האם פיתוח ישראלי יאפשר מכונת זמן?

חוקרים ישראלים פיתחו מודל תיאורטי המאפשר מסעות אל העבר

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

חוקרי הטכניון פיתחו מודל תיאורטי של מכונת זמן, שבעתיד הרחוק יתכן ויאפשר לנסוע אל העבר. מאמר על כך התפרסם השבוע בכתב העת המדעי "פיסיקל רוויו". "כדי לנסוע לאחור בזמן, יש להנדס את מבנה מרחב הזמן באופן מתאים", מסביר פרופסור עמוס אורי מהפקולטה לפיסיקה בטכניון. "בכך עוסקת תורת היחסות הכללית. היא אומרת שמרחב הזמן יכול להיות שטוח, כלומר - יש לו מבנה טריוויאלי, פשוט וחסר מורכבות, אך הוא גם יכול להיות עקום, עם קונפיגורציות שונות. לפי תורת היחסות, שדות כבידה (כוחות משיכה) - משמעותם בעצם עיקום של מרחב זמן. תורת היחסות גם מגדירה כיצד מתעקם המרחב וכיצד התעקמות זו מתפתחת במשך הזמן".

השאלה המרכזית היא אם לפי העקרונות של התפתחות העקמומיות במסגרת תורת היחסות, ניתן ליצור מכונת זמן. או במילים אחרות - האם ניתן לגרום למרחב זמן להתעקם כך, שיתאפשרו מסעות לאחור בזמן. מסע לאחור בזמן הוא סגירת לולאה בזמן, כך שאנו מגיעים בחזרה לאירוע שכבר נכחנו בו. במרחב השטוח לא ניתן לסגור לולאות ולחזור בזמן. כדי שלולאות סגורות כאלה יהיו קיימות, על מרחב הזמן להיות מעוקם בצורה מסוימת. השאלה שפרופסור אורי חוקר היא - האם חוקי הגרביטציה מרשים התפתחות של מרחבי זמן עם העקמומיות הנדרשת (לולאה סגורה בזמן).

בעבר העלו מדענים מספר טענות נגד אפשרות כזו, ועתה מציע אורי מודל תיאורטי למרחב-זמן שמתפתח למצב של מכונת זמן. המודל מתגבר על חלק מהשאלות שעד כה לא הצליחו המדענים להתגבר עליהן. אחת הטענות הקשות נגד מכונת הזמן היתה שכדי שתיווצר מכונת זמן המרחב חייב להכיל חומר עם צפיפות שלילית. ומאחר שאין בידינו חומר כזה - וגם לא ברור אם חוקי הטבע מאפשרים קיום של חומר מסוג זה בכמות הנדרשת - לא ניתן לבנות מכונת זמן. עתה בא פרופסור אורי ומציע מודל תיאורטי שלא דורש חומרים עם צפיפות שלילית.

"המכונה היא בעצם מרחב הזמן עצמו", הוא מסביר. "אם ניצור היום מכונת זמן, אזור עם עיוות במרחב המאפשר לקווי הזמן להיסגר על עצמם - אפשר שבני הדורות הבאים יוכלו לחזור לבקר בתקופתנו. אנחנו כפי הנראה לא נוכל לחזור לתקופות קודמות, משום שקדמונינו לא יצרו למענינו את התשתית הזאת".

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"