אתר קשת יעביר פרטים של טוקבקיסטים כדי שעיתונאי יגיש נגדם תביעות דיבה

לטענת אורן פרסיקו, לטורו באתר התפרסמו בעילום שם עשרות תגובות פוגעניות ומשפילות, כלפיו וכלפי בת זוגו

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

בית משפט השלום בתל אביב הורה לחברת שידורי קשת למסור לידי העיתונאי אורן פרסיקו את כתובות ה-(I.P) Internet Protokol של גולשים שכתבו תגובות באתר האינטרנט של שידורי קשת.

פרסיקו, שכותב בעיתון "גלובס", הועסק על ידי קשת בכתיבת טור שבועי בנושאי בידור, באתר האינטרנט של החברה. לטענתו, במסגרת התגובות לטורו התפרסמו בעילום עשרות תגובות פוגעניות ומשפילות כלפיו וכלפי בת זוגו, המהוות לשון הרע. לדבריו, הוא נזקק לכתובות ה-IP כדי שיהיה באפשרותו לפנות לספק האינטרנט ולבקש ממנו את פרטי הגולשים שהיו מחוברים עם אותן כתובות בעת פרסום הטוקבקים, לצורך הגשת תביעת לשון הרע נגדם. יצוין כי התביעה בסכום 60 אלף שקל, הוגשה במקביל לבקשה לפרסום כתובות ה-IP. קשת העדיפה להותיר את ההחלטה לשיקול דעת בית המשפט. השופטת זהבה אגי ציוותה על קשת למסור לפרסיקו את הכתובות של כותבי הטוקבקים שהופיעו באתר בתוך 30 יום.

יוזכר כי באפריל השנה קבע שופט בית משפט המחוזי בחיפה, יצחק עמית, קריטריונים לפיהם יורה בית המשפט לאתרי אינטרנט לחשוף את זהותם של גולשים אנונימיים לצורך הגשת תביעת פיצויים נגדם. הדבר נעשה במסגרת עניינו של רמי מור שתבע מאתר YNET ומחברת התקשורת ברק לחשוף את זהותם של גולשים באתר. המבחנים הם: האם היתה עומדת לתובע זכות תביעה כנגד המפרסם אילו זהותו היתה ידועה לו. ואם כן - האם מתקיים "דבר מה נוסף", כגון תום לב מצד התובע.

מבחנים נוספים הם האם התובע הוא אישיות ציבורית או פרטית; מהי עוצמתו של הביטוי הפוגע; האם מדובר בפרסום חד פעמי או שיטתי וטיבו של הפורום או האתר שבו פורסם הביטוי הפוגע.

בנוסף הציע השופט עמית לנקוט שורה של צעדים מקדמיים טרם חשיפת זהותו של המפרסם: על התובע להראות כי מיצה את האפשרויות לחשיפת הנתבע האנונימי באמצעות קריאה באתר שבו פורסם הביטוי המשמיץ, וחשיפת זהותו של המפרסם תעשה בשלבים - קודם לבית המשפט ורק לאחר שניתנה זכות תגובה לנתבע יוחלט אם לאפשר את הפרסום.

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים