דירקט קפיטל

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

שנת הקמה: החברה היתה שלד בורסאי אשר השליטה בו נרכשה על ידי בעלי השליטה הנוכחיים בשנת 2005.

מייסדים: אריה ודליה פרשקובסקי.

רקע: פעילות הנדל"ן של אריה פרשקובסקי החלה בסוף שנות השמונים, לאחר שהחליט לעזוב את מקצועו כרואה חשבון ולעבור לעולם העסקים. תחילת הפעילות היתה בתחום הבנייה למגורים. "כבר בתחילת הדרך המוטו העיקרי היה לבצע את הבנייה באיכות גבוהה, ללא פשרות, מתוך הנחה שתמיד יימצא הקונה שיהיה מוכן לשלם קצת יותר". במשך השנים הפעילות עברה גם למגזרי נדל"ן אחרים כמו מבני תעשייה, בנייני משרדים ומרכזים לוגיסטיים.

ב-1994 יצא פרשקובסקי להשקעות בחו"ל, שכן באותה עת היה שפל כלכלי בארצות הברית ואנגליה, שיצר הזדמנויות למשקיעים. "אפשר היה לקנות בניו יורק נכסים במחיר נמוך יותר מבבאר שבע".

תחומי פעילות: נדל"ן מניב במערב אירופה וייזום ופיתוח במזרח אירופה ובאסיה.

פרויקטים בולטים: פרויקט בעיר אסטנה, בירת קזחסטן: נכס הממוקם בסמוך לאיצטדיון האולימפי החדש של קזחסטן על השדרה המובילה לשדה התעופה. על הקרקע, ששטחה כ-33 דונם, מוקם קומפלקס משולב למגורים, משרדים ומסחר, בהיקף של 150 אלף מ"ר. היקף ההשקעה הצפוי בפרויקט הוא 150 מיליון דולר, עם רווח צפוי של כ-100 מיליון דולר.

פרויקט יורמלה ופרויקט יער בריגה: החברה בונה כ-1,100 יחידות דיור בריגה וביורמלה שבלטביה. פרויקט יורמולה הינו פרויקט מגורים באזור מיוער על שפת הים הבלטי. שטח המגרש הינו 160 דונם. על הקרקע מתוכננים מגורים של 53 אלף מ"ר ומלון ומסחר בשטח של 3,160 מ"ר. פרויקט יער הינו פרויקט מגורים בלב אזור מיוער בריגה. שטח המגרש כ-20 דונם עליהם נבנים מגורים בשטח של כ-20 אלף מ"ר.

פרויקט בלגרד בסרביה. הקרקע, בשטח 14.5 דונם, שימשה בעבר מפעל למיסבים. הפרוייקט מיועד לבניית 65 אלף מ"ר למגורים ו/ או מסחר ו-30 אלף מ"ר חניונים. היקף השקעה הצפוי בפרויקט הוא 8 מיליון יורו, והרווח הגולמי הצפוי כ-35 מיליון יורו.

היכן היתה החברה לפני שנתיים: החברה היתה שלד בורסאי עם פעילות זניחה. מאז שונתה הבעלות והחלה פעילות קבוצת השליטה הנוכחית ביצעה החברה השקעות בסך של כ-800 מיליון שקל, וכן מימשה נכסים בשווי של 185 מיליון שקל.

ההחלטה האסטרטגית שהביאה לפריצת הדרך: זיהוי הזדמנויות עסקיות, בהן לחברה יש את היכולת לפעול מתוך ערך מוסף משמעותי.

טיפ להצלחה: "מקצועיות ושיקול דעת נבון הם תנאי הכרחי להצלחה עסקית. ייזום נדל"ן מורכב משילוב של מיומנות וידע בכמה מרכיבים כגון הנדסה, מימון, שיווק וניהול. טעות ברכיב אחד יכולה לסכן את העסקה כולה. יזם טוב צריך גם תחושה לאן השוק הולך, ואת זה לא לומדים בשום אוניברסיטה. כמאמר הפתגם - גרם מזל יותר טוב מטונה זהב.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"