"גידול של 30% בשווי האקזיטים של חברות טכנולוגיה ישראליות מגובות הון סיכון"

כך על פי ארנסט אנד יאנג. היקף האקזיטים ב-2007 (לא כולל דצמבר) הגיע ל-3.5 מיליארד דולר לעומת 2.7 מיליארד דולר ב-2006

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

דו"ח חדש של פירמת ראיית החשבון ארנסט אנד יאנג מעלה כי ב-2007 חל גידול של 30% בשווי האקזיטים של חברות טכנולוגיה ישראליות מגובות הון סיכון לעומת 2006.

לפי הנתונים, ב-11 החודשים הראשונים של 2007 ביצעו חברות ישראליות מגובות הון סיכון אקזיטים בהיקף של 3.5 מיליארד דולר בהשוואה ל-2006, שבה בוצעו אקזיטים בהיקף של 2.7 מיליארד דולר. זהו גידול של 58% לעומת 2005, שבה הם הסתכמו ב-1.7 מיליארד דולר.

לדברי אורן בר-און, שותף בכיר בארנסט אנד יאנג ישראל, היקף ההנפקות הראשונות לציבור ב-2007 הוא 57% מכלל הפעילות, כאשר 43% מהאקזיטים בוצעו באמצעות מיזוגים ורכישות. מגמה זו שונה מהותית מהשנה הקודמת, שבה 86% מהאקזיטים בוצעו באמצעות מיזוגים ורכישות, והיתר בוצעו באמצעות הנפקות ראשונות לציבור.

מנתוני ארנסט אנד יאנג עולה כי השנה בוצעו בישראל 18 הנפקות בשווי מצרפי של 1.9 מיליארד דולר, בהשוואה לשמונה הנפקות בלבד שהתרחשו בשנה שעברה, בשווי מצרפי של חצי מיליארד דולר.

בר-און ציין כי 37% מהחברות הנכללות בתחום פעילות המיזוגים והרכישות בישראל הן חברות שהצליחו לגייס השקעה ראשונית מקרנות הון סיכון ב-1999-2000.

רוב השקעות ההון סיכון בישראל הן ב-IT

תחום טכנולוגיית המידע ממשיך להוביל בישראל את השקעות ההון סיכון. עד עתה גייסו חברות מהתחום 992 מיליון דולר, שהם כ-76% מהיקף הגיוס הכללי. לעומת זאת, בסין ובהודו תחום טכנולוגיית המידע דומיננטי פחות, ובהן מהווה בהתאמה ההשקעה בטכנולוגיית המידע 44%, ו-42% מהיקף השקעות ההון סיכון.

בתחום מדעי החיים גייסו בישראל עד לחודש האחרון 32 חברות סכום כולל של 256 מיליון דולר. בתחום זה גייסו שלוש חברות סכום כולל של 23 מיליון דולר. מנתוני ארנסט אנד יאנג וחטיבת מחקר VentureOne בדאו ג'ונס עולה כי עם יותר מ-30 מיליארד דולר של השקעות הון סיכון בשלושת הרבעונים הראשונים של 2007, נראה כי היקף ההשקעה השנתי בתעשיית ההון סיכון יהיה השנה הגבוה ביותר מאז 2001.

ההערכה היא כי היקף ההשקעה הגלובלי השנתי בהון הסיכון יגיע ל-40 מיליארד דולר. הערכה זו כוללת את השקעות ההון סיכון באירופה, ארה"ב ישראל וסין.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?