלוויזיה בחינם" באמצעות מערך הפצה דיגיטלי. משמעות ההצעה היא לאפשר לציבור לקלוט את הערוצים 1, 2, 10, 33 ו-99 "מהאוויר" באמצעות ממירים וללא כל תלות בתשתית הכבלים או הלוויין. במקום שלושה מערכי הפצה נפרדים שפועלים כיום יאוחדו המערכים למערך אחד שאותו תפעיל הרשות השנייה. צעד זה יביא לחיסכון בתקציבים, יאפשר מעבר לטכנולוגיה מתקדמת, ובעיקר - ייטיב עם הצופים שיוכלו לקלוט שידורים אלה בחינם.

אף על פי כן, צעד כזה אינו נטול חסרונות. מעבר לפגיעה הצפויה בחברות הכבלים והלוויין, הוא מחדד את הבעייתיות שקיימת בשוק התקשורת המאופיין כיום בריבוי רגולטורים. רבות נאמר ונכתב על בעיית ריבוי הרגולטורים וההבחנה ביניהם, אלא שלאור הצעת החוק היא תהפוך לבעייתית הרבה יותר. אם עד כה היתה חלוקה הגיונית בין הרגולטורים הרבים שפעלו בתחום, הרי שכעת הדיכוטומיה הזו נשברת ומשתנה.

אם אכן יתוקן החוק, הרשות השנייה, המפקחת על הערוצים המסחריים, תפיץ לא רק את שידורי ערוץ 2 ו-10 - כי אם גם את שידורי ערוץ 1 ו-33 המופעלים על ידי רשות השידור. אם לא די בכך, היא גם תפיץ את שידורי ערוץ 99 ואולי גם את הערוץ רוסי וערוץ המוסיקה, שהתשתית שלהם מפוקחת על ידי משרד התקשורת והתוכן שלהם על ידי מועצת הכבלים. המשמעות היא ערבובייה של הרגולטורים הפועלים בשוק זה בזה.

הבעייתיות מקורה בכך ששוק התקשורת המשודרת מוסדר ברובו באמצעות שני חוקים שמזה כ-15 שנה כל אחד מהם עובר תיקונים שנה אחר שנה, בלי שהיתה יד מכוונת הבוחנת את השוק בראייה כוללת. בשוק דינמי ומשתנה כל כך יש מקום לבחון מחדש חלק גדול מההסדרים המופיעים בחוקים אלה ושהיו נכונים לפני זמן רב. בחינה כזו ראוי שתיעשה בידי רשות תקשורת עצמאית, מקצועית ונפרדת מהמערכת הפוליטית - במקום משרד התקשורת, הרשות השנייה, מועצת הכבלים - ושאולי אף יינתנו לה סמכויות ביחס לרשות השידור.

אותה רשות צריך שתבחן נושאים שונים המצויים על הפרק שראוי שיקבלו פתרון אחיד, בין היתר, בחינת שיטת הזיכיונות; בחינת האפשרות של הכנסת פרסום בכבלים ובלוויין בתמורה להורדת מחירי חבילות הבסיס לצרכנים, ואף פיצוי לזכייני הברודקאסט; ובחינת היקף המחויבויות החלות על הערוצים המסחריים.

עם זאת, למרות החסרון מבחינה רגולטורית, אין ספק שאיחוד מערכי ההפצה הוא דבר נכון, טוב ויעיל הן צרכנית, הן תקציבית והן טכנולוגית. במצב הקיים הצעד הנכון ביותר הוא גם לתת לרשות השנייה להפעיל את מערך ההפצה המאוחד, היות והיא הגוף היחיד שיכול לעשות זאת ביעילות ולנהל מערך זה בצורה הראויה. אבל יש להתייחס לדיונים האחרונים ביצירת מערך אחד שיאחד את כל מערכי ההפצה כהזדמנות חשובה לבחינת אפשרות לירות את יריית הפתיחה לרפורמה כוללת בשוק התקשורת המשודרת, שהצעד הראשון בה צריך להיות יצירת רשות תקשורת עצמאית, שתאחד את כל הרגולטורים, כפי שנעשה כמעט בכל העולם.

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?