משרד רה"מ המליץ לעיריות לסכל יוזמת גאידמק לשיכון מפוני שדרות

אלף תושבי שדרות אמורים לבוא היום לעיר האוהלים; העיר הוקמה בת"א, שבשונה מי-ם נענתה לבקשת גאידמק

יגאל חי
יגאל חי

מאת יגאל חי, יהונתן ליס ומיכל גרינברג

היום (חמישי) בערב אמורים 1,000 מתושבי שדרות להגיע לעיר האוהלים שהקים בעבורם איש העסקים ארקדי גאידמק בפארק הירקון בתל אביב. זאת, לאחר שעיריית ירושלים מנעה מגאידמק להקים את עיר האוהלים בגן סאקר בעיר בטענה ש"גאידמק מנסה להפוך את תושבי שדרות לקבצנים בלב העיר כדי להאדיר את שמו". אתמול התברר כי משרד ראש הממשלה ייעץ לעיריות ירושלים ותל אביב לא לאפשר לגאידמק להקים את עיר האוהלים בתחום שיפוטן בטענה שהממשלה ערוכה כדי לתת להם מענה.

עיריית תל אביב התעלמה מהמלצת משרד ראש הממשלה. סגנית ראש העיר, יעל דיין, הוסיפה: "אם הממשלה דאגה להכל ואין צורך בפעולה מקומית, למה עד עכשיו שמרו זאת בסוד? אני דווקא סבורה, שבתיאום עם הממשלה, העירייה יכולה להעמיד את מערכת שירותי הרווחה והבריאות שלה למען עיר האוהלים של גאידמק". דובר העירייה מסר: "מבחינתנו, מה שחשוב הוא לתת מענה לתושבי שדרות".

עיריית ירושלים שיתפה פעולה עם גאידמק קצת פחות. בסוף השבוע שעבר פנו אנשיו של גאידמק לעיריית ירושלים וביקשו לבנות עיר אוהלים בגן סאקר. העירייה סירבה בטענה שהמקום לא בטיחותי בשל קרבתו לכביש ראשי, והציעה לבנות את המתחם במרכז ציפורי - בית הארחה ביער ירושלים, שיכול לקלוט מאות תושבים ולצדו בריכה, מתקני ספורט, שירותים ומקלחות. מעיריית ירושלים נמסר: "אם טובת תושבי שדרות היתה בראש מעייניו הוא היה מעדיף את מרכז ציפורי על פני גן סאקר, למרות שהפרופיל התקשורתי של המקום פחות גבוה וזה ייראה הפגנתי פחות". אנשיו של גאידמק דחו את ההצעה והחליטו להעביר את היוזמה לתל אביב.

דרישה נוספת הועלתה במשרד ראש הממשלה מעיריית שדרות. המשרד דרש, כי העירייה תשתמש בתרומה בסך שישה מיליון שקלים שניתנה לה לשם שיפוץ המקלטים הציבוריים בעיר - לשיפוץ מקלטים פרטיים בלבד. לטענת המשרד, בניית מקלטים ציבוריים היא באחריות המדינה וצריכה להיות ממומנת מכספיה בלבד. גורמים בעיריית שדרות אמרו, כי אחרי שהמתינו שש שנים לקבלת תקציב לשיפוץ המקלטים הציבוריים - אין בכוונתם לוותר על התרומה.

עלות עיר המפונים - עשרות אלפי דולרים ליום

אתמול בצהריים החלו צוותים מטעם גאידמק בהקמת מאהלי הענק במתחם "יער בראשית" בפארק הירקון, המשתרע על כ-23 דונם ומשמש בימים רגילים לפעילות אתגרית לקבוצות. גאידמק התקשר באופן פרטי עם בעלת הזיכיון להפעלת המקום. לדברי מנכ"ל חברת "גני יהושע", חיים רונן, המתחם פועל ברישיון ותנאי הזיכיון מאפשרים להלין בו עד 1,400 איש. "מכיוון שצפויים להגיע מבוגרים רבים, ועל מנת שלא תהיה צפיפות קשה, אישרנו לאנשי גאידמק להלין כ-1,000 איש".

על הקמת עיר המפונים אחראי מטעם גאידמק המפיק דוד ניצני, לדבריו, עלות השכירות היא "כמה אלפי דולרים ליום" וההוצאות הצפויות לגאידמק עבור אכלוס המפונים, הן "כמה עשרות אלפי דולרים ביום". ניצני אמר שלמפונים תהיה כניסה חופשית למימדיון וללונה פארק וכי במקום יערכו סדנאות והופעות. המפונים יוכלו לשהות במקום לפרק זמן לא מוגבל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"