חודש אחרי התמזגות יורו ת"א עם ארד - המשרד החדש מאבד לקוחות ועובדים

זמיר דחב"ש לוקח למשרדו החדש את תקציבי איקאה, סמסונג, לאומי קארד ובנק ישראל; גם תקציבי גוגל והפניקס צפויים לעזוב את יורו

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

קצת יותר מחודש לאחר הודעתו של זמיר דחב"ש כי הוא מוכר את אחזקותיו במשרד הפרסום ויחסי הציבור יורו תל אביב, ופחות מחודש לאחר המיזוג בין יורו וארד תקשורת - יורו ארד הממוזג מאבד לקוחות ועובדים.

בהתאם לסיכום שנחתם בין דחב"ש ליורו תל אביב, הוא קיבל אישור לקחת עמו שבעה לקוחות מהמשרד. ל-TheMarker נודע כי בין הלקוחות שעוברים עם דחב"ש למשרדו החדש שלום תל אביב ניתן למצוא את תקציבי יחסי הציבור של איקאה, סמסונג ולאומי קארד, ותקציב הייעוץ התקשורתי של בנק ישראל. בנוסף, גם תקציב יחסי הציבור של גוגל צפוי לעזוב את המשרד.

יורו נבחר לטפל בתקציב גוגל שנחשב ליוקרתי ואסטרטגי, על ידי המטה האזורי של גוגל בלונדון עוד בטרם אוישו תפקידי המפתח בגוגל ישראל. גם ההחלטה הנוכחית צפויה להתקבל על ידי המטה הלונדוני. ואולם, ההערכות הן כי לריקי דרורי, סמנכ"ל השיווק של גוגל, יהיה משקל מכריע בהחלטה. גוגל מתבססת בפעילותה כמעט רק על יחסי ציבור ולא על פרסום. עם זאת, כאשר נדרש טיפול נקודתי של משרד פרסום, היה זה גיתם BBDO שעשה לחברה מודעות ולא חטיבת הפרסום של יורו. תקציב נוסף שצפוי לעזוב את המשרד הוא תקציב יחסי הציבור של הפניקס היוצא למכרז.

עוד נודע כי חלק העובדים בחטיבת יחסי הציבור של המשרד הממוזג התפטרו או מתכוונים להתפטר. המשרדים של שלום תל אביב יהיו במגדל דיסקונט בתל אביב, חטיבת הפרסום של יורו תל אביב תישאר לשבת במקומה הנוכחי, ואילו חטיבת יחסי הציבור תעבור למשרדים של ארד תקשורת.

"טבעי שחלק מן העובדים לא ימצאו את מקומם"

בתחילת נובמבר הודיע דחב"ש, שכיהן כמנכ"ל קבוצת יורו תל אביב, כי הוא מוכר את יתרת אחזקותיו במשרד, כ-17%, לרשת הפרסום הבינלאומית יורו RSCG. רפי צרפתי, יו"ר יורו תל אביב, מכר את מניותיו (17%) ליורו RSCG כבר ב-2005, מה שהפך את יורו למשרד יחסי הציבור היחידי בישראל שנמצא בבעלות מלאה של סוכנות בינלאומית. בתום המחצית הראשונה של 2007 דורג יורו תל אביב במקום ה-14 בין משרדי הפרסום הגדולים בישראל, עם היקף פעילות של כ-3 מיליון דולר (הערכה, במחירים ריאליים, לפי נתוני יפעת בקרת פרסום).

צרפתי, המשמש יו"ר יורו ארד, מסר בתגובה: "המיזוג שמתקיים בימים אלה כולל מיזוג של יורו תל אביב, המונה כ-80 עובדים וארד תקשורת, המונה כ-45 עובדים. זה אך טבעי שבחיבור כזה חלק מהעובדים לא ימצאו את מקומם ויעזבו. החברה כיום מצויה בתהליך שבו היא בוחנת את נושא הלקוחות ואת נושא העובדים. התהליך יימשך עד סוף השנה ורק אז אוכל לומר מה מספר העובדים שעזבו, מרצונם או לא מרצונם.

"בהסכם הפרידה של דחב"ש, יורו RSCG נהגה בנדיבות כלפיו והעניקה לו את האופציה לפנות לשבעה לקוחות ולאפשר לו לעבוד עמם. בין הלקוחות האלה נמצא בנק ישראל". צרפתי ביקש להוסיף כי בחודש האחרון הצטרפו שני לקוחות חדשים לחברה והיא נמצאת במגעים לגבי לקוחות נוספים ולגבי פעילות בחו"ל.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?