גוסינסקי מבקש לתבוע דירקטורים במעריב אחזקות ב-142 מיליון שקל

"גוסינסקי טוען כי התוצאות העגומות של מעריב חייבו את הדירקטוריון לשקול החלפתו של עופר נמרודי", אומר בא כוחו של גוסינסקי, פנחס רובין

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

איש העסקים ולדימיר גוסינסקי הגיש בקשה לצרף להליך הבוררות המתנהל בין הצדדים תובענה שבה יתבע 141.5 מיליון שקל מדירקטורים של מעריב אחזקות. הבורר בסכסוך הוא נשיא בית המשפט העליון בדימוס מאיר שמגר.

מההודעה לבורסה של מעריב אחזקות מאתמול עולה כי התובענה שצורפה לבקשה היא נגד חלק מחברי דירקטוריון מעריב אחזקות, חלקם עדיין מכהנים בתפקידם. בתובענה, כך עולה מההודעה, הדירקטורים מתבקשים לשפות את החברה או את בעלי מניותיה בסכום כולל של 141.5 מליון שקל. לפי ההודעה, גוסינסקי טוען בתובענה כי העילות העיקריות הן הימנעות הדירקטורים מהחלפת המנכ"ל עופר נמרודי; אי-הפעלת סמכויות פיקוח ודיווח בקשר לעסקות עם בעלי עניין; והיעדר פיקוח הולם על פעולות ההנהלה בעניינים תקציביים עקרוניים.

על פי ההודעה, גוסינסקי ציין בבקשתו כי התובענה אמנם אינה חוסה תחת סעיפי הבוררות בהסכמים שנכרתו בין הצדדים ב-98'. עם זאת, גוסינסקי סבור שיהיה זה נכון ויעיל לבררה בפני הבורר, וכי בהיעדר הסכמת כל הצדדים הוא ייאלץ להגישה לביהמ"ש המוסמך.

הבוררות, שהחלה לפני כמה חודשים, נוגעת למחלוקות על דרך ניהול מעריב ואופן קיום הסכם בעלי המניות. גוסינסקי דורש מהכשרת הישוב לפצות את מעריב אחזקות ב-85 מיליון שקל בגין נזקים שנגרמו לטענתו מעסקה במסגרתה רכשה מעריב מחברה אחות, מלונות הכשרת הישוב, 72% ממניותיה של חברת הד ארצי, תמורת 29 מיליון שקל - וארבע שנים מאוחר יותר מכרה את אחזקותיה בהד ארצי תמורת 5 מיליון שקל בלבד.

מקבוצת הכשרת היישוב נמסר בתגובה: "הבקשה של גוסינסקי מהווה שלב נוסף במסכת תביעות הסרק שלו שנועדו ללחוץ עלינו לרכוש את מניותיו במעריב אחזקות במחיר גבוה, או לאתר לו קונה במחיר שיישא חן בעיניו. הבקשה לתביעה מופנית כלפי הדירקטורים בחברת מעריב אחזקות שאינם כלל צד להליך הבוררות. לתביעה אין כל בסיס, ולכל הדירקטורים יש הגנה טובה מאוד מפניה".

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?