רווחי אינטל זינקו ב-46%; רווחיותה נפגעה

מכירות החברה עלו בפעם הראשונה זה שישה רבעונים בעקבות הביקוש הגובר לשבבים למחשבים ניידים

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מכירותיה של אינטל, יצרנית השבבים הגדולה בעולם, עלו בראשונה במכירותיה זה שישה רבעונים החברה עברה את תחזיות האנליסטים, בעקבות הביקוש הגובר לשבבים למחשבים ניידים. רווחיה של אינטל זינקו ברבעון השני ב-46% לעומת הרבעון המקביל ב-2006. עם זאת, שולי הרווח הגולמי היו נמוכים מהמצופה, ומניית החברה ירדה במסחר שלאחר הסגירה ב-5.2%.

אינטל רשמה רווח נקי של 1.3 מיליארד דולר. תחזיות האנליסטים היו לעלייה של 26% ברווח הנקי ל-1.12 מיליארד דולר. הכנסות החברה עלו ב-8% ל-8.7 מיליארד דולר, לעומת תחזיות לעלייה ב-7% בהכנסות ל-8.54 מיליארד דולר. הרווח התפעולי של אינטל עלה ב-26% ל-1.35 מיליארד דולר. שולי הרווח הגולמיים היו ברבעון השני 46.9% בטווח הנמוך של תחזיות החברה. אינטל צופה שברבעון השלישי יהיו הכנסות בטווח של 9.6-9 מיליארד דולר, שולי הרווח יגדלו בכ-52%. בעבור 2007 כולה צופה החברה רווח גולמי של 51% - ללא שינוי לעומת תחזיות קודמות.

תקציב המחקר והפיתוח השנתי של החברה צפוי להיות גבוה מהתחזיות הקודמות, 5.7 מיליארד דולר, ואילו השקעות ההון של החברה יצטמצמו ל-4.9 מיליארד דולר, לעומת התחזית הקודמת להשקעות הון בסך 5.5 מיליארד דולר.

מניות אינטל עלו ב-24% במהלך הרבעון השני בעקבות גידול בנתח השוק שלה על חשבון יריבתה AMD. בנוסף, אינטל לא נזקקה להורדות מחירים חדות לעומת רבעונים קודמים, מה שסייע לגידול בהכנסות. עם זאת, אינטל הודיעה ביוני כי תקצץ את מחירי המעבדים החזקים ביותר שלה - Core 2 Quad - ב-50% ב-22 ביולי. אינטל נהנתה מהגידול במכירות מחשבים אישיים, בעקבות כניסתו לשוק של דור השבבים החדש, בעל הליבה הכפולה. חברת המחקר גרטנר צופה עלייה של 11% במכירות המחשבים העולמיות השנה, ל-257.1 מיליון יחידות. אינטל גם מצליחה מאוד גם בשוק הסיני הפורח. החברה החזיקה ב-81% משוק המעבדים למחשבים אישיים בסוף הרבעון, עלייה של 74% במונחי יחידות לעומת התקופה המקבילה ב-2006.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה