דיסקונט ישקיע 70 מיליון יורו בשתי חברות של יעקב שחר

הבנק ירכוש 20% מחברות הנדל"ן והליסינג באירופה של קבוצת מאיר. יו"ר דיסקונט: ההשקעות יתרמו עשרות מיליוני שקלים לרווח

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

תוכנית ההשקעות הריאליות של בנק דיסקונט מתקדמת במהירות. יום לאחר שהבנק דיווח על מו"מ להשקעה בזרוע הפיננסית של חברת קרדן, הוא דיווח אתמול על השקעה בחברות הנדל"ן והרכב של יעקב שחר באירופה.

אחרי חצי שנה של דיונים ובחינות סיכם דיסקונט על השקעה של 70 מיליון יורו בשתי החברות של יבוא מכוניות וולוו והונדה והבעלים של קבוצת הכדוררגל מכבי חיפה.

קבוצת מאיר, שבבעלותם של יעקב שחר וישראל קז, מבצעת השקעות נדל"ן באירופה ופועלת בתחום הליסינג והרכב שם באמצעות החברות מאיר נדל"ן ומאיר אירופה. בנק דיסקונט יחזיק בכל אחת משתי החברות ב-20% מהמניות וימנה דירקטור אחד, שיהווה 20% מחברי מהדירקטוריון.

חברת מאיר נדל"ן הוקמה בתחילת השנה על ידי קבוצת מאיר, והיא מנוהלת על ידי בנו של יעקב שחר, רום שחר. החברה מרכזת את ההשקעות של קבוצת מאיר בתחום הנדל"ן היזמי והמניב בישראל ובאירופה, כולל בענף המלונאות. דיסקונט ישקיע בחברה 40 מיליון יורו, שיוזרמו להון העצמי שלה בהתאם להשקעות שתבצע.

על פי יחסי האחזקה בחברה תזרים קבוצת מאיר 4 דולרים להון העצמי של החברה על כל דולר שיזרים הבנק, ובסך הכל 160 מיליון יורו. ביוני רכשה מאיר נדל"ן 26% מחברת חבס סטאר של קבוצת חבס תמורת 30 מיליון יורו. חבס סטאר עוסקת בהשקעות בתחום הנדל"ן המניב במערב אירופה, ובין היתר היא מחזיקה ביותר מ-20% ממניות הריט ההולנדי NSI. בנוסף, מחזיקה חבס סטאר בנדל"ן מניב בשווייץ ובגרמניה.

במקביל התחייב דיסקונט להזרים 30 מיליון יורו להון העצמי של מאיר אירופה, שמרכזת את פעילות קבוצת מאיר בתחומי הליסינג והרכב הפרטי באירופה. החברה, שמנוהלת על ידי דני פלטי, מחזיקה בזיכיון של חברת הרץ (Hertz) לתחום הליסינג בהונגריה ועשויה להיכנס בקרוב לפעילויות דומות גם במדינות נוספות.

לדברי יו"ר דיסקונט, שלמה זהר, עשוי הבנק להשתלב בעתיד בפעילות החברה, למשל במתן אשראי לצורך עסקאות הליסינג של החברה. כמו במקרה של מאיר נדל"ן, גם במאיר אירופה התחייבה קבוצת מאיר להזרים כסף לפי האחזקה היחסית שלה בחברה, כלומר, במקביל להשקעה של דיסקונט התחייבה קבוצת מאיר להזרים למאיר אירופה 120 מיליון יורו.

שלשום דיווח בנק דיסקונט כי הוא מנהל מו"מ להשקיע ולהעמיד קו אשראי לטובת הפעילות הפיננסית במזרח אירופה של חברת האחזקות קרדן. לפני כמה חודשים אישר דירקטוריון דיסקונט להנהלה להתחיל בתוכנית השקעות ריאליות בהיקף של כ-600 מיליון דולר לאורך שלוש השנים הקרובות. יחד עם שלוש ההשקעות האחרונות וההתחייבויות של הבנק להזרים כסף לקרנות השקעה פרטיות, צפוי דיסקונט לבצע בשנים הקרובות השקעות ריאליות בהיקף של כ-600 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?