נשיא אוקראינה ויקטור יושצ'נקו מגיע לישראל; ייפגש עם אריסון, לבייב ותשובה

יושצ'נקו יחתום על הסכמים לשיתוף פעולה בין המדינות בהכנות לאליפות אירופה בכדורגל ב-2012, ויבקש מבכירי המגזר העסקי להגדיל את היקף השקעות הישראליות באוקראינה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

ישראל כבר הבטיחה את השתתפותה באליפות אירופה בכדורגל שתיערך באוקראינה ובפולין ב-2012. ההשתתפות תהיה בתכנון ובהשקעות שיקדמו לאליפות.

נשיא אוקראינה ויקטור יושצ'נקו יגיע היום לישראל לביקור ממלכתי, שבמהלכו יחתום עם הממשלה על הסכם להקמת ועדות משותפות להכנת המשחקים. שיתוף הפעולה יתמקד באבטחה ובאיכות הסביבה. על הקמת הוועדות הוסכם בביקורה של משלחת ישראלית באוקראינה לפני כחודש וחצי.

"זה יאפשר לנו להכניס מומחים וחברות לאוקראינה לפני מדינות אחרות, ובעבור אוקראינה זה עונה על הרצון להגדלת ההשקעות הישראליות", אמר אהוד גונן, הממונה על מרכז אירופה ומזרחה במשרד התמ"ת.

יושצ'נקו ייפגש עם בכירים במערכת הממשלתית, ובהם ראש הממשלה, ועם משקיעים מצמרת המגזר העסקי, כמו שרי אריסון, לב לבייב, המוכר באוקראינה מעסקי היהלומים שלו, ויצחק תשובה. יושצ'נקו צפוי להציע להם להשקיע באוקראינה.

הממשל האוקראיני מעוניין בהשקעות ישראליות בהיקף מיליארדי דולרים במדינה, בדומה להשקעות הישראליות במרכז אירופה ובמזרחה. משגרירות אוקראינה נמסר כי אוקראינה רואה בישראל שחקן חשוב ובעל השפעה בזירה הבינלאומית ומייחסת חשיבות רבה לחיזוק הקשרים העסקיים והמדיניים בין שתי המדינות.

היקף הסחר ההדדי יגיע עד סוף 2007 לחצי מיליארד דולר, ואולם הפוטנציאל העסקי רחוק ממיצוי. "יש אפשרויות להרחבת שיתוף הפעולה בפיננסים, השקעות, תעשייה ושירותים", נמסר מהשגרירות.

"אוקראינה מתייחסת בתשומת לב רבה למשקיעים מישראל. העובדה כי ישראל תהיה המדינה הראשונה שעמה ייחתם הסכם לסיוע בהכנות ליורו 2012 היא ההוכחה הישירה לכך", הוסיפו בשגרירות.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט