אורמת מגייסת 100 מיליון ד' משותף ל-4 פרויקטים

החברה סיימה את הרבעון בהפסד של 5.8 מ' ד' ותיקנה כלפי מטה את התחזית ל-2007. אורמת זכתה בשני מכרזים בארה"ב ותחזיק ב-49% מפרויקט בניו זילנד וב-12.5% מפרויקט באינדונזיה

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

רבעון שני ברציפות של ביצועים נמוכים מתחזיות השוק הפכו את מניית אורמת טכנולוגיות לתנודתית יותר ואת יחס השוק אליה למסויג יותר.

אורמת טכנולוגיות הפסידה 5.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2007, בהשוואה לרווח של 7.9 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2006. זאת בהתאם לאזהרת הרווח שפורסמה בתחילת מאי.

ההכנסות צמחו ב-2.3% לעומת הרבעון המקביל ב-2006 ל-61.7 מיליון דולר. ההכנסות ממכירת חשמל לפי חוזים לטווח ארוך נותרו ברמה של 43.7 מיליון דולר.

הקיפאון בהכנסות נבע מירידה של 4% בתפוקת החשמל בארה"ב שגרמה לירידה של 4 מיליון דולר בהכנסות כתוצאה מפעולות תחזוקה מתוכננות בפרויקט היבר 1 בקליפורניה ועיכוב בלתי צפוי באישור הלקוח לפרויקט גלינה 2, וכן בשל תקלה בטורבינות בפרויקטים סטימבואט 2 ו-3 שגדעה 2 מיליון דולר וירידת ההכנסות בפרויקט פונה בהוואי בשל נסיגת מחירי הנפט.

דיתה ברוניצקי, מנכ"לית החברה, ציינה שבניית פרויקט גלינה 2 הושלמה והוא החל בפעילות מסחרית וכן שפרויקט סטימבואט מתפקד ומייצר חשמל בהספק של 10 מגה ואט.

הנפילה בהכנסות בארה"ב קוזזה חלקית על ידי תוספת הכנסות מהפעלת פרויקטים להפקת חשמל מחום שנפלט מטורבינות לדחיסת גז 1 Oreg ו-1 Gould שבבעלות החברה.

ההכנסות מייצור ציוד גדלו ב-9% ל-18.1 מיליון דולר.

בעקבות הירידה בהכנסות ממכירת חשמל הפחיתה אורמת ב-6 מיליון דולר את תחזיתה להכנסות ממכירת חשמל ב-2007 ל-214 מיליון דולר.

הרווח הגולמי נפל ב-73% ל-6.1 מיליון דולר שהם 9.9% מהמחזור, בהשוואה ל-38% מהמחזור ברבעון המקביל ב-2006.

הרווחיות הגולמית במגזר החשמל נפלה ל-9% לעומת 38.6% ברבעון המקביל ב-2006. ברוניצקי העריכה שהרווחיות הגולמית במגזר זה תהיה דומה לרווחיות הגולמית ב-2006 ושהחברה תרוויח בכל שלושת הרבעונים שנותרו ב-2007. היא ציינה שהחברה זכתה בפרויקט לאספקת ציוד ב-15.4 מיליון דולר בניו זילנד, שבו תהיה גם שותפה בהון המניות (49%) ותקבל אופציה לרכישת היתרה.

אורמת התקדמה לקראת חתימה על חוזה למכירת חשמל בפרויקט Sarulla באינדונזיה שההספק שלו 340 מגה ואט והיקפו הכספי 600 מיליון דולר, כשחלקה של אורמת בו יהיה 200 מיליון דולר. אורמת גילתה שהיא גם תחזיק ב-12.5% מהון הפרויקט. אורמת מסרה כי הפסידה במכרז באיידהו, אך במכרז של חברת החשמל Southern California Edisson החלו שיחות לחתימת חוזה, ובמכרז בנבאדה של חברת Nevada Power הושלם המו"מ.

אורמת תיכנס לשותפות עם גורם פיננסי שמטרתה להקדים את ניצול הטבות המס להן היא זכאית כיצרנית של חשמל ממקור ירוק (זיכוי מס של 2 סנטים על כל קילו ואט שעה) והטבות המס בגין פחת מואץ על השקעות.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"