ההוצאה לפועל הקטינה את שכר הטרחה שנפסק נגד דיסקונט בכ-400 אלף שקל

בהחלטה יוצאת דופן קיבל רשם ההוצאה לפועל את בקשת בנק דיסקונט להפחית משמעותית את שכר הטרחה שנפסק נגדו, וקבע כי לפעמים לא כדאי להזדרז להוציא לפועל פסק דין

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מסתבר שלא תמיד כדאי להזדרז להוציא לפועל פסק דין ולהעמיס על החייב הוצאות בתיק ההוצאה לפועל - במיוחד אם המפסיד הוא בנק. כך עולה מהחלטה של ראש ההוצאה לפועל בתל אביב, הרשם עודד מאור, שקיבל חלקית בקשה שהגיש בנק דיסקונט, והפחית את שכר הטרחה שנפסק לטובת הצד שכנגד מכחצי מיליון שקל ל-40 אלף שקל בלבד.

מדובר בתיק בו בוצע פסק דינה של סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופטת דרורה פלפל, לפיו חויב הבנק לפצות את התובעים, הזוכים - מסאלחה מחמוד חסן ואל שפק אינטרנשיונל קורפריישון. הבנק הגיש בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין, אך בית המשפט הורה על עיכוב מחצית הסכום בלבד, והשופט שמואל ברוך אמד את אגרת בית המשפט בכ-250 אלף שקל, כך שבסך הכל היה על הבנק לשלם כ-3.5 מיליון שקל. ואולם, הבנק שילם 2.9 מיליון שקל בלבד, בטענה שיש לקזז מהחוב כ-420 אלף שקל בגין זכייה אחרת שלו נגד התובעים. לפיכך פתחו הזוכים בתיק זה בהליכי הוצאה לפועל.

הבנק טען שתיק ההוצאה לפועל נפתח ללא הצדקה, בחיפזון, ובמטרה להקשות עליו לערער על פסק הדין. מנגד טען הזוכה כי תיק ההוצאה לפועל נפתח לאחר שהבנק לא שילם את סכום פסק הדין, ולמרות התראות שנשלחו אליו.

הרשם מאור קיבל את עמדת הבנק בחלקה, וקבע כי על הזוכה היה לפתוח את התיק על סכום נמוך יותר, המגלם קיזוז פסק דין אחר שניתן בבימ"ש השלום.

בהילות לא מוצדקת

בנוגע לחיפזון בפתיחת הליכי ההוצל"פ נקבע: "התנהלות העניינים של הזוכה מעלה תמיהה באשר להתנהגות שאינה מצדיקה את הבהילות; כתיבת מכתבי התראה יום אחרי יום, הגעה פיסית למשרדי הלשכה המשפטית של הבנק יום אחרי יום ולחץ בלתי סביר - אינם מהווים, בכל הכבוד, עמידה על זכות בתום לב".

בתיק ההוצאה לפועל היו שני חיובי שכר טרחה - אחד בסך כ-227 אלף שקל, והשני בסך כ-240 אלף שקל. באשר לחיוב הראשון נקבע כי בהתחשב בקיזוז סכום הזכייה של הבנק, היה על תיק ההוצאה לפועל להיות בסכום נמוך יותר, וכמוהו גם שכר הטרחה, שצריך היה להיות על סכום של 206 אלף שקל. עם זאת, נפסק, "בהתחשב בהתנהגות הצדדים... יש מקום להפחיתו באופן משמעותי ולהעמידו על 40 אלף שקל".

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?