60 מיליארד סיבות לחשוש

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

לקראת יום ההולדת השני לרפורמת בכר אפשר לערוך סיכום ביניים. נכון שרפורמת בכר אינה נקייה מביקורת, אך בראייה כוללת ניתן לקבוע כבר עתה כי מדובר באחת הרפורמות החשובות בשוק ההון בעשרים השנים האחרונות.

מהיבטים רבים, מצבה של הגברת כהן מחדרה שודרג בכל הנוגע לכספי גיל הפרישה, וכוונת האוצר לקדם רפורמות בתחום הניוד בין הבנקים מבטיחה לה עתיד ורוד מבחינה צרכנית. לא כך הם פני הדברים בכל הנוגע לכספי החיסכון שלה, המופרשים לקופת גמל מפעלית. קופות גמל מפעליות הוקמו ביוזמת ארגוני עובדים במפעלים או בסקטורים שונים ונוהלו על ידי נציגי העובדים והמעסיקים. המחשבה שעמדה ביסוד הקמת הקופות היא שאיש אינו יודע לנהל את כספי החיסכון של העובדים טוב יותר מהם עצמם. כיום קופות גמל מפעליות מרכזות סכום אסטרונומי של 60 מיליארד שקל - פי שלושה מגדיש.

מפתיע ומצער אפוא שערב אישור רפורמת בכר הסכימה הממשלה לתביעות חברי כנסת המזוהים עם ארגוני עובדים, ונאותה לערוך שורה של שינויים הנוגעים לקופות גמל מפעליות. בבסיס השינויים עמדה הקביעה כי הסטטוס קוו בתחום הפיקוח על קופות מפעליות יישמר.

בקופות גמל מפעליות נגבים דמי הניהול על בסיס הוצאות בפועל, וזאת להבדיל מקופות גמל אחרות המנוהלות כעסק למטרות רווח. מכאן שהשינויים הרגולטוריים המונהגים כיום יחייבו את הקופות המפעליות להשקיע סכומים חד-פעמים ניכרים במטרה להדביק בתוך זמן קצר את דרישות הרגולציה. בניגוד לקופות גמל חוץ-בנקאיות, שבהן לצד הזכות לקבלת דמי ניהול עומד החשש כי חברות הניהול (להבדיל מן העמיתים) ייאלצו להיחשף לקנסות שייקבעו על ידי המפקח על הביטוח, הרי שביחס לקופת מפעליות רבות, הקנסות עלולים לרדת באופן ישיר מכספי החיסכון של העובדים.

לפיכך ספק אם יש עוד זכות קיום לקופות מפעליות המנהלות נכסים בהיקף כספי הנמוך מחצי מיליארד שקל. קופות מפעליות קטנות לא יוכלו להיות תחרותיות בדמי הניהול ועדיין לקיים את כל דרישות החוק. המשוואה ברורה. כאשר העלויות הקבועות מתחלקות על היקף נכסים קטן יחסית, שיעור ההוצאות בפועל גבוה. במצב זה קיים חשש כי עמיתים בקופות מפעליות ימצאו את עצמם עם הגרוע שבכל העולמות. מחד גיסא דמי הניהול בפועל יעלו, ומאידך גיסא איכות הניהול ומערכות התמיכה בקופות מפעליות קטנות יפגרו לעומת אחיותיהן, קופות הגמל החוץ בנקאיות.

דומה כי מרבית הציבור עדיין לא הפנים אחת מן המהפכות החשובות שחוללה חקיקת בכר: הזכות לבחור היכן להפקיד את כספי החיסכון ארוך הטווח. מעטים מן החוסכים והעובדים מודעים לזכותם להעביר את ניהול כספי קופת הגמל שלהם לאן שיחפצו, ולכך שגם מרכיב הפיצויים המופרש על ידי המעסיק יכול להתנייד לכל קופת גמל.

יש לקוות כי עובדים רבים יותר, ובעיקר עובדים החברים בקופות מפעליות קטנות, יסיקו את המסקנה שגורלם נתון בידיהם וכי כספי החיסכון שלהם בקופות מפעליות קטנות עלולה להסתיים באובדן סכומים ניכרים בגיל פרישה. בהקשר לקופות מפעליות קטנות ברור כי נטישת העמיתים תיצור מעגל קסמים, שבו ככל שיעזבו יותר עמיתים כך דמי הניהול והסיכון לעמיתים הנשארים מאחור יגדלו.

יש לקוות כי תימצא שעת הכושר המתאימה לערוך תיקונים בחקיקת בכר בתחום הקופות המפעליות, וכי לכל הפחות, כוחות השוק וחינוך השוק יובילו את העובדים ליטול אחריות על כספי החיסכון שלהם.

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"