גיוון אימג'ינג - צמיחה של 20% במכירות

יצרנית הגלולות לאבחון אי סדירויות במערכת העיכול רשמה בפעם הראשונה מכירות בכל שלושת קווי המוצרים שלה

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

"היה לנו רבעון טוב; גיוון תפקדה היטב בכל החזיתות: המכירות, הרווח ותזרים המזומנים גדלו; וקיבלנו שני אישורים חשובים" - כך אמר חומי שמיר, מנכ"ל חברת גיוון אימג'ינג מקבוצת אי.די.בי, לאחר פרסום התוצאות הכספיות לרבעון השני של 2007.

גיוון אימג'ינג הרוויחה 600 אלף דולר, שני סנטים למניה, בהשוואה להפסד של 700 אלף דולר, שהם שני סנטים למניה, ברבעון המקביל ב-2006. הרווח בניכוי הוצאות בגין הטבות הגלומות בתוכנית האופציות לעובדים והוצאות משפט פטנטים הסתכם ב-2.8 מיליון שקל, שהם תשעה סנט למניה.

מכירותיה של החברה, שעוסקת בפיתוח וייצור של גלולת וידיאו לאבחון אי סדירויות במערכת העיכול, צמחו ב-20% ברבעון השני של 2007 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2006 וב-21% לעומת הרבעון הראשון של 2007 - והסתכמו ב-27.8 מיליון דולר.

המכירות בארה"ב, שהיא השוק העיקרי של החברה, גדלו ב-19% ברבעון החולף לעומת הרבעון הראשון של 2007 והגיעו ל-18.4 מיליון דולר. המכירות באירופה צמחו ברבעון השני ב-17% לעומת הרבעון הראשון של 2007 והסתכמו ב-6.9 מיליון דולר. המכירות באסיה פסיפיק גדלו ב-39% ברבעון השני של 2007 לעומת הרבעון שקדם לו והגיעו ל-2.5 מיליון דולר.

מכירות הגלולות צמחו ב-15% ברבעון החולף לעומת הרבעון הראשון של 2007 והסתכמו ב-48.5 אלף. ההזמנות החוזרות של גלולות מלקוחותיה הוותיקים של החברה, שמהוות אינדיקציה לאינטנסיוויות של השימוש בגלולה ככלי אבחוני, גדלו ברבעון השני של 2007 ב-15% לעומת הרבעון הראשון והסתכמו ב-44.5 אלף.

סמנכ"ל הכספים של גיוון אימג'ינג, יובל ינאי, ציין שהמכירות באסיה פסיפיק לא כוללות מכירות לקראת תחילת השיווק של הגלולה לאבחון אי סדירויות במעי הדק ביפאן החל באוקטובר 2007. אם כי החברה צופה שלקראת סוף הרבעון השלישי, חברת סוזוקן (שהיא המפיץ של גיוון ביפאן) תתחיל למכור מערכות לקריאה ולפיענוח של סרט ההקלטה, שאותו משדרת הגלולה, כדי שניתן יהיה להתחיל במכירת הגלולות כבר באוקטובר.

שמיר אמר שהחברה צופה שתמכור גלולות בכמה מיליוני דולרים ביפאן עד לסוף 2007. לדבריו הרבעון הנוכחי היה הראשון שבו גיוון מכרה שלושה מוצרים: גלולות לאבחון אי סדירויות במעי הדק, בוושט ובמעי הגס, לאחר קבלת את אישור השיווק ביבשת זו באוקטובר 2006.המכירות למעי הגס הסתכמו בכמה מאות אלפי דולרים, ואף שב-2008 אמורות מכירותיה לתרום כמה מיליוני דולרים "זו אינה הגלולה שתעשה לנו כסף" - משום שהיא מוצבה מלכתחילה כאמצעי אבחון משלים לקולונוסקופיה.

הדור הבא של הגלולה

שמיר אמר שגיוון עובדת על פיתוח הדור הבא של הגלולה שתשווק בעוד שנה-שנתיים ותספק אבחון ברמת רגישות גבוהה יותר שיוכל להיות אמצעי חלופי לקולונוסקופיה. לדברי שמיר החברה ייצרה כנראה ציפיות לא ריאליות בנוגע לתוצאות הגלולה, לפחות עד שיצטבר מידע קליני, שבעקבותיו ניתן יהיה לשכנע את הקהילה הרפואית להגביר את שימוש בגלולה לאבחון אי סדירויות בוושט.

הרווח הגולמי של גיוון צמח ב-24.3% ברבעון השני של 2007 לעומת הרבעון הראשון של השנה והסתכם ב-21 מיליון דולר, שהם 75.5% מהמחזור, לעומת 73.9% מהמחזור ברבעון הראשון של השנה. העלייה ברווחיות הגולמית נובעת מהעלייה במכירת הגלולות.

ההפסד התפעולי של גיוון ירד ב-49% ברבעון השני של 2007 בהשוואה לרבעון הראשון של השנה והסתכם ב-570 אלף דולר. גיוון היתה מסיימת את הרבעון באיזון תפעולי אלמלא קפיצה בהוצאות שקשורות במשפט על הפרת פטנט (שהיא מנהלת עם חברת אולימפוס) היפאנית לרמה של 900 אלף דולר ברבעון השני, בהשוואה ל-400 אלף דולר ברבעון הראשון של השנה.

ינאי מעריך שרמת ההוצאות המשפטיות יישארו ברמה גבוהה זו גם ברבעון השלישי ויגיעו ל-4 מיליון דולר ב-2007 כולה. ההפסד התפעולי נובע גם מהוצאות של 1.2 מיליון דולר בגין ההטבה הגלומה בהקצאת אופציות לעובדים ברבעון השני של 2007.

החברה הבת היפאנית של גיוון, שנערכת לקראת שיווק הגלולה ברבעון הרביעי, ספגה הפסד של 940 אלף דולר ברבעון השני של 2007, לעומת 459 אלף דולר ברבעון הראשון של 2007.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"