אורמת טכנולוגיות - הרווחיות ממשיכה להישחק למרות צמיחה של 30% בהכנסות

דיתה ברוניצקי צופה שתחתום על הסכם למכירת חשמל בפרויקט למכירת 600 מגה-ואט באינדונזיה ברבעון השלישי. הרווחיות הגולמית הנמוכה תימשך עד סוף 2007

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

לאחר שני רבעונים מאכזבים מציגה חברת אורמת טכנולוגיות תוצאות כספיות טובות מתחזיות האנליסטים, ונראה שבעיות התפעול שפגעו בתוצאותיה נפתרו.

אורמת טכנולוגיות, שמקימה ומוכרת חשמל מתחנות כוח גיאותרמיות, הרוויחה 8.5 מיליון דולר ברבעון השני של 2007, 22 סנט למניה - גידול של 2% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2006.

ההכנסות צמחו ב-31% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל ל-84 מיליון דולר, בעוד ממוצע התחזיות היה 71 מיליון דולר.

הגידול בהכנסות נבע מצמיחה של 13% בהכנסות ממכירת חשמל, שהוא המגזר המשמעותי והיציב של החברה, לרמה של 55.4 מיליון דולר ברבעון השני של 2007. זאת, בעקבות גידול של 24 מגה-ואט בכושר הייצור של החברה עם ההפעלה המסחרית של פרויקט גלינה 2; השלמת הקמתם של יחידות כוח נוספות בפרויקטים באורמסה ובסטימבואט הילס; וכן לאחר השלמת הפרויקט באמטיטלן בגוואטמלה, שהגדילה את ההכנסות ב-1.4 מיליון דולר.

גורם אחר לעלייה בהכנסות ממכירת חשמל היה החזרת הפרויקטים העיקריים של החברה בפונה היבר ואורמסה לכושר הייצור המלא שלהם לקראת עונת הקיץ, שבה החברה נהנית מתעריפים גבוהים יחסית על זמינות החשמל שהיא מוכרת לחברות החשמל.

מנכ"ל אורמת טכנולוגיות, דיתה ברוניצקי, אישררה את תחזית המכירות של מגזר החשמל ל-2007 ברמה של 214 מיליון דולר.

המכירות של מגזר המוצרים, שכולל ציוד לייצור חשמל ממקורות גיאותרמיים ומחום שיורי, צמחו ב-87% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-28.7 מיליון דולר. אורמת טכנולוגיות זכתה בשבועות האחרונים בכמה חוזים גדולים לייצור, התקנה והפעלה של יחידות לייצור חשמל מחום שיורי. ואולם פרויקטים אלו לא ישפיעו במחצית השנייה של 2007 - ועל כן אורמת עידכנה את תחזית ההכנסות ב-2007 ממגזר זה לקצה העליון של טווח התחזית שניתנה ברבעונים הקודמים - ל-70-72 מיליון דולר. הצמיחה החזקה בהכנסות לוותה בהמשך השחיקה ברווחיות.

הרווח הגולמי צמח ב-4% ברבעון השני של 2007 בהשוואה לרבעון המקביל ל-24.5 מיליון שקל, 29.2% מהמחזור, בהשוואה ל-37.7% מהמחזור ברבעון. החברה הצליחה לייצב את הרווחיות הגולמית ממכירת חשמל ברמה של 36%, אך הרווחיות הגולמית ממכירת ציוד נשחקה לרמה של 15.6% מהמחזור ברבעון השני של 2007, בהשוואה ל-37.5% מהמחזור ברבעון המקביל. זאת, בעקבות הספקת פרויקטים על פי חוזים שלא כללו התאמת המחיר להתייקרות העלויות.

ברוניצקי העריכה שההכנסות ממגזר המוצרים לא תישמר ברמתה הנוכחית, בשל התנודתיות הנובעת ממועד ההכרה בהכנסות. להערכתה, הרווחיות הגולמית הנמוכה במגזר המוצרים תימשך ברמה זו ברבעון השלישי והרביעי של 2007.

הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) של אורמת טכנולוגיות צמח ב-5% ברבעון החולף לעומת הרבעון המקביל ב-2006 ל-30.6 מיליון דולר, 36.6% מההכנסות, בהשוואה ל-45.4% מהמחזור ברבעון המקביל ב-2006.

אורמת השלימה את העסקה הפיננסית של מכירת בעלות חלקית בפרויקטים דזרט פיק 2, סטימבואט הילס 2 וגלינה 2 תמורת 72 מיליון דולר. החברה מתכננת להשלים עד אפריל 2008 עסקה שנייה למכירת בעלות חלקית בפרויקט גלינה 3 תמורת 46 מיליון דולר.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?