הקשר בין יוז, גילת ואלווריון

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

>> לפני כמה חודשים הגישה חברת יוז העוסקת בתחום הלוויינים הצעת רכש עבור מתחרתה הגדולה בארה"ב, גילת רשתות לוויין. ההיגיון בעסקה ברור - שתי החברות פועלות באותו תחום, ועל כן ניתן להעריך כי מיזוג ביניהן ייצור חברת ענק בתחום התקשורת הלוויינית. חברה כזו תהיה מסוגלת לנגוס בחלקים נרחבים מעוגת התקשורת הלוויינית בעולם ולהתחרות בחברות הענק שפועלות בתחום.

ואולם חבירה של השתיים לא תהיה מושלמת. בעוד יוז וגילת עוסקות בתחום התקשורת בפס רחב באמצעות לוויינים, יש להן חיסרון משמעותי בתחום התקשורת האלחוטית היבשתית. כדי להתחבר לרשתות התקשורת באמצעות לוויין יש צורך ברכישת ציוד קצה יקר עבור כל תחנת קצה. כאן נכנסת לתמונה חברה ישראלית נוספת שעשויה להוות יעד נוסף לרכישה עבור יוז: חברת התקשורת האלחוטית אלווריון.

לחיבור בין אלווריון, המספקת שירותי תקשורת אלחוטיים מקומיים, ליוז המתמחה בלווייני תקשורת, יש יתרון אדיר. באמצעות איחוד שני השירותים ניתן לספק פתרון כולל לאספקת תקשורת פס רחב תחת קורת גג אחת ובתמחור אטרקטיווי. למעשה, ניתן באמצעות השילוב הזה לחסוך כמעט לחלוטין את העלויות של הקמת תשתית תקשורת מסורתית.

לכאורה, מדובר בחברות העוסקות בתחומים שונים לחלוטין בתחום התקשורת. עם זאת, בחינת תחומי הפעילות שלהן עשויה להסביר מדוע מהלך כזה אינו חסר היגיון לחלוטין.

יוז מייצרת ומשווקת מערכות תקשורת בפס רחב באמצעות לוויינים ונחשבת למובילה בשוק התקשורת הלוויינית בארה"ב. לפני כמה חודשים הציעה יוז לרכוש את גילת לפי מחיר של 12 דולר למניה המשקף לחברה שווי של חצי מיליארד דולר.

אלווריון היא אחת החברות המובילות בעולם בפתרונות תקשורת אלחוטית רחבת פס. החברה מפתחת ומתקינה פתרונות תקשורת אלחוטיים והיא אחת החברות המובילות בפיתוח תקן ה-Wimax, תקן תקשורת אלחוטי רחב פס לטווח של עד 50 קילומטר. עם זאת, טכנולוגיית ה-Wimax אינה פותרת את הבעיה של העברת המידע עצמו למשדר ה-Wimax, העברה שנעשית ברוב המקרים על ידי תשתית כבלים. בעיה זו חמורה במיוחד כאשר מדובר במרחקים גדולים, שהופכים את עלות הקמת התשתית ללא כדאית. כך, לדוגמה, קיימים בעולם אזורים כפריים מרוחקים רבים, שבהם לא ניתן לקבל חיבור בפס רחב, שכן שיקולי העלות של הקמת התשתית לפס רחב אל מול מספר המשתמשים הופכים את העניין ללא כדאי.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה